19 czerwca 2024

Aukcja: 19 czerwca 2024 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

810
Pierścionek z ametystem pojedynczy owalny ametyst o masie ok. 8.00 ct;
złoto pr.0.585, masa 8.180 g., rozm. pierścionka 16.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

811
Kolczyki z diamentami 28 szt. rozet diamentowych oraz 36 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750,masa całkowita 12.600 g.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

812
Pierścionek ze szmaragdem prostokątny szmaragd oraz 2 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.070 g.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

813
Pierścionek z rubinem fasetowany rubin + 4 szt. ozdobnych kryształów jubilerskich,
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.800 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

814
Pierścionek z rubinami 10 szt. okrągłych rubinów + 8 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.500 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

815
Pierścionek z szafirami 9 szt. kwadratowych szafirów + 24 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.340 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

816
Brosza z szafirami 31 szt. szafirów; złoto pr.0.750, masa całkowita 14.490 g.
proj. Alexander Tillander, Helsinki, 1948.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

817
Naszyjnik z kamieniami półszlachetnymi karneol w szlifie kaboszon oraz 4 szt. jadeitów;
złoto pr.0.750, proj. Helmut von Kleist, Worpswede, prawdopodobnie 1980.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

818
Tłok pieczętny z orłem II RP i wolnym miejscem na wypełnienie nazwy urzędu;
mosiądz; 4 x 3 cm. Polska, 1926-1939.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

819
Sygnet z herbem Ślepowron złoto pr. 585; heliotrop; wymiar kamienia: 1,9 x 1,5 cm; rozmiar obrączki 28/29.
Europa Środkowa, okres międzywojenny.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

820
Orzeł - rzeźba gabinetowa mosiądz, metal złocony; wys. 46,5 cm.
Europa Zachodnia (?), 2 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

821
Etui na okulary wraz z okularami srebro złocone pr. 925, waga 73 g; etui: 16 x 3,5 cm;
Anglia, Birmingham, 1912.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

822
Listownik zdobiony płaskorzeźbionymi stokrotkami drewno (sosna?) snycerowane, lakierowane; 34 x 20 x 4 cm;
Polska, Podhale, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

823
Taca owalna, z malachitem brąz złocony, malachit; 50,5 x 32,5 cm.
Polska, XXI w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

824
Para kandelabrów pięcioświecowych stop metali, brązowiony; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

KUSA - ODLEWNIA ŻELIWA I BRĄZU

825
Wazon secesyjny z figurą kobiety brąz, czarna patyna; wys. 30 cm;
Rosja, Południowy Ural, Kusa, pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

826
Pistolet perski srebro, drewno - orzech kaukaski; dł. całkowita: 45 cm.
lufa perska dziwerowana, okuta w srebro; zamek europejski.
Persja i Francja (?), k. XVIII w.
estymacja: 29 000 - 34 000 zł

Matthäus MERIAN (1593-1650)

827
Gallia Le Royaume de France. Frankreich [Gallia - Mapa Królestwa Francji] miedzioryt, papier; 27 x 35,3 cm;
Francja, ok. 1650.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941) - ilustracje

828
Adam MICKIEWICZ, „Dziady” - część I, II i IV oprawa z złoconą tytulaturą i medalionem z wizerunkiem Adama Mickiewicza; 28 x 37,5 cm;
wyd. nakładem księgarni H. Altenberg we Lwowie [1896].
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

829
Ikona - Ostania Wieczerza tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 43,5 x 51 cm (kształt odwróconego trapezu).
Rosja, XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

830
Ikona - Jezus Chrystus Pantokrator tempera, deska, mosiądz; 22,5 x 18 cm (ikona);
Ikona - Rosja (?), XIX / XX w. Kiot wtórny, aplikacje z ikon mosiężnych.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

831
Ikona - Święta Maria Egipcjanka tempera, deska, basma mosiężna; 36 x 28 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

832
Ikona Matka Boża - „O VSEPETAJA MATI” [Matka Wychwalana przez wszystkich] tempera, deska, srebrzenia; 34 x 26,7 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

833
Ikona - Święty Mikołaj Możajski tempera, deska, mosiądz (nimb); 40,5 x 32 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

834
Para ikon ślubnych - Ikona Jezus Chrystus Pantokrator, Ikona Matki Boskiej Kazańskiej tempera, deska, okład mosiężny, kiot przeszklony; 20,5 x 16 cm (każda ikona);
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

835
Ikona - Święty Jan Chrzciciel tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, srebrzenia szkliwione na złoto; 44,4 x 38 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

836
Ikona w formie krzyża - Jezus Chrystus Ukrzyżowany mosiądz, emalia wielobarwna; 38 x 19,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

837
Ikona w formie krzyża - Jezus Chrystus Ukrzyżowany brąz odlew cyzelowany, złocenia; 22,5 x 14,5 cm.
Rosja (?), XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 600 zł

838
Kołyska drewno sosnowe; wys. 70,5 cm, dł. 92, szer. 71 cm.
Norwegia, 1803.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

839
Żardiniera intarsjowana drewno, intarsje, metal, brąz; wys. 19,5 cm; szer. 37 cm;
Europa Zachodnia, Francja?, koniec XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Milan CHARYTONIUK (ur. 1989)

840
My i wojna - witraż według: Edwarda OKUNIA (1872-1945)
farby witrażowe ołowiane, szkło podświetlane światłem led; 37 x 29 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

841
Lampa z figurą kobiety (elektryczna) alabaster, szary marmur; wys. 49 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862)

842
Lampa elektryczna w stylu rokoko brąz; wys. 29,3 cm;
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

843
Żardiniera brąz złocony, szkło; wys. 19,5 cm, szer. 39 cm;
Warszawa, przed 1914.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

844
Zegar kominkowy z postacią Orfeusza brąz złocony; wys. 45 cm; szer. 28 cm;
Francja, przed poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Henri PICARD (1831-1864)

845
Para podstawek pod naczynia ozdobne w stylu II Cesarstwa brąz złocony, szkło kryształowe; wys. 11,5 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

846
Para lichtarzy brąz patynowany i złocony; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

847
Zegar kominkowy z puttem brąz złocony i patynowany; wys. 35 cm; szer. 34 cm; głęb. 17 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

848
Para kinkietów w manierze III Cesarstwa brąz złocony, tworzywo sztuczne; wys. 60 cm; szer. 35 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

849
Para kinkietów dwuramiennych w stylu II Cesarstwa brąz, cyzelowany, złocony; 39,5 x 27 x 11,5 cm.
Polska (?), XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

850
Lustro ścienne, owalne rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 91 x 117 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

851
Żyrandol 6-świecowy, neo-empirowy, elektryczny brąz patynowany i złocony; średnica całości 58 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

901
Sekretera w stylu barokowym konstrukcja - sosna, 210,5 x 109 x 66 cm.
konstrukcja - Austria lub Niemcy Południowe, poł. XVIII wieku.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

902
Stół neostylowy konstrukcja, okleina dębina; 69 x śr. 101, 5 cm.
Europa Środkowa, (Polska?), lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

903
Fotel w stylu neoempirowym drewno liściaste (brzoza?) bejcowana na czarno, 93,5 x 55 x 61,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

904
Fotel neostylowy konstrukcja - orzech; 108 x 71 x 85 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

905
Biurko w stylu neorokokowym mahoń; 105 x 107 x 60 cm.
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

906
Stół - tzw. bocian - w stylu eklektycznym konstrukcja - sosna, orzech, okleina - orzech wzorzysty, 75 x 118 x 90 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł