[Portret mężczyzny z wnętrzem,Portret z wnętrzem, Portret z półkami]
[Portret mężczyzny z wnętrzem, Portret z wnętrzem, Portret z półkami] praca dwustronna,
na odwrocie: Postać mężczyzny we wnętrzu [Woźny];
olej, płótno, 98,5 x 81 cm; sygn. p. d.: A. WRÓBLEWSKI. na odwrocie nalepka Ministerstwa [Kultury], Wydziału Obrotów Dziełami Sztuki - z nazwiskiem autora, tytułem obrazu: Postać z wnętrzem, numerem inw., ceną: 1300, wymiarami pracy oraz informacją: Obraz zakupiono z wystawy portretu w Krakowie. 7 II 53 r.
Bibl.: Andrzej Wróblewski, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Instytut Promocji Sztuki, Warszawa 1998, s. 101, poz. kat. 97, tu: wymiary - 92 x 82 cm, jako obraz nie odnaleziony, repr. cz.-b. wg fotografii Andrzeja Wróblewskiego, bibliografia obrazu.
Wystawiany: 1953, Kraków, Dom Plastyków - Katalog wystawy portretu w malarstwie, grafice i rzeźbie, s. 8, poz. kat. 104.