28 maja 2024

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

28 maja 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.05 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.05 (piątek): 11:00 - 19:00
27.05 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.05 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Malarz nieokreślony, II poł. XX w.

339
Café, 1969 olej, płótno; 79 x 91 cm;
na odwrocie: Dla Liliany od Haliny / Felix / 1.X.69.

Stanisław NOWACKI (1931-1991)

340
Brzezina, 1984 olej, płyta; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Nowacki / 84.

GABRI (XX w.)

341
Pejzaż olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Gabri.

Lech PIASECKI (XX w.)

342
Pejzaż śląski olej, tektura; 23,5 x 32,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.

A. SLEZAK (XX w.)

343
Kompozycja, 1985 olej, płótno; 45 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SLEZAK 85.

Michalina JUGO DE GRODNICKA (XX w.)

344
Kwiaty olej, deska; 25,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "M. JUGO de GRODNICKA".

Anna CZARTORYSKA (1887-1980)

345
Pejzaż z łodzią nad rzeką olej, tektura; 49 x 60 cm;
sygn. p. d.: Anna Czartoryska, na odwrocie stempel: "Anna Czartoryska / Artysta plastyk / Krynica-Zdrój".

M. ORZEŁKIEWICZ (XX w.)

346
Pejzaż nadwodny, 1969 olej, płótno; 25,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. ORZEŁKIEWICZ / 1969.

Malarz nieokreślony (XX w.)

347
Na skraju lasu olej, płótno; 31,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelnie.

Domenico FERRARINI (XX w.)

348
Jesień, 1979 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ferrarini.

Z. MACIULEWICZ (XX / XXI w.)

349
Pejzaż nadwodny, 2002 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. MACIULEWICZ / 2002 r.

C. BATTENTI (XX w.)

350
Martwa natura, 1974 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. Battenti / 74.

Italo BOLLINI (XX w.)

351
Dom w górach, 1977 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: IBollini…1977.

Malarz nieokreślony (XX w.)

352
Siedząca olej, płótno; 49 x 60 cm (w świetle oprawy).

Wanda SKONECKA (XX w.)

353
Skrzypek olej, płótno; 27 x 24 cm;
opisany na odwrocie: WANDA SKONECKA.

Wanda SKONECKA (XX w.)

354
Don Kichot i Sancho Pansa olej, płótno; 33 x 27,5 cm;

Malarz nieokreślony (XX w.)

355
Kompozycja olej, płótno; 80 x 60 cm.

Malarz nieokreślony (XX w.)

356
Skrzydlata dziewczyna kolaż, olej, technika własna, płótno; 49 x 29 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony (XX w.)

357
Na pastwisku olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 35,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelne.

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

358
Pejzaż, 1945 olej, karton naklejony na tekturę; 30,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. M. Brzeski 45.

Jan DUTKIEWICZ (1911-1983)

359
Pejzaż, 1971 olej, karton; 29,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: J. Dutkiewicz / 71.

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

360
Kwiaty olej, tektura; 45 x 35 cm (w świetle oprawy);

Wiesław BOROWSKI (1935-1989)

361
Przystanek, 1965 olej, płótno; 80 x 59,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Borowski 65.

W. DMITRIEWSKI (XX w.)

362
Jesienny wieczór, 1967 olej, tektura; 60 x 43 cm;
opisany na odwrocie.

601
Mlecznik porcelana, dekoracja kalkomania podmalowana; 15,5 x 12 x 9 cm.
Niemcy, koniec XIX w. - pocz. XX w.

CARL TIELSCH-ALTWASER

602
Mlecznik porcelana; 11 x 13,5 x 10 cm;
sygn. na spodzie: C. T.

603
Zestaw naczyń porcelana szkliwiona; w składzie: puzdro z pokrywą o wym. 4 x 14 x 15 cm;
oznaczenia na spodzie: LIMOGES; wazonik wiszący o wym. 14,5 x 18,5 x 7,5 cm.

MIŚNIA - Meissen Porzellan Manufaktur

604
Zestaw śniadaniowy porcelana malowana podszkliwnie, złocenia; filiżanka: 5,1 x 11,2 x 9,5 cm, spodek śr.: 14,9 cm, talerzyk śr.: 17,5 cm;
sygn. na spodzie.

605
Zestaw śniadaniowy z motywem maków porcelana, farby naszkliwne, złocenia; filiżanka: 5 x 11,5 x 10 cm, spodek śr.: 14,8 cm, talerzyk śr.: 17,6 cm;
sygn. na spodzie.

ROSENTHAL

606
Zestaw śniadaniowy porcelana jasnokremowa, dekoracja ze srebrem galwanizowanym, farby naszkliwne; filiżanka: 4,5 x 11,8 x 9,6 cm, spodek śr.: 14,2 cm, talerz śr.: 19,7 cm.

ROSENTHAL - model Sanssouci

607
Dzban i dwa półmiski porcelana kremowa, tłoczona, dekorowana kalką - kwiaty, złocenia; półmiski: wys. 3 cm, 26 x 16 cm, dzbanek do wody wys. 17,3 cm.
Rosenthal, lata 40. XX w.

EDELSTEIN

608
Dzbanek do herbaty porcelana, złocenia; 21 x 26 x 16 cm;
sygn. na spodzie: "Edelstein / BAVARIA / THEA / 3091 / 83".

609
Serwis do herbaty porcelana biała, kalka (dekoracja z motywami kwiatowymi i wizerunkami ptaków), złocenia.

610
Zespół naczyń serwisowych porcelana biała; wymiary: talerze głębokie wys. 4,8 cm, średn. 24,5 cm; talerze płytkie wys. 3,5 cm, średn. 25,5 cm; półmisek wys. 4 cm, 35,2 x 26,2 cm.

611
Wazon ceramika, kalka, złocenie; wys.: 35 cm;
oznaczenia na spodzie.

H & Co - HEINRICH / SELB

612
Dwa wazony porcelana, kalka, złocenie; wazon owoidalny: 22 x 14,5 x 14,5 cm, sygn. na spodzie; wazonik rozchylony kielichowo: 17 x 8,7 x 8,7 cm, sygn. na spodzie.

613
Zestaw dwóch wazonów - dobierany porcelana, druk; 23 x 12 cm, 26 x 14 cm;
oznaczenia na spodzie.

614
Wazon w typie Satsuma ceramika, farby naszkliwne, złocenia, farby emaliowe; wys. 32 cm;
oznaczenia na spodzie.

615
Amfora porcelana, farby naszkliwne; wys. 30 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z kropką między rękojeściami.

KOENIGSZELT

616
Dziewczyna z piłką [Szczypiornistka] porcelana malowana podszkliwnie; wys.: 11 cm;
sygn. na spodzie: Koenigszelt / MADE IN POLAND.

617
Figurka dragona armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
przetarcia farby i złoceń; wys. 22 cm, podstawa 5,8 x 5,5 cm.

618
Figurka dragona z trąbką, w mundurze armii francuskiej
porcelana, farby naszkliwne, złocenia.

619
Figurka grenadiera armii francuskiej grającego na flecie porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
klejony flet, przetarcia farby i złoceń; wys. 22,7 cm, podstawa 5,5 x 5,5 cm.

620
Grupa figuralna - Dzieci z winogronami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
klejona i reperowana dłoń dziewczynki z gałązką, brak połowy lewej ręki jednego z idących dzieci; wys. 25,5 cm.

621
Dama z torebką - woreczkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, drut (rączka torebki);
brak palca prawej dłoni, przetarcia farby i szkliwa; wys. 20 cm; średn. podstawy 6,2 cm.

622
Dama przy stoliku porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 14,5 cm, podstawa 12,5 x 7,8 cm.

WŁOCŁAWEK

623
Lampa wisząca fajans malowany, szkliwiony; 46 x 27 x 27 cm.
Polska, 3 ćw. XX w.

624
Kieliszki do szampana - 5 szt. szkło dmuchane, szarobłękitne, zmącone, warstwowe; wys. 18,5 cm;
Palestyna, Hebron, 2 poł. XX w.