04. września 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 26 sierpnia 2024 do: 04 września 2024

Aukcja: 4 wrzesnia 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905-1990)

97
Widok na morze olej, tektura; 35,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EDzierzencki
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

98
Łodzie rybackie na redzie, po 1940 olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
sygn. l. d.: Priebe
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jan RASZKA (1871-1945)

99
Pejzaż znad Bałtyku, 1937 olej, sklejka; 51,5 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: JRaszka. 1937
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jadwiga CZARNECKA-LEWAKOWSKA (1890-1972)

100
Hel, 1935 akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jadwiga Czarnecka Hel 1935
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

101
Zakole rzeki olej, tektura; 28 x 46 cm;
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

102
Włoskie nabrzeże - Scena fantastyczna olej, płótno dublowane;
60 x 88 cm.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, polski, 3 ćw. XIX w.

103
Portret kobiety olej, płótno dublowane; 40 x 32 cm.
Praca niesygnowana; z wiedeńskiej pracowni artysty malarza Leszka Piaseckiego, gdzie uchodziła za dzieło Artura Grottgera.
estymacja: 36 000 - 44 000 zł
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

104
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

105
Dama w parku olej, płótno dublowane; 71 x 58 cm;
sygn. prawdopodobnie z lewej u dołu (napis zatarty)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

106
Portret kobiety olej, płótno; 73 x 55 cm;
Po lewej stronie widoczny herb Dryja.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII / pocz. XIX w.

107
Portret mężczyzny olej, płótno; 80 x 62,5 cm;
Fizjonomia osoby sportretowanej nawiązuje do portretu Jana Krasiński (1756-1790) pędzla Antoniego Brodowskiego.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Franciszek RUŚKIEWICZ (1819-1883)

108
Burza w górach, 1877 olej, płótno dublowane; 77 x 98 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: F. Ruśkiewicz / 1877.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Adolf vel J. ROLLIN (Kaufmann) KAUFMAN (1848-1916)

109
W porcie, 1882? olej, płótno; 68 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: a. Kaufmann 82 (? data słabo czytelna).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Karl Theodor WAGNER (1856-1921)

110
Nad kanałem olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: K. WAGNER.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Johann Anton CASTELL (1810-1867)

111
Drezno, 1852 olej, płótno dublowane; 24,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ACastell. / 1852.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Albert Emil KIRCHNER (1813-1885)

112
Pejzaż ze sztafażem, 1873 olej, deska; 39 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu z lewej: Emil Kirchner / München 1873.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

113
Kobieta z dzieckiem olej, płótno dublowane;
27 x 21 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

114
Gra w karty olej, płótno;
23,5 x 19,5 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVII w.

115
Pasterze olej, płótno dublowane;
30 x 49,5 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jan Miense MOLENAER (ok. 1610-1668)?

116
Przed karczmą olej, płótno dublowane; 42 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Molenaer 1635
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Enrique LAGARES (1903-?)

117
Apollo w kuźni Wulkana kopia według: Diego Rodríguez de Silva y VELÁZQUEZ (ok. 1599-1660)
olej, płótno;107 x 139 cm;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

118
Nauczanie Marii, 1803 olej, płótno naklejone na sklejkę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: TS / 1803.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Malarz niderlandzki, XVI w.

119
Św. Katarzyna z donatorką olej, deska; 32,5 x 25 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

120
Święta Rodzina przy stole malowidło na szkle; 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy naklejka z Desy oraz odręczny napis długopisem
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Autor nieokreślony, XX w.

121
Św. Jerzy walczący ze smokiem malowidło na szkle; 29 x 19,3 cm;
sygn. l. d.: … (inicjał wiązany ZR lub UR).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

TOYOHARA CHIKANOBU (1838-1912)

122
Dzieci tańczące tradycyjny taniec lwa - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 37 x 25 cm; 27 x 24,8 cm; 36,8 x 25 cm;
sygn. na klocku p. d.: Chikanobu hitsu.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Władysław ŻURAWSKI (1888-1963)

123
Odpoczynek, 1932 drzeworyt, bibuła; 21 x 18 cm (w świetle passe-partout);
w kompozycji, na klocku inicjał wiązany: ŻW
estymacja: 500 - 600 zł
Cena wywoławcza. 400 zł

Edward KUCZYŃSKI (1905-1958)

124
Droga przez las, 1949 drzeworyt, papier; 16 x 11,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. Kuczyński 49 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

125
Zestaw 4 litografii z teki „L'épopée bohémienne” (Epopeja cygańska - nakład 230 egz.), lata 50. XX w. 1. Deux Moines; 2. Un Sejour De;
3. S'il Nous Faut; 4. Comment Se
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Warsztat małopolski, XV w.

201
Madonna drewno polichromowane; wys. 80 cm; szer. 29 cm;
Warsztat małopolski (krakowski?), I poł. XV w. (ok. 1425-50);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XVII w. (?)

202
Rzeźba nieokreślonego świętego drewno polichromowane; wys. 62 cm; szer. 26 cm;
Polska?, XVII w. (?);
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

203
Odpoczynek Górala drewno, podstawa drewniana; wys. rzeźby 9 cm, dł. rzeźby 22,5 cm;
na spodzie napis: JAN GĄSIENICA-SZOSTAK / ZAKOPANE (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

204
Sowa drewno, wys. 33,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

205
Putto z koszem brąz, marmur; wys. 19 cm; śr. podstawy 12 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w. (?)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk KOSSOWSKI II (1855-1921)

206
Żniwiarz brąz patynowany; wys. 39,5 cm;
sygn. na podstawie: Kossowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Ferdinand PREISS (1842-1943)

207
Akt brąz patynowany, granit; wys. 32 cm; szer. podstawy 23 cm;
sygn. z tyłu na plecach kobiety: Preiss.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jean Baptiste CLESINGER (1814-1883) - według

208
Safona brąz patynowany; wys. 45 cm;
Francja, k. XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

209
Rybak kompozycja metali malowana na czarno; wys. 25,5 cm; szer. 20 cm;
Europa Zachodnia, model Francja (?) XIX w., odlew późniejszy 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Artur WAAGNER (1833-1898) - według

210
Żniwiarze - para rzeźb kompozycja metali; każda z rzeźba wys. 43 cm; szer. 13 cm;
Europa Zachodnia, model XIX w., odlew późniejszy.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jean-Baptiste HUGUES (1849-1930)

211
Bażant - rzeźba kameralna art déco brąz polichromowany, podstawa - onyks i marmur; 50 x 11 cm; wys. 28,5 cm;
sygn. na podstawie: Hugues
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)

212
Kowal i syn brąz patynowany, granit; wys. 40 cm;
sygn.: P.L. KOWALCZEWSKI
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Klement LORENC (1911-1983)

213
Kochankowie glinka terakotowa, wys. 30 cm;
Czechy, 1941 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

214
Popiersie dziewczynki ceramika spieczona (terrakota lub kamionka?); wys. 16 cm; szer. 13,5 cm; nie sygn.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena wywoławcza. 1 100 zł

215
Popiersie kobiety w stroju orientalizującym odlew gipsowy?, (ceramika?), z brązową polichromią (malowany połyskliwą farbą lub szkliwiony?);
wys. 35 cm, Europa, XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.?
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

216
Dama z pieskiem szaro-beżowa glinka terakotowa, marmur czarny; wys. 26 cm;
sygn. ryta z boku ceramicznej podstawy: H. Caseli oraz: 2172
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

217
Kobieta ze śpiącym psem terakota, szkliwo seledynowo- zielonkawe, przecierane brązowo,
wys. 23 cm; Europa, XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł