19 czerwca 2024

Aukcja: 19 czerwca 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

49
Przy studni, 1932 olej, płótno; 99 x 89 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1932
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

50
Kobieta przed domem, 1898 olej, płótno; 46 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Reyzner Abbaye 1898
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

51
Góral z Poronina, 1884 olej, płótno; 45 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Mieczysław Reyzner Poronin 1884.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

52
Pejzaż - Na skraju lasu olej, sklejka;
42 x 50 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

53
Pejzaż, ok. 1935 olej, płótno; 83,5 x 101,5 cm;
sygn. p. d.: S. Just
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

54
Pejzaż górski olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875-1936)

55
Most Podgórski w Krakowie, 1924 olej, płótno; 28,4 x 50,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: OLPIŃSKI / 924.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

56
Kolumna Zygmunta w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 33 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

57
Widok Krakowa, 1911 akwarela, papier; 38 x 56,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Teod Grott / 911
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

58
Wawel olej, tektura; 35 x 35 cm;
sygn. l. d.: Janusz Słabiak.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

59
Na Rynku w Krakowie olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. l. d.: Zakrzewski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Marian RUSZKIEWICZ (1933-2007)

60
Śląskie miasteczko olej, sklejka; 47 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ruszkiewicz
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

61
Ulica w Sieradzu olej, płyta pilśniowa; 61 x 72 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

62
Pejzaż z łąkami olej, płótno; 42 x 51 cm;
sygn. p. d.: Olga Peczenko (słabo widoczne, ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

63
Pejzaż miejski z mostkiem olej, tektura; 49,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: St. DYBOWSKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

64
Kwiaty w wazonie, 1921 olej, tektura; 78 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Maks Haneman / 1921.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Janina NOWOTNOWA (1883-1963)

65
Cynie i groszki olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

66
Kwiaty w wazonach olej, tektura; 25 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jabłoński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

B. SAPIERSKI, I poł. XX w.

67
Róże w wazonie gwasz, pastel, papier; 47,5 x 32,5 cm (w świetle ramy);
sygn. śr. d.: B. SAPIERSKI.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Ludwik GRABOWSKI (1884-1982)

68
Żonkile i bazie olej, tektura; 19,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: L. GRABOWSKI.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Maria MICHAJŁÓW-WAŁACH (1924-2019)

69
Martwa natura z konikiem olej, płyta; 34,5 x 50 cm;
sygn. na odwrocie dwukrotnie: M / MICHAJŁÓW MARIA
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

70
Martwa natura z szablą, 1930-1938 olej, tektura; 43 x 35 cm;
sygn. p. g.: ... J.W.P. Gałowiczowej / H. Szczygliński
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

71
Pejzaż z Kalwarii z bramką i studnią olej, tektura; 12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

72
Pejzaż podgórski olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Władysława DĄBROWSKA-AUGUSTYNOWICZ (1901-1980)

73
Południe na wsi - Białka olej, płótno; 48 x 64 cm;
sygn. p. d.: W. Augustynowicz.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

74
Pejzaż z chatami olej, płótno; 47,5 x 64,5 cm.
Przed konserwacją.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

75
Pejzaż ze snopkami, 1923 olej, karton naklejony na tekturę; 45,5 x 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S. Domaradzki Krynka 1923.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

76
Przeprawa przez rzekę tusz, akwarela, papier; 35 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: zp. (tuszem).
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

77
Pejzaż, lata 30. XX w. olej, płótno; 46 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Marczyński
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan BRODZKI, XX w.

78
Tryptyk - Pejzaże, 1922 wszystkie prace - olej, tektura; 44,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1922 / Jan Brodzki (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Marta WALCZAK-STASIOWSKA (ur. 1959) - przypisywany

79
Tryptyk 1. Pejzaż górski z szałasami
2. Postać Janosika
3. Zamek w Niedzicy
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

J. KAMIŃSKI, XX w.

80
Tatry - widok na szczyty akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKamiński (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

81
Pejzaż górski, 1934 olej, sklejka; 40,5 x 49,5 cm;
i dat. sygn. l. d.: F. Wójcik 34 (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

82
Łódź na brzegu, 1907 olej, płótno; 34,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: EVA / 1907
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Marian MOKWA (1889-1986)

83
Łodzie przy brzegu węgiel, pastel, akwarela, gwasz, papier; 57,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mokwa.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 200 zł

Artyści polscy, różni, nieokreśleni, z kręgu krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych,XIX/XX w.?

84
Szkice postaci, scen rodzajowych na palecie malarskiej olej, drewno (paleta malarska); 47 x 70 cm.
nieukończony malarski „wpis” pamiątkowy.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

85
Portret mężczyzny z profilu, 1877 olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 22,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W. Kryciński / Wiedeń 1877.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

86
Portret kobiety paleta malarska, olej;
48,5 x 31 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

87
Portret dziewczyny olej, tektura; 34,7 x 26 cm;
sygn. u dołu po środku: B …yński … (słabo czytelnie, dalej data).
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, krąg Jana Matejki, XIX / XX w.

88
Portret mężczyzny z brodą olej, płótno naklejone na sklejkę; 41,3 x 33 cm;
u dołu z prawej słabo czytelny monogram „JM”.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

89
Portret kobiety z profilu olej, tektura; 32 x 26 cm;
sygn. p. d.: S. Grabowski.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

90
Portret chłopca pastel, papier; 31 x 25 cm;
sygn. p.d.: ADobrowolski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

91
Portret kobiety z czerwonym kwiatem olej, tektura;
45 x 41 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

K.STAROSOLSKI, XX w.

92
Portret, 1911 olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 24 cm;
sygn. l. d.: K. Starosolski 1911.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Józef HECHT (1891-1952)

93
Robotnik olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: JHecht.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Simon MONDZAIN (1890-1979)

94
Portret kobiety olej, płyta; 34 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mondzain.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, koniec XVIII - pocz. XIX w.

95
Portret mężczyzny w białym fularze olej, płótno; 50 x 38,5 cm;
na odwrocie napis: W ROKU 1940 ODRESTAUROWAŁ / J. AJDUKIEWICZ.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Ryszard Jan OKNIŃSKI (1848-1925)

96
Portret młodej kobiety olej, płótno; 39 x 33 cm;
sygn. p. g.: R. Okniński
estymacja: 11 000 - 13 000 zł