olej, płótno; 40 x 60 cm; sygn. i dat. l. p.: Bartek. 23; sygn. i dat. na odwrocie: Bartek / Leszczyna / 2023. Bartek Leszczyna (ur. 1974 w Warszawie) jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza obronił z wyróżnieniem w 1999 roku. Studiował również pod kierunkiem m. in. prof. Jana Tarasina i Stanisława Baja. W latach 1988-89 uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Addis Abebie (Etiopia). Wystawiał indywidualnie m. in. w Warszawie, Krakowie, Zakopanem, w Bawarii, Austrii (Innsbruck), Lublinie, Zamościu, Puławach i Szczyrku, brał też udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i w Irlandii. Obecnie jego prace wystawiane są w zakopiańskiej Willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, na wystawie tradycyjnego pejzażu tatrzańskiego ("Urzeczeni"), u boku takich twórców jak m.in. Leon Wyczółkowski, Wojciech Weiss, Stanisław Witkiewicz, Andrzej Wróblewski i Witkacy.