20 czerwca 2024

Aukcja: 20 czerwca 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

301
Obiekt, 2017 kompozycja przestrzenna, technika autorska (folia, sklejka); 52 x 42 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tamara Berdowska / 2017 (flamastrem).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

302
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L.Tarasewicz: 2014 / 50 x 50 akryl on canvas.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

303
Oniryczne passe par tout, dyptyk, 2001 olej, akryl, płyta; cześć lewa: 125 x 157 cm; część prawa: 125 x 157 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie każdej części: ONIRYCZNE / PASSE PAR TOUT / CZĘŚĆ L [
estymacja: 66 700 - 80 000 zł

Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)

304
Świadek, 1989 dąb, ołów, grafit, płyta; 58,5 x 58,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Galerie Ucher / Köln / A. Szewczyk (ołówkiem) na odwrocie czerwona, papierowa nal
estymacja: 27 800 - 33 300 zł

Radek SZLAGA (ur. 1979)

305
Prewencja - dyptyk, 2005 olej, płótno; 55 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [korona] PAN / RDK / x PREWENCJA x / cz. […] / dyptyk / R. Szlaga 2005.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Marek SAPETTO (1939-2019)

306
Chagallowi, 1964 akryl, płótno; 143 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Chagallowi” / akryl 143x110 cm / 1964 rok / Marek Sapetto / Warszawa oraz na krośnie malarskim
estymacja: 33 000 - 40 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

307
Cerber, 2022 olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: SROKA2022;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Teresa PANASIUK (1938-2021)

308
Pamięć, 1969 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.PANASIUK69;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Szymon URBAŃSKI (ur. 1963)

309
Gwiezdny wojownik, 2013 akryl, płótno; 111 x 150 cm;
opisany na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI / 2013 / akryl / gwiezdny wojownik.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Andrzej CISOWSKI (1962 - 2020)

310
Bez tytułu, 2007 tempera, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A.Cisowski / 2007.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

311
Walkower, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

312
Kobieta sowa, 2011 tempera, płótno; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2011.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

313
Bez tytułu, 2012 tempera, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2012.
estymacja: 8 500 - 10 500 zł

314
Bez tytułu, 2008 akryl, płótno; 80 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2008.
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

315
Bez tytułu, 2005 tempera, płótno; 30 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz 2005.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

316
Zmienność formy, z cyklu: Ciągi, 2017 płótno, drewno, akryl; 106 x 272 cm;
opisany na odwrocie na jednej części: MAKSYMILIAN KREUTZ MAJEWSKI „CIĄGI RÓWNOLEGŁE”, praca składa się z 7 części;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Julian Henryk RACZKO (1936-2019)

317
Z cyklu: Morfologie, 1983 olej, płótno; 33,5 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: JULIAN H. RACZKO / 1983. / Z CYKLU "MORFOLOGIE" 1, na krośnie malarskim analogiczny opis.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

318
Miasto sztuki, 2023 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: Z.M.Dowgiałło.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

319
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

320
Niebo i ziemia, 2014 tempera jajowa, olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: ML;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

321
Biały rynek, 2018 olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: 2018 / FRANCISZEK / MAŚLUSZCZAK;
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

322
Conqueror akryl, gwasz, kredka, płótno; 95 x 80 cm;
sygn. l. d.: T. Sętowski;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

323
Moment lotu akryl, olej, płyta; 38,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Sętowski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

324
Z cyklu: Montmartre - Rue Lepic, 1992 olej, płótno; 84 mx 84 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

325
Nad wodą, 1993 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

326
Kwiaty i skrzypce, 1997 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

327
HEOL11940, 2020 olej, płótno; dyptyk, wym. całości: 60 x 30 cm;
sygn. na odwrociu: ZIEMOWIT / FINCEK / HEOL11940 / 2020 / 60/30cm
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

328
Fantastyczny wirus, 2021 olej, płyta; 122 x 115 cm;
sygn. na odwrocie: 96/114/1,5cm / Ziemowit Fincek / 2021 / "Fantastyczny wirus 12224"
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

329
Kompozycja, 2012 olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.MŁODOŻENIEC / 2012;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

330
Aborygenie, 2002 olej, płótno; 49 x 61 cm;
sygn. i dat. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2002;
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Arkadiusz TOMASZ SUPRYN (UR. 1952)

331
Pejzaż - Kłodzko, 2012 olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: T.Supryn;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

332
Lato, 2012 olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. p. d.: T. Supryn;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Henryk WÓJCIK (1920 - 2009)

333
Scena z teatru Cricot olej, sklejka; 42 x 35 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Monika SOSNOWSKA

334
Wnętrze z krzesłem i stołem olej, płótno; 96 x 86 cm;
sygn. p. d.: MONIKA SOSNOWSKA
estymacja: 13 000 - 20 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

335
Undergrowth, 2017 olej, płótno; 60 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ZIEMOWIT KMIEĆ . "UNDERGROWTH" / olej, płótno, 60 x 45 / 2017;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

336
Desert, 2008 olej, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "desert" / ZIEMOWT KMIEĆ / OLEJ/ PŁÓTNO; 30 X 30 / 2008.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898 - 1980)

337
Modelka, 1991 serigrafia barwna, karton czarny; 117 x 80 cm (w świetle oprawy);
p. d.: [sucha pieczęć], l. d.: 193/195 (flamastrem);
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

338
Bez tytułu, 1976 tusz, piórko, gwasz, papier; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 76 (tuszem);
estymacja: 50 600 - 60 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

339
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

340
Figury rozpięte, ok. 1956 piórko, tusz, tusz lawowany, papier milimetrowy; 55 x 37,5 (w świetle oprawy);
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915 - 1990)

341
Projekt kostiumu grabarza 2 gwasz, aplikacje, papier; 31 x 22 cm;
u dołu napis: Grabarz 1 (farbą i ołówkiem), opisany l. d.: P. Dwornicki (ołówkiem), oraz p. d. na dodatkowym arkuszu: Gra
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Tadeusz KANTOR (1915 - 1990)

342
Bez tytułu tusz lawowany, papier, 27 x 41,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.; d.: T Kantor
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

343
Akt z cyklu "Rysunków erotycznych", 2001 papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

344
Postać przy byku, 1929 sepia, pędzel, papier naklejony na karton; 21,2 x 29,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodarski1929 (wtórnie);
estymacja: 8 600 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

345
Bez tytułu, 1979 olej, papier; 44 x 31 cm;
sygn. śr. d.: E.Markowski;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

346
Bez tytułu, 2004 tusz lawowany, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu po środku: v. F. Starowieyski 1704;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

347
Bez tytułu, 2015 olej, płótno; 70 x 60 cm
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Karol PUSTELNIK (1918-2010)

348
Pocałunki anioła, 1981 olej, płótno; 106 x 79 cm;
sygn. p. d.: K Pustelnik;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł