19 czerwca 2024

Aukcja: 19 czerwca 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Julian FAŁAT (1853-1929)

1
Pejzaż zimowy z chatami akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 74 cm;
sygn. l.d.: JFałat / Bystra
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena sprzedaży 95 000 zł

Wojciech WEISS

2
Modelka nad lekturą, lata 20. XX w. olej, płótno, 69,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 45 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

3
Na Gromniczną olej, tektura; 39 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz (piórem).
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Franciszek RUŚKIEWICZ (1819-1883)

4
Burza w górach, 1877 olej, płótno dublowane; 77 x 98 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: F. Ruśkiewicz / 1877.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Leon WEISSBERG (1894-1943)

5
Martwa natura z grzybami olej, płótno; 41 x 54 cm;
sygn. p. d.: L. Weissberg.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

6
Martwa natura ze skorupiakami olej, płótno; 50,5 x 73,5 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

7
Portret kobiety, ok. 1940 tempera, płótno; 46 x 36 cm;
sygn. l. d. Z. Stryjeńska
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

8
Napad wilków, ok. 1950 olej, tektura; 66 x 101 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875-1947)

9
Sanna - Wesoła jazda olej, płótno; 49,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1826)

10
Sprzedawca niezapominajek akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Zak.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1826)

11
Scena rodzajowa w miasteczku ołówek, papier; 21 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Eug Zak. (faksymile).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941)

12
Embrion Dyktatora, ok. 1933 piórko, tusz, papier; 16 x 14 cm (w świetle oprawy);
opis wraz z sygnaturą u dołu, tytuł l.g. oraz napis p.g.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

13
Wiejska dziewczyna - szkic ołówek, papier; 31,5 x 23 cm.
Dodatkowo dołączony rysunek dwustronny: zarysy postaci
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

14
Jeźdźcy na koniach - szkice na dwu stronach arkusza ołówek, papier; 42 x 27 cm;
na odwrocie analogiczne szkice.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Franciszek SIEDLECKI (1867-1934)

15
Scena symboliczna akwaforta, papier; 21 x 17,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. F Siedlecki.
estymacja: 700 - 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Paolo FARINATI (1524-1606)

16
Zdjęcie z krzyża, 1583 akwaforta, papier; 35,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
opisana p. d.: pansvs farinatus / inventor, l. d.: HO.F.V.F. / 1583
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

17
Strój ludowy z Łowicza, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

18
Chłop z Polesia, 1939 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 30 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Artur KOLNIK (1890-1972)

19
Żydowski skrzypek litografia barwna, papier; 54 x 44,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Kolnik (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

20
Hucuł, 1935 drzeworyt trójbarwny, papier; 25 x 25 cm (w świetle passe-partout);
w kompozycji po lewej u góry: monogram artysty.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

21
Kocie macierzyństwo ołówek, papier; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

22
Trzy Gracje ołówek, papier; 17,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK GOTLIB.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

23
Akt nad rzeką Skawą, 1927 tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 11,8 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: z. p.; data l. d.: Sierpień 1927. r.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

24
Akt męski, ok. 1890 ołówek, papier jasnoniebieski; 31 x 19 cm;
sygn. p. d.: MW. 7
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

25
Akt stojący bokiem, 1900 ołówek, sangwina, gwasz, papier; 37 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: M.W. / 11.IV.1900,
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

26
Stojąca, naga dziewczynka, 1890 ołówek, papier; 33 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: M.W. 890 / 5/9
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

27
Akt leżącej kobiety, 1895 ołówek, papier; 20,5 x 33,5 cm;
opisany l. d.: Munchen. 1895.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

28
Pejzaż zimowy akwarela, gwasz, ołówek, papier żeberkowy; 44 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

29
Nad rzeką ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

30
Łodzie na rzece, 1924 ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Kędzierski - Łubienica 1924.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

31
Pejzaż, 1939 tempera, tektura; 32 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J hrynkowski 939 WIŚNIOWIEC
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

32
Pejzaż górski akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

33
Farys na pustyni, 1935 olej, sklejka; 30 x 40 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

34
Bitwa olej, płótno; 65 x 83,5 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

35
Ułan z koniem i dziewczyny nad rzeką olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

36
Pojenie koni przy studni akwarela, ołówek, papier; 28,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

37
W drodze, 1926 olej, tektura, 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 26
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

38
Przy ostatnim światełku, 1911 pastel, papier naklejony na tekturę; 50,5 x 67,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Markowicz Artur / Holland. / 1911. (ołówkiem)
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Henri TIMMERMANS (1858-1942)

39
Przy robótce olej, płótno dublowane; 40 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Timmermans.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Malarz nieokreślony, polski?, pocz. XX w.

40
Kobieta przy pianinie olej, płótno naklejone na sklejkę;
78 x 52 cm.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

41
Dziewczynka z pomarańczą olej, płótno naklejone na tekturę;
34 x 26 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

42
Panna młoda olej, płótno; ,
67 x 47 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

43
Gejsza ołówek, tusz, akwarela, papier; 16,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK GOTLIB (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

44
Wschodnia piękność olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bolesław NAWROCKI (1877-1946)

45
Spacer nad rzeką olej, deska; 34,8 x 27,4 cm;
sygn. p. d.: BolesławNawrocki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

46
Protazy, 1910 olej, płótno naklejone na tekturę; 59,5 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: Heimroth - 910.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

47
W drodze z kościoła olej, tektura; 38 x 68,5 cm;
sygn. p. d. M SZCZERBIŃSKI.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Feliks ZABŁOCKI (1846-1874)

48
Przy grobach Jan MATEJKO (1838-1893) - według
drzeworyt podmalowany akwarelą, papier; 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 800 - 3 300 zł