21 czerwca 2024

Wielcy - Małym, Artyści pomagają zwierzętom XVI Aukcja Charytatywna

Aukcja: 21 czerwca 2024 (piątek).

Oficjalny start wydarzenia: godzina 18:30.

Licytacja rozpocznie się o godzinie 19:00.

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Licytować online przez internet można przez strony internetowe naszych partnerów:

artinfo.pl

https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/xvi-aukcja-charytatywna-wielcy-malym-artysci-pomagaja-zwierzetom

onebid.pl

https://onebid.pl/pl/auction/-/6862

 Misją akcji jest przede wszystkim propagowanie adopcji zwierząt bezdomnych pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. W każdym roku w wyniku akcji wybrane najuboższe schroniska w Polsce otrzymują pomoc doraźną w postaci darów, karmy, leków, zabiegów weterynaryjnych, innych niezbędnych środków niezbędnych dla przetrwania.

Pomysłodawcami akcji są Beata Pawelczyk-Błasiak i Piotr Piasecki. Głównym beneficjentem jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA, która dokonuje podziału wszystkich środków i darów pomiędzy schroniska objęte pomocą: Schronisko dla Zwierząt w: Korabiewicach, Skierniewicach, Gliwicach, Przytulisko w Głownie, Schronisko Canis w Kruszewie, Fundację Ostatnia Szansa w Boguszycach i Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim.  W tym roku pomocą objęte jest ponad 1600 psów, 700 kotów i 50 innych zwierząt (w tym koni, zwierząt gospodarskich).

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Jak licytować?

- bezpośrednio, tj. biorąc udział w licytacji w naszej siedzibie: Warszawa, ul. Karowa 31 (dla osób, które odwiedzają nas po raz pierwszy istnieje możliwość pomocy ze strony naszego pracownika).

- poprzez zlecenie telefonicznie. Licytacja przebiega za pośrednictwem telefonu, gdzie pracownik Domu Aukcyjnego łączy się z klientem przy wybranym obiekcie, informuje go o aktualnej cenie i przekazuje aukcjonerowi w imieniu klienta proponowane przebicia ceny. (pobierz formularz zlecenia telefonicznego

- poprzez zlecenie stałe. Klient zgłasza limit kwoty na wybrany przedmiot, a pracownik Domu Aukcyjnego licytuje go do z góry ustalonej sumy lub mniejszej, jeśli licytacja przebiega poniżej limitu (informacja o limicie zlecenia jest poufna). (Pobierz formularz zlecenia stałego)

- za pośrednictwem portalu internetowego www.artinfo.pl

- on-line za pośrednictwem aplikacji i portalu onebid, możliwość licytacji wybranej pozycji w czasie rzeczywistym.

Co łączy tych fantastycznych Artystów:

• Martyna Czech • Piotr Czajkowski • Czesław Czapliński • Dawid Czycz • Tomasz Dominik • Zbigniew Dowgiałło • Jacek Gawłowski • Tomasz Górnicki • Bogna Gniazdowska • Sylvester Grey • Anna Gruszczyńska • Wiktor Gutt • Ryszard Grzyb • Katarzyna Jędrysik-Castellini • Katarzyna Karpowicz • Krzysztof Kokoryn • Misia Łukasiewicz •Anna Malinowska • Franciszek Maśluszczak • Joanna Mieszko-Nita • Piotr Młodożeniec • Stanisław Młodożeniec • Weronika Multanowska-Naszarkowska • Rafał Olbiński • Monika Osiecka • Józef Panfil • Włodzimierz Pawlak • Artur Przebindowski • Hanna Pyrzyńska • Marcin Rząsa *Marek Sobczyk • Wiesław Szamocki • Mieczysław Wasilewski • Józef Wilkoń • Olga Wolniak • Michał Zaborowski ?

Odpowiedź jest prosta, jeśli przyjrzymy ich dziełom przekazanym na 16.aukcję Wielcy Małym – wielka empatia dla bezdomnych zwierząt, które w schroniskach czekają na Dom i Człowieka. Również dlatego większość z tych Artystów jako motyw podarowanego na aukcję dzieła wybrała właśnie zwierzę.
Siedem psów wędruje na spacer na obrazie Profesora Franciszka Maśluszczaka, cztery barwne ptaki usiadły na wąsach Kota-Filozofa autorstwa Rafała Olbińskiego, po srebrzystym niebie przemykają tabuny Józefa Wilkona, bo gdzieś czeka Konik Polski Martyny Czech, a za rogiem obok pracowni Mistrza Miro zaczaił się czarny Kot Stanisława Młodożeńca, pewnie po to, by nie spłoszyć Dwóch Młodych Zajęcy Marka Sobczyka i nie obudzić smacznie śpiących Kotów Bogny Gniazdowskiej…

To prawdziwe skarby dla kolekcjonerów. Wspólnie z D.A.REMPEX przygotowaliśmy wystawę dzieł aukcyjnych, którą można już oglądać.

Na aukcji pojawią się Artyści z Rodziny Wielcy Małym, kolekcjonerzy sztuki, wielbiciele zwierząt. Atrakcją będzie też występ ponad dwudziestoosobowego Chóru SGGW ( w tym przyszłych lekarzy weterynarii). I jak zawsze aukcja będzie się odbywać w atmosferze najgorętszych emocji i prawdziwej rodzinnej serdeczności.

Więcej o akcji Wielcy Małym na stronie www.wielcymalym.pl

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

CZECH MARTYNA

1
Konik polski, 2024 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie na blejtramie: "Czech Martyna 2024";
Cena sprzedaży 8 000 zł

CZAJKOWSKI PIOTR (ur. 1973)

2
Montreuil z cyklu Metro, 2024 olej, płótno; 36 x 106 cm.;
sygn. p. d.: CZJ/KOW/SKI/2024
Cena sprzedaży 8 500 zł

CZAPLIŃSKI CZESŁAW

3
Joseph Brodsky 44 Morton Street NY,1987 fotografia, papier; 50 x 40 cm.;
Cena sprzedaży 1 200 zł

CZYCZ DAWID

4
Red Rifht Hand, 2023 grafika, papier; 45 x 55 cm.;
sygn. p. d.: Dawid Czycz.Red Right Hand/11/30 2023
Cena sprzedaży 1 500 zł

DOMINIK TOMASZ

5
Bitwa pod Anghiari akwarela, karton; 20,5 x 29 cm.;
sygn. p. d.: Tomasz Dominik 2007
Cena sprzedaży 1 500 zł

DOWGIAŁŁO ZBIGNIEW (ur. 1961)

6
Słoń i Lew, 2024 z cyklu „Afryka pojawia się i znika
olej, płótno; 60 cm x 80 cm.;
Cena sprzedaży 3 000 zł

GAWŁOWSKI JACEK

7
Kot, 2024 piórko, papier; 35 x 50 cm.;
sygn. p. d.: Gawłowski
Cena sprzedaży 1 200 zł

GNIAZDOWSKA BOGNA

8
Sen liryczny, 2018 olej, płótno; 50 x 100 cm.;
sygn. p. d.: BG/18.
Cena sprzedaży 1 300 zł

GÓRNICKI TOMASZ

9
Żaby komunikacyjne, 2023 brąz patynowany, 3 elementy, Wysokość: ok. 2,5 - 3 cm każda
Cena sprzedaży 2 000 zł

GRUSZCZYŃSKA ANNA

10
Kosmiczne drogi, 2024 technika własna, płótno; 90 x 63 cm.;
sygn. p. d.: AG.
Cena sprzedaży 5 000 zł

GUTT WIKTOR

11
PION fotografia, papier; 40 x 40 cm.;

GRZYB RYSZARD (ur. 1956)

12
Zaćmienie księżyca akwarela, papier; 30 x 45 cm.;
sygn. śr. d.: "Zaćmienie księżyca",
Cena sprzedaży 5 000 zł

JĘDRYSIK-CASTELLINI KATARZYNA

13
Zgubiłem skarpetę, 2017 ołówek, papier; 29,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: KJCASTELLINI

KARPOWICZ KATARZYNA

14
Siła tkwi w człowieku, 2022 akwarela, papier; 30 x 22 cm. (w świetle passe -partout);
sygn. l. d.: Kat.Karpowicz 22,
Cena sprzedaży 3 500 zł

ŁUKASIEWICZ MISIA

15
Panta Rhei. V. Narew, 2023 ecolina, ołówek, papier; 25 x 39 cm;

MALINOWSKA ANNA (ur. 1965)

16
Morze traw, 2024 akryl, płótno; 60 x 90 cm.;
sygn. p. d.: monogram wiązany "AM";
Cena sprzedaży 1 200 zł

MAŚLUSZCZAK FRANCISZEK (ur. 1948)

17
Spacer z psami akwarela, papier; 29 x 38 cm.;
sygn. p. d.: Franciszek Maśluszczak 2024
Cena sprzedaży 5 000 zł

MIESZKO-NITA JOANNA

18
Baleary, 2024 akryl, płótno, 100 x 70 cm.;
sygn. p. d.: 2024/J.MIESZKO.
Cena sprzedaży 2 000 zł

MŁODOŻENIEC PIOTR

19
Mały robot olej, płótno; 46 x 40 cm;
sygn. na odwrocie: Piotr Młodożeniec/mały robot/monogram wiązany(PM) 22/XII
Cena sprzedaży 3 300 zł

MŁODOŻENIEC STANISŁAW (ur. 1953)

20
Studio Miro, Kot, Wieczór, 2024 olej, płótno; 46 x 66 cm.;
sygn. g. śr.: S MŁODOŻENIEC/2024
Cena sprzedaży 5 500 zł

NASZARKOWSKA-MULTANOWSKA WERONIKA

21
Kot na oranżowej kanapie, 2022 akryl, płótno; 60 x 70 cm.;
na odwrocie: Weronika /Naszarkowska/ -Multanowska/2022/gwasz/"Kot na oranżowej kanapie"
Cena sprzedaży 2 300 zł

OLBIŃSKI RAFAŁ (ur. 1947)

22
Kot, 2024 rysunek, papier; 60 x 50 cm;
sygn. p.d.: Olbiński 24
Cena sprzedaży 33 000 zł

PANFIL JÓZEF

23
Motyw z kwitnącym bzem, 2024 akryl, płótno; 25 x 13 cm.;
Cena sprzedaży 2 300 zł

PAWLAK WŁODZIMIERZ (ur. 1957)

24
Kleksy 3, 2024 tusz, karton; 30 x 21 cm.;
sygn. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK KLEKSY 2022
Cena sprzedaży 1 000 zł

PRZEBINDOWSKI ARTUR

25
Spacerek akryl, płótno; 30 x 40 cm.;
sygn. l. d.: Artur Przebindowski
Cena sprzedaży 3 500 zł

PYRZYŃSKA HANNA

26
Serce bije coraz mocniej, 2016 akryl, płótno; 70 x 50 cm.;
Cena sprzedaży 1 000 zł

SOBCZYK MAREK

27
Dwa młode zające Durera tempera jajowa, tektura; 50 x 70 cm.;
sygn. na odwrocie: Marek Sobczyk 2023 / Dwa młode zające Durera / 50 x 70 cm / temp. jajowa
Cena sprzedaży 5 000 zł

SZAMOCKI WIESŁAW

28
Four trees, 2008 digigrafia, papier, 50 x 112 cm.;
sygn. p. d.: Wiesław Szamocki 2008;
Cena sprzedaży 1 000 zł

WASILEWSKI MIECZYSŁAW

29
SHE, 2024 tusz, papier; 30 x 21 cm.;
sygn. l. d.: M. Wasilewski
Cena sprzedaży 1 000 zł

WASILEWSKI MIECZYSŁAW

30
Smile, 2024 tusz, papier; 21 x 30 cm.;
sygn. l. d.: M. Wasilewski

WILKOŃ JÓZEF

31
Srebrzyste konie, 2024 technika własna, tempera, tusz, akryl, pastel, tektura; 30 x 39 cm. (w świetle passe partout);
sygn. p. d.: JWilkoń
Cena sprzedaży 17 000 zł

WITTNER A.

32
Bez tytułu olej, płótnio; 21,5 x 27 cm.;
sygn. l. d.: A Wittner `
Cena sprzedaży 1 400 zł

WOLNIAK OLGA

33
Asila, 2024 olej, płótno; 50 x 50 cm.;
sygn. na odwrocie: OLGA WOLNIAK / "ASILA" 2024/ OL/PL 50 x 50 cm
Cena sprzedaży 2 000 zł

PANFIL JÓZEF

34
Motyw z kwitnącą kaliną, 2024 akryl, płótno; 25 x 13 cm.;
Cena sprzedaży 2 700 zł