28 maja 2024

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

28 maja 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.05 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.05 (piątek): 11:00 - 19:00
27.05 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.05 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Piotr NIZIŃSKI (1858-1919)

157
Mężczyzna w fotelu, 1917 olej, tektura; 23 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: P. Niziński 1917.

Malarz nieokreślony

158
Wiejska zagroda, 1900 olej, płótno na tekturze; 24 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: … 1900.

Józef ZAJĄC (1890-1974)

159
Dwór w parku, 1923 olej, tektura; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Zając / 1923.

Malarz nieokreślony

160
Chryzantemy olej, płótno; 74 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. W.

Stanisław KORZENIEWSKI (1873-1942)

161
Kwiaty olej, płyta; 54 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KORZENIEWSKI.

Henryk KRYCH (1905-1980)

162
Drzewa nad wodą olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH, opisany na odwrocie.

201
Smok na podstawce tworzywo sztuczne w barwie brązu; 17 x 15 x 8 cm;
Chiny?, XX w.

202
Para aniołków muzykujących masa gipsowa, farba złota; 24 x 14 x 6,5 cm.
Europa Zachodnia, koniec XX w.

203
Góral z siekierą drewno lipowe, barwione na ciemny brąz; 50 x 16 x 10,5 cm.
Polska?, 4 ćw. XX w.

204
Plakieta - Don Kichot i Sancho Pansa relief pełnoplastyczny - drewno liściaste, bejcowane na ciemny brąz; 61,5 x 26,5 cm.
Polska?, 4 ćw. XX w.

Autor nieznany

301
In nomine sancte trinitatis et individue unitatis fotografia, papier; 20 x 22 cm.

Leszek GAŁYSZ (1948-2018)

302
Jacek i Placek technika własna (folia, pisak, tempera); 17,5 x 17 cm;
p. g.: "14".

Leszek GAŁYSZ (1948-2018)

303
Bez tytułu technika własna (folia, pisak, tempera); 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy).

Barbara MAZIARSKA-WOŁODŹKO (ur. 1929)

304
Warszawa z cyklu „Brzegiem Wisły”, 1956 akwaforta, odprysk, papier; 22 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: "Z cyklu "Brzegiem Wisły"- akwaforta + odprysk".

Zdzisław KRÓL (1921-2002)

305
Powrót z połowu litografia, papier; 22 x 34 cm (w świetle passe-partout).

Andy WARHOL (1928-1987)

306
Zebra z cyklu "Zagrożone gatunki" litografia barwna, papier welinowy Arches (znak wodny Arches France); 36 x 36 cm (kompozycja), 58 x 38 (arkusz).

Andrzej KURKOWSKI (1927-1994)

307
Don Kichot linoryt, papier; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: A. KURKOWSKI.

Andrzej KURKOWSKI (1927-1994)

308
Chrystus Frasobliwy, 1990 linoryt, papier jasnoszary czerpany; 49 x 31,5 cm;
dat. l. d.: 1990, sygn. ołówkiem p. d.: A. KURKOWSKI.

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

309
Jesienne drzewa, 1955 linoryt barwny, papier; 22,4 x 29,9 cm;
u dołu ołówkiem: ""Jesienne przydrożne drzewa" linoryt barwny", sygn. i dat. p. d.: Stroli1955.

Barbara NARĘBSKA-DĘBSKA (1921-2000)

310
Toruń, 1948 akwaforta (sepia), papier; 37,1 x 25,2 cm;
l. d. ołówkiem: "Toruń-Podwórko przy ul. Podmurnej", sygn. i dat. p. d.: "Barbara Narębska 1948".

Marian MALINA (1922-1985)

311
Kompozycja, 1958 drzeworyt, papier; 32,4 x 18 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: "M. Malina 58 R.".

Maria (Imola) ŁOŚ (1871-1955)

312
Dalekomorskie połowy drzeworyt, papier; 20,8 x 29,5 cm;
l. d.: ołówkiem: "Dalekomorskie połowy", sygn. p. d. ołówkiem: M Łoś.

Paweł STELLER (1895-1974)

313
Rębacz, 1950 drzeworyt, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: P. Steller 1950.

Stanisław ŻUKOWSKI (1911-1983)

314
Chata kaszubska drzeworyt, papier; 17,6 x 22,5 cm;
l. d. ołówkiem: "Chata kaszubska", sygn. p. d. ołówkiem: St Żukowski.

Andrzej WAJDA (1926-2016)

315
Bez tytułu, 1989 inkografia, papier; 29,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: "Andrzej Wajda", l. d.: "e/a", miejsc. i dat. p. d.: 27-I-89 / Tokio.

Andrzej WAJDA (1926-2016)

316
Portret 8/10, 1986 inkografia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: "Andrzej Wajda".

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

317
Barbakan w Krakowie linoryt, papier; 30,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: S. Rassalski; p. d.: Kraków-Barbakan.

Jan TARASIN (1929-2009)

318
Pejzaż, 1990 serigrafia, papier; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan TARASIN (1929-2009)

319
Wąwóz Homole, 1990 serigrafia, papier; 40 x 60 cm;

Loreta AZZELLINI

320
Samuele i Anna, 2015 grawer wklęsły, sucha igła na miedzi, malowane ręcznie, papier różany; 39,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: Loreta Azzellini, opisany u dołu.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)

321
Szkice, 1946 ołówek, papier; 29 x 14 cm, 29 x 12,5 cm, 29 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
każdy sygn.: "A. Ż. 46", opisane na odwrocie.

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

322
Pole koncentracji, 1973 flamastry, papier; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Grabowski / 73.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

323
Górniczy urobek tusz, piórko, marker, gwasz (korekta autorska), papier; 20,7 x 14,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. monogramem wiązanym: F.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

324
Holownik tusz, piórko, gwasz (korekta autorska), papier; 17,5 x 24 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. monogramem p. d.: F.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

325
Bez słów tusz, piórko, gwasz (korekta autorska), papier; 20,2 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn. monogramem p. d.: F.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

326
Akt, 1958 tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
opisana na odwrocie: "PRACA MOJEGO OJCA / JERZEGO FLISAKA / FLISAK", "1958 / rys. J. Flisak".

Jerzy ZARUBA (1891-1971)

327
Szpilki - projekt okładki, 1954 akwarela, tusz, papier; 38,5 x 28 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zaruba 54.

Halina CHROSTOWSKA (1929-1990)

328
Ptak biały II, 1980 technika mieszana, papier; 43 x 54,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Chrostowska 80;

Malarz nieokreślony (XX w.)

329
Makowe pole akwarela, papier; 19 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: RDoux.

Hanna BAKUŁA (ur. 1950)

330
Happy life, 1996 kolaż, akwarela, papier; 16 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat.: BRUNOWI / BAKUŁA 96.

Malarz nieokreślony (XX w.)

331
Zimowy pejzaż nadwodny akwarela, gwasz, papier; 17 x 22,4 cm (w świetle passe-partout).

STRYJEWSKI (XX w.)

332
Skraj lasu, 1986 akwarela, papier; 9 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Stryjewski, poniżej na passe-partout ołówkiem: "Skraj lasu.", "akw. Stryjewski 86R.".

Józef SCHIFFER (XX w.)

333
Wieś nad strumieniem (XX w.) gwasz, papier; 33.5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Schiffer.

Curt HANSEN

334
Miasteczko, 1966 tempera, karton; 30 x 39 cm (kompozycja), oprawiony w ramę 40 x 47 cm;
napis autorski z nazwą miasta i ulicy l. d.; sygnatura nieczytelna p.d.

Malarz nieokreślony (XX w.)

335
Smok według Joan Miró
tempera, papier; 67 x 47 cm (w świetle passe-partout).

A. DUREN (XX w.)

336
Dziewczyna w kapeluszu - Płaczące dziecko gwasz, tempera; 32 x 24 cm (kompozycja), oprawione w identyczne ramy 45 x 35 cm;
sygnowane p. d.

ANSELM (XX w.)

337
Kaczki płótno naklejone na papier, 12 x 16 cm (w świetle passe-partout), w autorskiej ramce 27 x 34 cm;
sygn. „Anselm” w kompozycji oraz ołówkiem na passe-partout.

Malarz nieokreślony (XX w.)

338
Kamienne schody pastel, papier; 44 x 82 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.