16 maja 2024

Aukcja: 16 maja 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

349
Abstrakcja tusz lawowany, papier; 31,5 x 23 cm;
opisany na odwrocie: Abstrakcja tuszem I 32 x 24 nr inw. 423 / rys J. Studnicki (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

350
Para litografii - Kolarze i Ptaki mazurskie 1. Kolarze, 1999 - litografia, papier; 50 x 65 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: 99 / B. Chromy (tuszem);
2. Ptaki mazurskie, 1978 - litografia, papier;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Bronisław CHROMY (1925-2017)

351
Para litografii: Ptaki i Motyle 1. Ptaki, 1999 - litografia, technika własna, papier; 51 x 73,5 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: 99 / B. Chromy (tuszem);
2. Motyle, 1999 - litografia,
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

352
Zestaw 3 litografii 1. Głowa IV, 1968 - litografia, papier; 48 x 63,5 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Olga / Peczenko-Srzednicka 1968 (ołówkiem); tytuł l. d.: "GŁOWA IV" E
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Patryk KRENDZELAK XX / XXI W.

353
Obraz z przypadku, 2017 technika własna (akryl, węgiel, atrament), papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Patryk Krendzelak (długopisem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

354
Abraham Lincoln druk artystyczny, papier; 51 x 36 cm;
opisany w kompozycji: SZU-KAL-SKI / Lincoln / 1940;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

355
Listy do Europy serigrafia barwna, papier; 43,5 x 33,5 cm (kompozycja), 55 x 43 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), numer odbitki l. d.: 13
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

356
Bez tytułu litografia, papier; 45 x 48 cm (zadruk), ……… (wymiar arkusza);
opisana i sygn.: 181/200/Vasarely (ołówkiem);
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Bolesław HOCHLINGER (1898-1979)

357
Martwa natura, 1948 akwarela, papier; 41 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: B Hochlinger 48;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

358
Szkic z głową, 1996 piórko, tusz, papier; 14,4 x 20,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZLachur / 28 VI 1996.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

J. WIŚNIEWSKI

359
Czas i przestrzeń technika graficzna mieszana, miedzioryt, papier; 63,5 x 49 cm (zadruk), 72 x 51 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: Dla Adasia od Julka / Czas i prze
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Zdzisław MILACH (1947-2011)

360
Zbiór 8 rycin, 1983-1988 kontrakwaforta, papier;
7 prac o wymiarach ok. 29,7 x 21,2 cm (arkusz);
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Wojciech KUBICZEK (1931-2010)

361
Robotnicy sangwina, papier; 40 x 49 cm (w świetle oprawy);
opisana na odwrocie oprawy: Obraz malowany / przez mojego Ojca / W.Kubiczka z przed / wojny.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Agnieszka BRZEŻAŃSKA (ur. 1972)

362
Portret dziewczyny ołówek, olej, tektura; 26 x 21,5 cm;
sygn. u dołu pracy: AGNIESZKA BRZEŻAŃSKA (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

W. KRAWCZYK, XX w.

363
Zimowy pejzaż akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 71,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. KRAWCZYK.
estymacja: 4 800 - 5 600 zł

Justyna EBERLE (ur. 1965)

364
Znak 2, 2014 ekolina, papier; 50,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EBERLE / 2014 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Justyna EBERLE (ur. 1965)

365
Abstrakcja ekolina, papier; 100 x 70 cm.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Justyna EBERLE (ur. 1965)

366
Triangle ekolina, tusz, suchy pastel, papier; 100 x 70 cm.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Ryszard PIELESZ (ur. 1961)

367
Mystery of Light, 2020 gwasz, akryl, papier; 66 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: R. Pielesz / 2020;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

368
Henryk Stażewski - pracownia, 1983 fotografia barwna, papier fotograficzny, pianka; 40 x 60 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka ewidencyjna: HENRYK STAŻEWSKI_PRACOWNI / Al. K. Świerczewskie
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

369
Bez tytułu, 1957 fotografia czarno-biała, odbitka bromowa, papier; 18 x 14 cm (w świetle oprawy); na odwrocie pieczęć autorska: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-202

370
Sztuka konsumpcyjna, 1972 fotografia barwna, papier fotograficzny; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: NATALIA LL 1972. 27/35, późniejszy wydruk autorski.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

371
Happy, 2022 fotografia, papier fotograficzny barytowy / Fomei Baryta Mono 290; 39 x 50 cm;
nakład: 3/30.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

372
Supreme Women, 2022 fotografia, papier fotograficzny barytowy / Fomei Baryta Mono 290; 39 x 50 cm;
nakład: 3/30.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Adrian NOJEK (ur. 1979)

373
The Mind, 2022 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny barytowy / Fomei Baryta Mono 290; 39 x 48 cm;
nakład: 3/30.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

501
Umierający koń brąz patynowany; 40 x 27 cm.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

502
Akordeonista brąz patynowany; wys.: 53 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Miłość II brąz patynowany; wys.: 56 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014)

504
Tors, 1977 brąz patynowany; wys. 30,5 cm
sygn. i dat. p. d. u dołu: „MITORAJ 77”
estymacja: 39 000 - 47 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

505
Twarz zawoalowana, 1977 brąz srebrzony, kamień; wys. całkowita: 10 cm;
sygn. p. d.: IGOR MITORAJ;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Tomasz WAWRYCZUK (ur. 1966)

506
Tors ON K/R, 2020 brąz patynowany, wys. 53 cm,
sygnowany: ‚TW'
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Artysta nieokreślony

507
Bez tytułu, granit; 14 x 18 cm podstawa; wys. 60 cm;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

508
Leżąca kobieta terakota; 40 x 63 cm;
opisana na spodzie: H. BURZEC - ZNPCK - ZAK - B - R / K ... (? słabo czytelnie).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

509
Tors kobiecy, 2023 żywica polichromowana; 70 x 28 x 24 cm;
sygn. od spodu: EDAS.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tomasz SZUMIŃSKI (ur. 1956)

510
Ojcostwo, 2023 ceramika, jesion; 26 x 30,8 x 16,2 cm;
sygn. i dat. na rzeźbie: Szum / 2023.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Giancarlo PIRETTI (ur. 1940) - projekt

511
Wieszak, lata 70. XX w. w stylu vintage; Włochy;
tworzywo ABS; wys.: 170 cm.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

512
Tkanina żakardowa żakard, jedwab (?), 140 x 290 cm.
XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł