19 czerwca 2024

Aukcja: 19 czerwca 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Arthur HEYER (1872-1931)

97
Pejzaż z rzeką, 1905 olej, płótno; 102 x 152 cm;
sygn. i dat. p. d.: AHEYER / `905.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Georges P. MARONIEZ (1865-1933)

98
Na nabrzeżu olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: G. Maroniez.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Karl Friedrich WAGNER (1877-1951)

99
Nabrzeże włoskie olej, płótno; 72,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: K. WAGNER.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

100
Krowy na pastwisku olej, tektura; 12,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Hans ZELLER (1897-1983)

101
Jelenie w lesie olej, płótno; 50,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: H. ZELLER.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Hermann Maurice COSSMANN (1821-1890)

102
Uczta olej, płótno; 46 x 56 cm;
sygn. l. d.: M. Cossmann.
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

103
Tyberiusz olej, płótno dublowane; 65 x 56,5 cm;
l. g.: TIBERIVS, p. g.: 3.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, cechowy, XVIII w.

104
Personifikacja sprawiedliwości -Iustitia olej, płótno naklejone na płytę; 72 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u góry: IVSTITIA
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVIII w.

105
Na postoju olej, płótno;
81 x 117 cm.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Malarz nieokreślony, XVI w. / pocz. XVII w.

106
Ostatnia Wieczerza olej, deska; 45 x 78 cm;
Obraz wpisany do rejestru zabytków dnia 2.X.1975; nr rejestru. 2094/B.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Malarz nieokreślony, gdański (?), XVII w.

107
Chrystus i Maria Magdalena (Umywanie stóp) olej, deska;
22,5 x 15,5 cm.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), XIX w.

108
Chrystus i Szymon Cyrenejczyk - Stacja Męki Pańskiej, 1 poł. XIX w. olej, deska parkietowana; 78,5 x 63 cm;
Obraz wpisany do rejestru zabytków miasta Kraków pod nr MW 7/4/75.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), XVIII w.

109
Upadek pod krzyżem olej, blacha;
30 x 44 cm;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA, 1. poł. XX w.

201
Wiatr rzeźba w drewnie - jesion, wys. 31 cm;
Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

202
Figura nieokreślonej świętej z księgą drewno polichromowane; wys. 49 cm;
Europa Środkowa, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

203
Rzeźba nieokreślonego świętego drewno polichromowane; wys. 88 cm;
Europa Zachodnia, XVIII / XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

204
Chrystus Zmartwychwstały drewno, polichromia, złocenia; wys. 66 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

205
Madonna Immaculata drewno polichromowane; wys. 136 cm;
Bawaria (?), k. XVIII w.
estymacja: 3 700 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

206
Madonna drewno, polichromia; wys. 73 cm;
Francja (?), warsztat prowincjonalny (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

207
Chrystus Ukrzyżowany drewno; wys. 132 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, włoski (?), XVII w.

208
Bogini urodzaju drewno, widoczne ślady polichromii; wys. 26 cm;
Włochy (?), XVI / pocz. XVII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, polski (?), XIX w.

209
Aniołek z orłem drewno, polichromowana, wys. 44 cm;
Polska (?), k. XVIII w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862)

210
Sprinter, ok. 1930 brąz patynowany, 25,5 x 13,5 x 35,5 cm;
sygn. na podstawie z tyłu: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

J. CHIURAZZI (odlewnia zał. ok. 1870)

211
Perseusz z głową Meduzy brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 103 cm;
sygn. z tyłu: „CHIURAZZI / NAPOLI” oraz okrągły stempel odlewni.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)

212
Tancerka z różami - figura secesyjna brąz złocisty, odlew; marmur; wys. 29 cm;
Wiedeń (?), pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

213
Wenus z Milo - powtórzenie brąz patynowany; wys. 42,5 cm;
Francja (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Auguste MOREAU (1834-1917) - według

214
Dziecko z muszką kompozycja metali patynowana na brąz, drewniana podstawa; wys. 35 cm;
sygn. z tyłu: aug. Moreau
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)

215
Kobieta z wężem brąz patynowany, marmur; wys. 38 cm;
sygn. z tyłu: P. Kowalczewski.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Henryk II KOSSOWSKI (1855-1921) - według

216
Chłopiec z rakiem - Na plaży kompozycja metali, marmur; wys.37 cm;
sygn. z boku: Kossowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

217
Dziewczynka z sitem - Na plaży kompozycja metali patynowana na brąz, podstawa drewniana; wys. 37 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: Kossowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, francuski, XIX / XX w.

218
Chłopiec z kaczką brąz, podstawa granitowa (lekko uszkodzona); wys. 13,5 cm;
z tyłu rzeźby oznaczenia: BNV (monogram wiązany), oraz napis BRONCE;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

219
Żniwiarka kompozycja metali patynowana na brąz; wys. 67 cm;
sygn. z tyłu: auguste moreau oraz okrągły znak odlewni
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Sackider Frederic REMINGTON (1861-1909)

220
Ujeżdżanie konia brąz patynowany, na marmurowej podstawie, wys. całkowita 60 cm;
sygn. na podstawie: Remington (odlew współczesny)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, 1. poł. XX w.

221
Myśliwy cyna, podstawa marmurowa; wys. 31 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1930.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

222
Kobieta z sarenką - rzeźba w manierze art déco rzeźba - kompozycja metali patynowanych, podstawa marmurowa; 28 x 60 x 14 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

223
Akt siedzącej kobiety brąz; wys. 27 cm; szer. ok. 17 cm; dł. 36 cm;
na udzie ślady sygnatury: … (nieczytelny).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Pierre LEFAGUAYS - ps. Fayral ( 1892-1935)

224
Farandolle kompozycja metali patynowana na zielono, marmurowa podstawa; wys. 43 cm;
sygn. na podstawie: Fayral.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX-XX w.

225
Chłopiec na bawole - figurka brąz; wys. 12 cm; szer. 14 cm;
Azja, Indie (?), XIX / XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX w.

226
Saturn - pastisz rzeźby antycznej brąz patynowany na ciemno; wys. całkowita 22 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł