28 maja 2024

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

28 maja 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.05 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.05 (piątek): 11:00 - 19:00
27.05 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.05 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Wilhelm CONRAD (XX w.)

109
Pejzaż nadwodny z rybakiem akwaforta, papier; 13 x 37 cm;
sygn. na płycie l. d.: W. CONRAD oraz poniżej ołówkiem: Wilhelm Conrad.

Alfons Maria MUCHA (1860-1939)

110
Carnatio - Goździk, 1897 litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 56 x 24 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Mucha".

Pablo PICASSO (1881-1973)

111
Minotaur z zakochaną kobietą pod oknem litografia, papier czerpany, 33 x 44 cm; oryginalnie zamontowana na czarnym, bezkwasowym kartonie 50 x 40 cm;
sygn. p. d. faksymile sygnatury Picassa.

Gustav KLIMT (1862-1918)

112
Adam i Ewa, 1917 litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 54 x 18 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją.

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

113
Typy postaci zestaw 4 drzeworytów we wspólnej oprawie 41 x 36 cm, sygnowane na płycie z teki Album Fr. Kostrzewskiego, nakładem S. Lewentala, 1893.

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

114
Taniec Janosika nad ogniskiem drzeworyt, papier, 19,5 x 12 cm (w świetle passe - partout).

115
Janosika Imię Nigdy Nie Zaginie drzeworyt, papier, 20,5 x 13 cm (w świetle passe - partout).

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

116
Na jarmarku z cyklu Meir Ezofowicz, 1888 drzeworyt, papier, 20 x 14 cm (w świetle passe - partout);
sygn.: l. d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p. d. „E.Gorazdowski”.

Włodzimierz KONIECZNY (1886-1916)

117
Para miniatur litografie, passe-partout z aksamitu, oprawione w ramki, 18 x 15 cm (każda);
sygnowane pod kompozycją "WK".

Wydawnictwo Artystyczno-graficzne, R. S. W. "

118
„Polska grafika współczesna” [teka niekompletna] 18 plansz
offset, papier; 49 x 35 cm - wymiar arkuszy.

Michał Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

119
Portret Adama Mickiewicza rotograwiura, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout).

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

120
Hucuł, 1937 drzeworyt, papier; 17 x 14,8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: znak artysty „EB”.

Erik DAHLBERG (1625-1703)

121
Plan Warszawy druk według miedziorytu z 1696 r. zamieszczonego w dziele S. Pufendorfa „D Rebus Acarolo Gustavo”, papier; 26 x 32 cm.

Erik DAHLBERG (1625-1703)

122
Plan Warszawy miedzioryt, papier; 25 x 63 cm (w świetle passe-partout).
Reprodukcja planu z 1656 roku.

Albrecht DÜRER (1471-1528) - według

123
Autoportret w wieku 13 lat faksymile, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout).
Z teki Albertina.

Jan ZIARNKO (Jean De GRAIN) (1575-1630)

124
Scena biblijna miedzioryt, papier (wycięty z woluminu); 14 x 23 cm;
sygn. l. d.: Ziarnko Polony.

Max BRÜCKNER (1888-?)

125
Zamek w Malborku akwaforta, papier; 26,5 x 31 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Max Brückner.

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1941)

126
Wyrok na Matejkę, rycina z ok. 1900 wg obrazu Jana MATEJKI (1838-1893) z 1867 r.
akwaforta, papier; 48,5 x 40 cm (w świetle passe-partout).

Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)

127
Plac Zamkowy akwaforta kolorowana akwarelą, papier; 18 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: D. Wąsowicz.

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

128
Izyda i Horus, 1935 drzeworyt barwny, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem l. d.: A. Laszenko, p. d.: drzeworyt 1935.

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)

129
Wyjazd wg Antoine Charles Horace VERNET (1758-1836)
akwatinta barwna, papier; 24 x 30 cm.

130
Polowanie wg Antoine Charles Horace VERNET (1758-1836)

Józef KIDOŃ (1890 - 1968)

131
Portret kobiety, 1937 ołówek, papier; 63 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń / 1937.

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

132
Portret męski, 1944 ołówek, papier; 26,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
autorska dedykacja p. d.: "Julianowi Maliniakowi / niezgrabny ten bazgrol / ofiarowuje Feliks.

Ludwik PUGET (1877-1943)

133
Głowa chłopca ołówek, papier; 24,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pieczęć: "LUDWIK PUGET / ZE SZKICOWNIKA".

Ludwik PUGET (1877-1942)

134
Głowa dziewczyny ołówek, papier; 24,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);

Zygmunt KAROLAK (1905-1999)

135
Wazon z kwiatami, 1945 węgiel, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Z. Karolak (węgiel) / 1945 (ołówkiem).

Malarz nieokreślony, XX w.

136
Maria Stuart - miniatura akwarela, gwasz, iworyna;
5 x 4 cm (w świetle owalnej oprawy).

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

137
Portret kobiety w czepku - miniatura akwarela, papier;
9,7 x 8,4 cm (w świetle owalnej oprawy).

Zofia ZIELIŃSKA-PORAJSKA (1924-2016)

138
Dama dworu - miniatura, 1976 akwarela, iworyna; 6 x 4 cm (owal);
sygn. l. d.: ZZ.

Malarz nieokreślony, XX W.

139
Portret kobiety - Jeanne Lind - miniatura gwasz, iworyna; 5,8 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy).

Malarz nieokreślony, XX w.

140
Karl Michael - muzyk - miniatura gwasz, iworyna; 6 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).

Adam BATYCKI (1886-1970)

141
Zaułek staromiejski, 1929 akwarela, papier; 57 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: A. Batycki / 1929.

Malarz nieokreślony

142
Młoda góralka akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WS.

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

143
Pejzaż z minaretem gwasz, papier; 46 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SAWULAK W.

Bronisław MAŁKOWSKI (1883-1936)

144
Kościół pastel, gwasz, papier; 49 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: BR. MAŁKOWSKI.

F. WEREN (XX w.)

145
Lalka olej, płótno; 80 x 62 cm;
sygn. p. d.: F. WEREN.

Malarz nieokreślony

146
Mozart olej, płótno; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. nieczytelnie p. d.

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

147
Dwór w Skłótach, 1923 olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: "K. Lasocki. Skłóty 1923", opisany na odwrocie.

Teif ERIKSEN

148
Fiordy olej, płótno;50 x 75 cm;
sygn. l. d. Teif Eriksen.

Malarz nieokreślony (XX w.)

149
Dziewczyna w zielonej sukience olej, deska?; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. W.

Malarz nieokreślony (XX w.)

150
Owoce olej, deska; 6 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. J.

J. W.

151
Portret kobiety olej, deska?; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. W.

R. J.

152
Pejzaż nadwodny olej, deska; 6 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. J.

Andrzej MALINOWSKI (1855-1917)

153
Chaty nad rzeką o zachodzie słońca olej, tektura; 9,5 x 13 cm;
sygn. l. d.: Andr. Malinowski.

Michał DUBROWICKI (XX w.)

154
Pejzaż leśny olej, tektura; 9,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Dubrowicki.

Malarz nieokreślony

155
Łodzie w porcie olej, deska; 12,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Wacław CHODKOWSKI (1878-1953)

156
Dziecięca zabawa olej, tektura; 13,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Chodkowski.