28 maja 2024

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

28 maja 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.05 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.05 (piątek): 11:00 - 19:00
27.05 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.05 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Jan MATEJKO (1838-1893)

1
Stefan Batory pod Pskowem, 1875-1876 drzeworyt, papier; 29,5 x 50 cm (w świetle oprawy), 44,5 x 64,5 cm (oprawa, passe-partout);
sygn. i dat. w klocku l. d.: JM [monogram wiązany] / 1875.

Jan MATEJKO (1838-1893)

2
Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879 litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d. monogramem wiązanym „JM 1879” oraz sygnatura litografa „V.Angerer”

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

3
Dorożki tusz, papier; 16 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU.

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

4
Rynek Starego Miasta w Warszawie akwarela, ołówek, papier; 24 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

5
Polowanie na zające, 1928 olej, płótno; 66,5 x 88,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Batowski / 1928.

Salvadore DALI (1904-1989)

6
Osiem części Anioła litografia barwna; 43 x 32 cm (kompozycja), 66 x 50cm (arkusz);
numerowana ołówkiem „CLXIII/MM” pod kompozycją faksymile podpisu autora.

Andy WARHOL (1928-1987)

7
Brigitte Bardot, 1985 serigrafia, satynowy papier o bardzo wysokiej gramaturze; 97 x 97 cm.

Andy WARHOL (1928-1987)

8
Ingrid Bergman with hat, 1983 Z filmu Casablanka
litografia offsetowa, satynowy papier o wysokiej gramaturze 102 x 102 cm.

Andy WARHOL (1928-1987)

9
Marylin Monroe,1983 litografia offsetowa, satynowy papier o wysokiej gramaturze 102 x 102 cm,
Published by the Neues Publishing Company, New York.

Pablo PICASSO (1881-1973)

10
Kobieta w szalu, 1902 litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 45 x 37 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz).

Pablo PICASSO (1881-1973)

11
Maya z łódeczką litografia barwna; 32 x 24 cm (kompozycja), 38 x 28 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją „Picasso”.

Fernand LÉGER (1881-1955)

12
Byk i krzesło litografia barwna, karton 50 x 60 cm (arkusz), 38 x 50 cm (kompozycja);
sygn. na płycie p. d. „FL.SZ”.

Giorgio DE CHIRICO (1888 - 1978)

13
Rycerz litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 58 x 42 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz).

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

14
Bez tytułu, 1961 - z teki „6 Contemporary Polish Painters”, Galeria Chalette;
linoryt podkolorowany, papier; 17 x 17 cm.

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

15
Kompozycja - z teki „6 Contemporary Polish Painters”, Galeria Chalette;
gwasz, papier; 16,7 x 16,7 cm.

Natalia LL (1937-2022)

16
Downy tragedy - II, 1987 fotografia, papier fotograficzny; 13 x 10,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie.

Natalia LL (1937-2022)

17
Volucres coeli, 2003 fotografia, papier fotograficzny; 14,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie: "NATALIA LL / "VOLUCRES COELI" / 2003".

Natalia LL (1937-2022)

18
Sztuka konsumpcyjna, 1974 fotografia, papier fotograficzny; 9,5 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie: "NATALIA LL / "Sztuka konsumpcyjna" / 1974".

Edward DWURNIK (1943-2018)

19
Wędrowiec flamaster, akwarela, kredka?; 20,5 x 14,3 cm;
sygn. p. d. "E. D."
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

ALTHAMER (ur. 1967), Monika ALTHAMER (ur. 1966)

20
Arlen asamblaż, technika własna, tkanina; wym. całkowity: 34 x 18 x 15 cm.

Igor MITORAJ (1944-2014)

21
Pancerz brąz, podstawa granitowa; wym. całkowity 11 x 8 x 5 cm;
u dołu sygn.: MITORAJ.

CYBIS PORCELAIN ART STUDIO

22
Małpka, 1975 biskwit polichromowany; 14,5 x 8 x 7 cm;
sygn. na spodzie: "Cybis ©" oraz sygn. i dat. u dołu: "CYBIS © 1975".

CYBIS PORCELAIN ART STUDIO

23
Głowa małego Clowna, 1976 biskwit polichromowany, podstawa drewniana; wym. całkowity: 24 x 14 x 14 cm;
sygn. i dat. u dołu: "Cybis © / CYBIS © 1976".

CYBIS PORCELAIN ART STUDIO

24
Chłopiec Północy, ok. 1976 biskwit polichromowany, podstawa drewniana; wym. całkowity 26 x 16 x 13 cm;
sygn. u dołu: cybis©.

25
Żardiniera porcelana, farby naszkliwnie, złocenia; 12,5 x 41 x 20 cm.

26
Cukiernica srebro pr. 925; 11 x 14 x 10 cm, waga 197 g;
oznaczenia na spodzie.

27
Dwa dzbanki srebro pr. 800; 23 x 24,7 x 10,5 cm, 17,5 x 26 x 12 cm, waga 1130 g.;
oznaczenia na spodzie.

WMF

28
Zestaw naczyń secesyjnych cyna; w składzie: mlecznik o wym. 11,5 x 11 x 7,7 cm, cukiernica o wym. 6,7 x 8 x 14,5 cm, taca z uchwytem o wym. 5 x 16,5 x 30 cm;
oznaczenia na spodzie WMF.

WMF - Württembergische Metallwarenfabrik

29
Zestaw sztućców na 12 osób biały metal?; noże dł.: 25,5 cm, widelce dł.: 20,5 cm, łyżki dł.: 20,5 cm;
ozn. na trzonkach.

30
Etui na wizytówki secesyjna srebro pr. 800, tkanina, skóra; 1 x 9,2 x 6,9 cm, waga 71 g;

BEEM / de METIER

31
Zestaw do kawy modern design by Metier plater, w zestawie: taca o wym.: 40 x 40 cm, cukiernica o wym.: 6,5 x 9 x 9 cm, mlecznik o wym.: 10,5 x 9 x 9 cm, dzbanek z podgrzewaczem.

Edward WITTIG (1879-1941)

32
Nóż do papieru (w oprawie obrazowej) brąz; 33 x 10 cm;
sygn. z lewej: E. Wittig.

33
Żyrandol 3-ramienny, 9-świecowy mosiądz, porcelana; wys. 56 cm (bez łańcucha); średnica 46 cm.
Włochy, XX w.

34
Para kinkietów trójświecowych drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 32 cm; szer. 40 cm; głęb. 19 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 3 ćw. XX w.

35
Słupek marmurowy szary marmur; 97 x 22 x 22 cm;
Stan zach.: drobne obtłuczenia blatu.

36
Wieszak drewno, mosiądz, alabaster; 173 x 40 x 40 cm.
Stan zach.: spękania marmuru, odpryski okleiny przy podstawie.

37
Lustro tafla lustrzana, drewno, złocenie; 141 x 80 cm.

38
Szafa biblioteczna drewno, szkło; 233 x 128 x 63 cm.
W dolnej części zamykana dwuskrzydłowo, powyżej dwie szuflady, nad nimi druga część z oszklonymi skrzydłami, wewnątrz półki.

39
Lustro tremo fornir - orzech; 204,6 x 65,5 x 31 cm.
Europa Środkowa, lata 20. XX w.

40
Toaletka w stylu biedermeier mahoniowa; 192 x 116 x 62 cm;
Polska (?). 1 ćw. XIX w., po rekonstrukcji na pocz. XX w.

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988) - według

101
Kobiety w polu, 1936 druk, papier; 19 x 22 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany l. d.: Kobiety w polu.

Artysta nieokreślony

102
Napoleon Bonaparte, w swoim gabinecie w Tuileries druk według miedziorytu punktowanego papier; 27 x 18 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu w języku francuskim.

Paul KREISEL (1891-1982)

103
Kościół Najświętszej Marii Panny w Gdańsku, 1920 akwaforta, akwatinta, papier; 35,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d. PaulKreisel 20.

Włodzimierz Fryderyk KONIECZNY (1886-1916)

104
Krzak róży akwaforta, papier; 9,1 x 8,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WŁODZ. KONIECZNY.

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

105
Kaplica ogrojec przy Kościele Świętej Barbary w Krakowie akwaforta, papier; 29,5 x 36,2 cm;
ołówkiem l. d.: ??, sygn. ołówkiem p. d.: Wojnarski.

Robert DE VAUGONDY (1688-1766)

106
Mapa Pomorza Brandenburgii 1751 miedzioryt kolorowany, papier; 51,5 x 63,5 cm.
Stan zach.: U dołu rozdarcie papieru.

HOMANN spadkobiercy

107
Mapa Rosji 1730 miedzioryt, papier; 53 x 61 cm.
Stan zach.: średni.

Thomas BROWN

108
Mapa Europy 1791 miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 45 x 53,7 cm.
Stan zach.: ślady napraw, pożółkły papier.