05. września 2024, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 22 sierpnia 2024 do: 05 września 2024

Aukcja: 5 września 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

301
[Bez tytułu] nr 97, 1979 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: nr 97 / 1979 / H. Stażewski oraz pieczęć producenta podobrazi VIKTORIA MALLEINEN;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena wywoławcza. 50 000 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

302
Ewa wokół wyspy, lata 60. XX w. tempera, płótno; 90 x 50 cm.
estymacja: 38 000 - 48 000 zł
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Danuta URBANOWICZ (1932-2018)

303
Poranek, 2002 collage, jeans, tworzywo sztuczne, płótno; 117 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: „PORANEK” / DANUTA URBANOWICZ / 2002 / 117 x 95 / collage oraz poniż
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

304
Z cyklu: Katalepsja Czasu, 1977-2014 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 14;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Nastazja STANISZEWSKA

305
Z cyklu Pone me ut, 2022 technika mieszana, akryl, olej, płótno; 150 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Z cyklu "Pone me ut" / 03.2022, Kraków / Nastazja Staniszewska / monogram wiąz
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

306
Pocałunek olej, płótno; 55 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: L.Kunka.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł *

Grzegorz BIENIAS (ur. 1958)

307
Bez tytułu olej, technika własna, płyta pilśniowa; 47 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bienias;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Łukasz BREITENBACH (ur. 1988)

308
Burza, 2021 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. l. d..: BREITENBACH.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Łukasz BREITENBACH (ur. 1988)

309
Rodzina, 2022 olej, płótno; 80 x 100;
sygn. p. d.: BREITENBACH.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Wiesław WODNICKI

310
Pejzaż z Jarosławia, 1964 olej, płótno; 65,5 x 65,5 cm;
Na odwrocie na krośnie malarskim napis: WODNICKI W - JAROSŁAW PLENER - 64
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

311
Z cyklu: Montmartre - Rue Lepic, 1992 olej, płótno; 84 x 84 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Alfred WYSOCKI (ur. 1950)

312
Droga, 1984 akryl, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED WYSOCKI 1984;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)

313
W teatrze olej, płótno; 41,5 x 41,5 cm;
opisany na odwrocie: ANDRZEJ KONWERSKI.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Leon JEŻ, XX w.

314
Rycerz, 1980 olej, płótno; 45 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: L.Jeż / 1980 / "Rycerz" / Łódź.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

315
Akt, 1995 olej, płótno; 46 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. PŁÓCIENNIK, l. d.: [odcisk palca artysty w prostokącie];
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł *

Jan OPALIŃSKI (1956-2014)

316
Nefretete, 1999 olej, płyta; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.Opaliński '99;
estymacja: 3 400 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

317
Wariacje z kołem IV, 2018 technika mieszana, płótno; 55 x 55 cm;
opisany i sygn. na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI / Technika mieszana 2018/14
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Katarzyna ŚRODOWSKA (ur. 1971)

318
Retrogrande, 2024 olej, płótno; 140 x 110 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: RETROGRANDE / ŚRODOWSKA 2024 / OLEJ / PŁÓTNO / 140 x 110 cm / Katarzyna Środowska
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 500 zł

ZBIGNIEW (GRE) GRĘZIAK (ur. 1963)

319
Pejzaż, 2024 olej, płyta; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, po środku: GRE 2024;
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
Cena wywoławcza. 4 700 zł

320
Bez tytułu, 2023 olej, płótno; 65 x 40 cm;
sygn. p. d.: GRE2023 (ryte w farbie);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Katarzyna DOSZCZAK-FUŁAWKA (ur. 1983)

321
Sprawczość, 2024 akryl, aluminium, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: „SPRAWCZOSĆ” Katarzyna Doszczak-Fuławka 2024.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

322
Spokój, 2024 akryl, złoto, płótno; 90 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: SPOKÓJ 2024 Katarzyna Doszczak-Fuławka.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898 - 1980)

323
Modelka, 1991 serigrafia barwna, karton czarny; 117 x 80 cm (w świetle oprawy);
p. d.: [sucha pieczęć], l. d.: 193/195 (flamastrem);
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł *

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

324
Bez tytułu [II], 1958 collage, papier czarny; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 58.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 13 000 zł *

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

325
Bez tytułu, 1966 tusz lawowany, papier, 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein / 1966;
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł *

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

326
Twarz, 1988 węgiel, pastel, papier; 34,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 16 FBS [monogram wiązany] 88 / W (w okręgu).
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł *

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

327
Ptaki, 1978 tusz, piórko, gwasz, akwarela, papier; 61 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 78; po lewej zatarty napis, być może dedykacja.
estymacja: 19 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

328
Bez tytułu [7], 1958 odbitka żelatynowo-srebrowa, brom, papier barytowy; 10 x 17,3 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z maszynowym opisem: 7/1958 / Zdzisław Beksiński / Sanok / ul.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł *

Edward HARTWIG (1909-2003)

329
Zestaw 4 fotografii z Dubrownika fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
ok. 17 x 24 cm (trzy fotografie), 22,5 x 17 cm (jedna fotografia);
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

330
Bez tytułu tusz, papier; 19,5 x 11,5 cm;
sygn. l. d.: Markowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł *

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1971)

331
Bez tytułu, 1995 ołówek, papier; 21 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AMBROZIAK 95.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 700 zł

Otto AXER (1906-1983)

332
Bez tytułu, 1972 piórko, tusz, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d. axer 72;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

333
Postać bez głowy, 1989 pastel, węgiel, kredka, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: A.Roszkowski 89;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Serge POLIAKOFF (1900-1969)

334
Composition jaune, verte, bleue et rouge litografia barwna, papier; 32,5 x 50 cm (wymiar grafiki), 38 x 56,5 cm (wymiar arkusza), sygn. p. d.: Serge Poliakoff (ołówkiem), opisana l. d.: 175/200 (ołówki
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997) - według

335
Bez tytułu, 1990 / 2000 litografia, papier S.P.A.D.E.M.; 45 x 35 (wymiar arkusza); 20 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i nakład u dołu: 68/500 (ołówkiem), Vasarely- (długopisem);
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

336
Bez tytułu, 1990 / 2000 litografia, papier S.P.A.D.E.M.; 39,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i nakład u dołu: 346/500 (ołówkiem), Vasarely- (długopisem);
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

337
Bez tytułu, 1990 / 2000 litografia, papier S.P.A.D.E.M.; 44 x 34 cm (wymiar arkusza); 28,5 x 28 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i nakład u dołu: 95 / 500 (ołówkiem), Vasarely- (długopis
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

338
Superpositions serigrafia, papier; 83 x 58 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

339
Vega Aix serigrafia, papier; 57,5 x 52,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), nakład l. d.: E.A XIV / XXX (ołówkiem).
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Salvador DALI (1904-1989)

340
Zestaw 4 rycin 1.) 31 Pieśń, "Giganci", drzeworyt, papier; 30 x 24 (w świetle oprawy); sygn. p. d: Dali , l. d.: 103/150, edycja 1960;
2.) 32 Pieśń, "Zdrajcy", drzeworyt, pa
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

341
Erotyk - Dziewczyna i chłopak, 1974 olej, tektura, 24 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SZSZ 74.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

342
Erotyk - dziewczyna i chłopak, 1959 ołówek, papier, 16,6 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ / 1959 oraz l. d.: 59 SZ.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

343
Bez tytułu, 1990 ołówek, tusz, węgiel, pastel, akryl, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: KR (monogram w kole);
estymacja: 600 - 700 zł
Cena wywoławcza. 500 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

344
Bez tytułu, 1991 węgiel, papier; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: KT (monogram w kole) 1991 R.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena wywoławcza. 500 zł

Jacek WRÓBLEWSKI, XX W.

345
Machina czasu, Dyptyk, 1976 gwasz, karton; 17 x 16,5 cm każda (w świetle passe-partout);
sygn. JAW76 (w kompozycji).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

346
Co jest grane?, 1987 gwasz, papier; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 87;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł *

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

347
Arcydzieło X, 1985 autocynkografia, papier; 32,5 x 25 cm (wymiar odbitki); 61 x 45 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Arcydzieło X". 4/50. autocynkografia 1985
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza. 900 zł *

Przemysław TYSZKIEWICZ (ur. 1964)

348
W drodze na północ, 1990 akwaforta, papier; 32 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 45 x 63 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu.: „W drodze na Północ” / Akwaforta / 23/35 Tyszk
estymacja: 800 - 900 zł
Cena wywoławcza. 700 zł