20 czerwca 2024

Aukcja: 20 czerwca 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Karol PUSTELNIK (1918-2010)

349
Zakręty życia, 1968 olej, płótno; 111 x 85 cm;
sygn. p. d.: Karol Pustelnik;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

350
Trzy trójkąty, 2017 olej, płótno; 85 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Romanowski 2017;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

351
Wspomnienie, 1987 akryl, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz;
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

352
Bez tytułu 17, 2022 akryl, drewno, płyta; 65 x 41 cm;
opisane na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI / Own technique / "Bez tytułu 17" / 2022/17 41x65 / PL.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

353
Obraz nr 51, 2023 olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole);
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

354
Obraz nr 50, 2023 olej, płótno; 100 x 90 cm;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

355
Spotkanie, 2024 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: ANTOSZCZYK;
estymacja: 7 300 - 8 800 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

356
Jestem, 2024 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: ANTOSZCZYK;
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

357
Martwa natura olej, płótno; 37,5 x 45,5 cm;
opisany na krośnie malarskim: A. Kurzawski / Martwa natura 46 (…) 38.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

358
Zestaw 2 prac 1. Kompozycja - gwasz, papier; 28 x 50,5 cm; sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem);
2. Bez tytułu (szkic) - ołówek, papier; 42,7 x 70 cm; sygn. p. d.: Konr
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

359
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

360
Biały żar litografia, papier, 49,5 x 57 cm;
sygn. i opisany u dołu: Biały żar Litografia 9/12 H. Opałka
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Wilhelm SASNAL (ur. 1972)

361
Bez tytułu sitodruk, papier C-mat 150 gr; 59,4 x 42 cm;
nakład: 3/15;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

362
Sylla 6, 1989 serigrafia, papier; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: Vasarely(ołówkiem) , l. d.: 96/100 (ołówkiem).
estymacja: 3 400 - 4 500 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

363
Kwiaty, 1983 technika własna (litografia), papier Canson Mi Teintes; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bronisław Chromy / 1983
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Marc CHAGALL (1887-1985)

364
Obwoluta albumu: Chagall. Lithograph 1, 1960 litografia barwna, papier; 30 x 51,5 (w świetle passe-partout).
Grafika była obwolutą do albumu wydanego przez Andre Saureta w 1960 w Monte Carlo. Grafika odbi
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

365
Pejzaż abstrakcyjny, 1965 akwarela, papier; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI / 1.6.1965 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 700 zł

366
Pejzaż, 1968 akwarela, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Podsadecki (długopisem) i dat. p. d.: 17.6.1968 (długopisem).
estymacja: 1 700 - 2 200 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

367
Autoportret w białym kapeluszu VI drzeworyt, bibuła; 63 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Ep. d' artiste 1960 r Autoportret w białym kapeluszu VI Panek (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

368
Sukcesy linoryt, papier; 70 x 33 cm;
opisany u dołu kompozycji: "Sukcesy" /linoryt/ III M.Sierpiński
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Jacek WRÓBLEWSKI, XX w.

369
Machina czasu, Dyptyk, 1976 gwasz, karton; 17 x 16,5 cm każda (w świetle passe-partout);
sygn. JAW76 (w kompozycji).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Justyna EBERLE (ur. 1965)

370
Znak 1, 2015 ekolina, papier; 54,5 x 40, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EBERLE / 2015.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Justyna EBERLE (ur. 1965)

371
6 abstrakcja ekolina, tusz, suchy pastel; 70 x 100 cm.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tamara JAWORSKA (1918-2015)

372
Abstrakcja, 1990 technika własna, karton; 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d. Tamara Jaworska / 1990.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Gaston VINCKE (1882-1950) - ?

373
Idylla ołówek, kredka, gwasz, papier; 44,5x 84,5 cm ( w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Gaston Vinche (?) / 1950 … / Chateau … / … (nieczytelnie
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

374
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 21,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęcie: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr 29
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

375
Henryk Stażewski w pracowni, 1983 fotografia barwna, papier fotograficzny, pianka; 40 x 30 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka ewidencyjna: Henryk Stażewski w pracowni / Al. k.świerczewski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Otto AXER (1906-1983)

376
Anioł, 1969 gwasz, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: axer 69.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

377
Pejzaż, 1976 pastel, papier; 46,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JT (monogram wiązany);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Rafał STRENT (ur. 1943)

378
Ararat, 1996 akwaforta, akwatinta, papier; 64,3 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 67 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu kompozycji: ARARAT
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Rafał STRENT (ur. 1943)

379
Perła, 2 poł. XX w. akwaforta, akwatinta, papier; 63 x 47 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

380
Portret Joanny Szczepkowskiej, 2006 pastel, papier żeberkowy w ciemnym kolorze; 99 x 69 cm (w świetl oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Bakuła / 15 VII 06.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Juliusz MARWEG (ur. 1952)

381
Bez tytułu, 1989 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: JMARWEG 89.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

382
Wykorzystać nieuniknione 2, 2019 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / WYKORZYSTAĆ NIEUNIKNIONE 2 / AKRYL/PŁÓTNO / 2019.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

383
Wykorzystać nieuniknione 1, 2019 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / WYKORZYSTAĆ NIEUNIKNIONE 1 / AKRYL/PLÓTNO / 2019.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Zbigniew (GRE) GRĘZIAK (ur. 1963)

384
Duże drzewo, 2009 technika własna, olej, płyta; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: GRE2009.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

385
Bez tytułu, 2014 olej, płótno; 81 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d. GRE2014 (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Jan GEPPERT (1929-2017)

386
Zachód słońca jesień, 1977 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. p. d.: Jan Geppert;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Maria TARNAWSKA-WÓJTOWICZ (1921-2004)

387
Pejzaż z baranami; 1977 olej, płyta; 27 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARIA TARNAWSKA - WÓJTOWICZ 1977.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

388
Bukiet, 1978 olej, deska; 57,5 x 12,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.WÓJTOWICZ 78;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

389
Jan Paweł II olej, deska; 18,5 x 15,5 cm;
sygn. d.: 1979 S.WÓJTOWICZ (ryte);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Mirosław RUSINEK (ur. 1976)

390
Lesbos-Mitylene, 2018 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Rusinek;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Marek GÓRNY (ur. 1964)

391
Listy z Toskanii olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.GÓRNY;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Władysław PODOLSKI

392
Pejzaż z chatą olej, płótno; 49 x 66 cm (w świetle ramy)
sygn. p. d.: Wł Podolski
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX W.

393
Ulice Paryża,1937 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Paris / 37. L.N.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marta LIPOWSKA (UR. 1978)

394
Kawiarenka II, 2014 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: MLipowska;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

TRAUTE RASLENDA ?, XX W.

395
Pejzaż jesienny olej, płótno; 90 x 100 cm;
na odwrocie naklejka z odręcznym napisem: Traute Raslenda / [adres] / Netzekreis / Preis 250 m (? piórem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jolanta RUTKOWSKA

396
Pejzaż morski, 2019 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: 2019 Jolka
estymacja: 5 000 - 6 000 zł