04. września 2024, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 26 sierpnia 2024 do: 04 września 2024

Aukcja: 4 wrzesnia 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Wiktor KORECKI (1890-1980)

49
Chaty w śniegu olej, płótno; 44,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: WITKOR KORECKI
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

50
Podwórze akwarela, papier; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Kwiatkowski
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

51
Wiejska droga olej, tektura; 32,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LKwiatkowski
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

52
Para pejzaży, 1896 olej, tektura (sklejka); 38 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Heimroth.96.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

53
Chaty, 1959 olej, płótno; 73 x 98 cm;
sygn. i dat. p. d.: MStańko / 1959
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

54
Widok na Giewont olej, karton; 31 x 22 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

55
Zachód słońca nad mokradłami olej, płótno; 26 x 40 cm;
sygn. p. d.: Harasimowicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

56
Willa Hermesa pod Wiedniem olej, karton; 32 x 23 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI [STACHOWICZ] (1911-1979)

57
Krakowskie Przedmieście z fragmentem kościoła św. Krzyża akwarela, papier; 24 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Chmieliński
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

58
Kościół św. Anny w Warszawie od strony Mariensztatu akwarela, papier; 24 x 17 cm;
sygn. p. d.: Wł Chmieliński
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

59
Wnętrze pałacu w Wilanowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem; papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

60
Wnętrze kościoła p.w. Św. Michała Archanioła w Binarowej, 1912 akwarela, papier; 46 x 60 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Stanisław Janowski Binarowa 1912
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, 1 poł. XX w.

61
Łuk triumfalny cesarza Tytusa w Rzymie akwarela, gwasz, papier; 27 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Lucio M…cucci / Roma 1900 (nazwisko słabo czytelne)
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

62
Pałac w Wilanowie akwarela, papier; 33 x 45 cm;
sygn. l. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

63
Widok na Katedrę na Wawelu, 1939 akwarela na podrysowaniu ołówkiem papier; 67,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: MSZCZERBIŃSKI 1939 / KRAKÓW
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

64
Przy Sukiennicach w Krakowie, 1931 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 68,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO 931.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

65
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1955 gwasz, akwarela, ołówek, papier; 41,5 x 29,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA / 1955
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

66
Widok na Bramę Floriańską w Krakowie, 1959 gwasz, akwarela, ołówek, papier; 38,7 x 28,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA / 1959
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

67
Widok na Kolumnę Zygmunta w Warszawie akwarela, piórko, tusz, papier; 17,3 x 24,7 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

68
Dom pod żaglowcem na Starym Mieście w Warszawie akwarela, piórko, tusz, papier; 23,4 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

69
Martwa natura ze skorupiakami olej, płótno; 50,5 x 73,5 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Alfred NICKISCH (1872-1948)

70
Mieczyki w wazonie olej, płótno; 80 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

71
Martwa natura z różami i figurką porcelanową olej, sklejka; 34 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StefanFilipkiewicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Christo KUTEW (1868-1948)

72
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 32,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Chr. B. Kutew
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

B. SAPIERSKI, XX w.

73
Mimozy pastel, papier; 62 x 47 cm;
sygn. p. d. B. SAPIERSKI
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Christo STEFANOFF-MENDOLY (1898-1966)

74
Dom w ogrodzie, 1942 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Chr. Stefanoff / -942-.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

75
Istambuł, 1935 olej, płótno naklejone na sklejkę; 49,5 x 38,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Laszenko / Istambuł 35
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

76
Widok z Jerozolimy, 1936 olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Laszenko / Jerusalem 36.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Felicja PACANOWSKA (1907-2002)

77
Przy pracy olej, sklejka; 48,7 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Pacanowska
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

78
Słodkie owoce olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Aleksander JĘDRZEJEWSKI (1903-1974)

79
Bulwary, 1944 olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1944 / E.A. Jędrzejewski
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

80
W oczekiwaniu wiosny, 1930 olej, tektura; 32 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofmann / 1930
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
Cena wywoławcza. 35 000 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

81
Portret mężczyzny z profilu akwarela, gwasz, papier; 32 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. g.: WKoniuszko 80
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

82
Modlitwa, 1882? pastel, karton; 80 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: 1882 (?) / LBakalowicz (data słabo czytelna)
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

83
Półakt, 1935 olej, tektura fakturowana; 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: KŻelechowski / 935
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Vladimir STRIBRNY (1905-1970)

84
Akt kobiety - Odpoczynek olej, płótno; 67,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: V Stribrny
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

85
Pejzaż jesienny, 1924 olej, płótno; 43,5 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1924
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

86
Pejzaż górski, 1923 olej, tektura; 18 x 20 cm;
dedykacja autorska p. d.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Fritz MÜLLER-LANDECK (1865-1942)

87
Łąka olej, płótno; 60 x 88,5 cm;
sygn. l. d.: F. MULLER (słabo czytelna)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony, karkonoski? , XX w.

88
Pejzaż górski olej, płótno dublowane;
45 x 50 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

89
Dzień, który nie był [Krokusy w Tatrach] olej, płótno; 54 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław Jan ŁAZOREK (1938-2000)

90
Spichlerze w Kazimierzu olej, płyta; 13,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ŁAZOREK
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

91
Chata nad rozlewiskiem olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

92
Samotne drzewo, przed 1941 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Kokietek / Hoffsborg (?) 1941
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł *

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

93
Pejzaż, przed 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 26,5 x 32,5 cm;
na odwrocie dedykacja autorska: Synowi mojemu / Czesławowi d. 11 VI 1918 / K. Laszczka
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

94
Kwitnący sad akwarela, gwasz, papier, 28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Klopfer
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

95
Pejzaż z kaczeńcami olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 500 - 7 800 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Rufin Gavrilovich SUDKOVSKI (1850-1885) - przypisywany

96
Statek na morzu, 1881 olej, płótno; 58,5 x 98,5 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 11 700 zł