armii francuskiej porcelana, farby naszkliwne, złocenia; ubity uchwyt trąbki i palec wskazujący prawej dłoni, lekkie przetarcia farb i złoceń; wys. 22,2 cm, podstawa 5,3 x 5,5 cm; sygn. kobaltem: N pod koroną o 5 zębach. Francja?, Niemcy?, XX w. Na płaskiej, kwadratowej podstawie z prostokątnym słupkiem (podparciem) z napisem: DRAGON / 1802 (z tyłu), stojący w kontrapoście żołnierz w mundurze dragona armii francuskiej w barwach ciemnoniebieskiej i białej, z epoletami, w hełmie z paskiem pod brodą ozdobionym pióropuszem - czarną kitą; z trąbką w prawej dłoni i szablą przy lewym boku.