Aukcja: 4 lipca 2024 (czwartek), godz. 19.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie ofert:
Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl
Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl
JÓZEF SZAJNA (UR. 1922)
Nr katalogowy397
Równowaga, 1982
kolaż, ołówek, kredka, papier zielony; 92 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem)
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
WŁADYSŁAW STRZEMIŃSKI (1893-1952) - WEDŁUG
Nr katalogowy399
Postać z dzieckiem - z cyklu „Białoruś Zachodnia”, 1939/1985
akwaforta, papier czerpany, 29,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka: GALERIA / ANNA WESOŁOWSKA;
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
ROMAN OPAŁKA (1931 - 2011)
Nr katalogowy401
Twarz
ołówek, papier; 19,7 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
JAN SZANCENBACH (1928-1998)
Nr katalogowy402
Porte Saint Denis w Paryżu, 1962
ołówek, papier; 23 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Szancenbach (ołówkiem), l. d. napis: Porte St. Denis 1962 (tuszem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
HALINA CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929-1990)
Nr katalogowy403
Byk, 1987
technika mieszana, papier; 42,5 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 87 (ołówkiem), opisana l. d.: BYK (ołówkiem), nakład
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
JACEK SROKA (UR. 1957)
Nr katalogowy405
Antenat, 1993
akwaforta, akwatinta barwna, papier; 50 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 57 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993 (ołówkiem),
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
ANDRZEJ KOT (1946-2015)
Nr katalogowy407
Ptaszek
ołówek, pastel, papier szary; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d. AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygnowany p. d. AK.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
MARIUSZ WOSZCZYŃSKI (UR. 1965)
Nr katalogowy409
Cyrkowa grupa zjazdowa, 1995
akryl, pastel, papier; 32 x 49 cm;
opisany l. d.: CYRK, napis p. d.: Cyrkowcy. Grupa zjazdowa;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
HENRYK PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Nr katalogowy411
Monotypia +, 2010
monotypia, papier; 54 x 34 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
HENRYK PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Nr katalogowy413
Bez tytułu
linoryt, papier; 60 x 46 cm;
opisany na odwrocie: Potwierdzam iż praca ta została wykonana przez mojego / tatę HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
1 200 zł
JERZY ZNAMIEROWSKI (1948-1999)
Nr katalogowy415
Nokturn I, 1987
technika własna, tusz, papier; 35 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Znamierowski 87 (w kompozycji);
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
JERZY ZNAMIEROWSKI (1948 - 1999)
Nr katalogowy417
Rytm życia, 1994
piórko, tusz, papier; 28 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: JZnamierowski 94
estymacja: 600 - 700 zł
sygn. p. d.: JZnamierowski 94
estymacja: 600 - 700 zł
ANDRZEJ MARIAN BARTCZAK (UR. 1945)
Nr katalogowy419
Równowaga, 1984
linoryt, papier (dwa arkusze); 30 x 42 cm (wymiar barwionego arkusza); 48 x 64 cm (wymiar białego arkusza);
sygn. i dat. l. d.: AMBartczak 1984 (ołówkiem) ora
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
MAREK SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy421
Kwiejce latem, 2008
linoryt, papier; 39,5 x 29 cm (zadruk), 49, 5 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu kompozycji: "Kwiejce latem" linoryt V M. Sierpiński 2008 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
LIENHARD VON MONKIEWITSCH (UR. 1941)
Nr katalogowy423
Bez tytułu, 1970
offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Monkiewitsch 1970, nakład l. d.: 10 / 100.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
DARIUSZ GÓRSKI (UR. 1978)
Nr katalogowy425
Drzewo VI, 2022
pastel olejny, karton; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: D. GÓRSKI;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
FRYDERYK ANTONI HAYDER (1905-1999)
Nr katalogowy427
Dachy, 1965
akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
HANNA KUR (UR. 1994)
Nr katalogowy429
Ogród ornamentalny III, 2018
litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł
estymacja: 800 - 1 200 zł
CHRISTIAN ROESCH, XX/XXI W.
Nr katalogowy431
W czerwieni, 1989
technika własna (monotypia), papier; 100 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: CR 1989 (ołówkiem) / opisana l. d.: 1/1 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
WŁADYSŁAWA IWAŃSKA (1927-2005)
Nr katalogowy433
Chatki góralskie
akwarela, papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. WI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d. WI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
THOMAS STRICKLAND (1932-1999)
Nr katalogowy436
Portret kobiety
pastel, papier kolorowy; 57 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: STRICKLAND.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
sygn. p. g.: STRICKLAND.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
RYSZARD WAŚKO (UR. 1947)
Nr katalogowy438
Krzesła, 2006
fotografia barwna, druk solwetowy, folia na PCV grubości 5 mm, 119 x 249 cm;
sygn. dat. i opisana na odwrocie: wydruk autorski, nakład: 2/2;
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
ALEKSANDRA BUCZKOWSKA (UR. 1978)
Nr katalogowy440
Z cyklu: Boginie
kolaż, fotografia, papier fotograficzny; 70 x 45 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
RENATA MICHALUK
Nr katalogowy501
Lato I
technika własna, tworzywo sztuczne, len, liny żeglarskie, stilon,
35 x 34 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
35 x 34 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
BOLESŁAW CYBIS (1895 - 1957)
Nr katalogowy503
Bez tytułu, lata '50
ceramika szkliwiona; wys. 28 ; 17 x 18 cm;
studium twarzy; projekt, prototyp, unikatowy obiekt;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł