16 maja 2024

Aukcja: 16 maja 2024 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

301
Martwa natura, 1987 olej, deska; 22,5 x 25,5 cm
sygn. i dat na odwrocie: 1987 Jerzy Nowosielski.
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
Cena sprzedaży 40 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

302
Mandylion, 1972? akryl, kamień; 8 x 4,5 x 2,5 cm.
Przedstawienia świętych prawosławnych Jerzy Nowosielski malował na kamieniach wyjętych z potoku podczas wakacji spędzanych w Z
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Wojciech FANGOR(1922 - 2015)

303
Portret kobiety, 1991 olej, drewno (drzwi); 137 x 92 cm; waga: 8.5 kg;
sygn. p.d.: Fangor
estymacja: 900 000 - 1 200 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

304
Pejzaż, 2010 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. p. d.: Dominik
estymacja: 46 000 - 56 000 zł

Janusz TARABUŁA (ur. 1931)

305
Wejście III, 1968 akryl, collage, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tar68;
estymacja: 16 000 - 19 200 zł

Władysław HASIOR (1928 - 1999)

306
Pamięci Dyrektora, 1982 technika własna; assamblage, płyta pilśniowa; 100,5 x 67 cm;
na odwrocie: Pamięci Dyrektora / Hasior W /1982
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

307
Wnętrze złe, 1974 asamblaż, technika własna, płótno; 60 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Wnętrze złe" / Hasior 1974.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

308
Instalacja, 2021 technika własna; 70 x 56 cm;
sygn., dat. opisany na odwrocie: MAKSYMILIAN / KREUZT-MAJEWSKI / 2021/LUDRUM (?).
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

309
Kompozycja miast (mozaika), 1962 ceramika szkliwiona; 94 x 71,5 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Zofia Artymowska / Kompozycja miast 1962.
estymacja: 9 500 - 11 500 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

310
Pejzaż z okna - Drzewa w ziemi, 1957 gwasz, akwarela, papier żeberkowy; 32,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe (ołówkiem);
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena oferowana 2 000 zł

311
Radosna etiuda, 2000 olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

312
Bez tytułu, 2000 technika własna, papier; 19 x 26 cm;
sygn. l. d.: Erna Rosenstein (w warstwie malarskiej);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

313
Zestaw dwóch prac tusz lawowany, piórko, papier;
19 x 24 cm, sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 66;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 400 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

314
Spectre I, 2024 olej, płótno; 150 x 100 cm
opisany na odwrocie: JAN GOSTYŃSKI / "SPECTRE" 2024.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Przemysław KMIEĆ (ur. 1979)

315
Garden Tree, 2022 olej, płótno; 90 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Przemek Kmieć / "Garden tree" / 90 x 100 cm, 2022 / olej na płótnie.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Przemysław KMIEĆ (ur. 1979)

316
Night Flowers, 2023 olej, płótno; 110 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Przemek Kmieć / "Night flowers" / 110 x 100 cm, 2023 / olej na płótnie.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

317
Prześwit, 2010 akryl, płyta; 79,5 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Kurzawski / 2010 r.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

318
Widok, 2011 akryl, tektura; 53 x 97 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Kurzawski / 2011.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

319
Martwa natura, 1969 olej, płótno; 76 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: 69 / Szancenbach;
estymacja: 41 000 - 45 000 zł

Bartosz LESZCZYNA (ur. 1974)

320
Wiatr halny nad Giewontem, 2023 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. i dat. l. p.: Bartek. 23;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Bartosz LESZCZYNA (ur. 1974)

321
Kosówka nad Morskim Okiem, 2022 olej, płótno; 24x30 cm;
sygn. l. d.: B.;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939)

322
Anturium i granaty, 2012 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANI.P.KRUPIŃSKA.IV.2012 R.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

323
Muzyka organowa, 2016 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

324
Bez tytułu, 2016 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Zbigniew (GRE) GRĘZIAK (ur. 1963)

325
Wschód słońca, 2017 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: GRE2017;
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

326
Bez tytułu, 2011 technika mieszana, płyta; 100 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: GRE2011.
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

327
Reminiscencje I, 2020/2022 technika mieszana (relief, technika własna, akryl, deska); 55 x 55 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI / Technika mieszana / "Reminiscenc
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

328
Szczęśliwość, 2024 olej, płótno; 80 x 80 cm
sygn. p. d.: WR (monogramem w kole).
estymacja: 3 700 - 4 500 zł

Alina WÓJCIK - LEŚNIAK (1933-2004)

329
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: AW Leśniak.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Barbara SZAJDZIŃSKA-KRAWCZYK (1925-2005)

330
Pejzaż, 1996 olej, płótno; 96 x 76 cm;
sygn. l. d.: B. Szajdzińska.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Małgorzata PIŁAT, XX / XXI w.

331
Widok Kazimierza olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d. M PIŁAT.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Bolesław HOCHLINGER (1898-1979)

332
Malbork, 1970 olej, płótno; 65 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Hochlinger. 1970;
estymacja: 4 200 - 5 100 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

333
Samochód przed domem, 2012 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d: ADAM / KOZIK.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Grzegorz JAŚNIKOWSKI (ur. 1988)

334
Pielgrzymi, 2024 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Jaśnik;
estymacja: 900 - 1 000 zł

Anna CZARTORYSKA (1887-1980)

335
Kajakarze olej, płyta; 59 x 80 cm;
sygn. l. śr.: Anna Czartoryska.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zdzisław PABISIAK (1922-2009)

336
Dziewczyna z naszyjnikiem, 1963 olej, sklejka; 70 X 48,5 cm;
sygn. p. d.: Z. PABISIAK;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Dariusz KALETA (ur. 1960)

337
Głowa wenecka, 2009 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: DARIUSS;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Andrzej KOZYRA (ur. 1965)

338
Dziwne miasteczko, 2002 olej, deska; 45,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: Jacques;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

339
Portret kochanki, 1999 olej, płótno; 120 x 92 cm;
sygn. i opisany na krośnie malarskim: JTrzebiatowski / PORTRET KOCHANKI 1999 (flamastrem), obok drukowana nalepka autorska.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Krzysztof IWIN (ur. 1974)

340
Rodzinka olej, płyta; 47 x 37 cm (z autorską oprawą).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Krzysztof IWIN (ur. 1974)

341
Stańczyk olej, płyta; 52 x 38 cm (z autorską oprawą);
na odwrocie na płycie drukowana nalepka autorska.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

342
Andromeda serigrafia barwna, papier; 99 x 65 cm (zadruk), 113 x 77,4 cm (wymiar arkusza);
sucha pieczęć l. d.: TAMARA de LEMPICKA, numerowana p. d.: PP2/5, p. d.: PUBLIS
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

343
Akty, 1995 węgiel, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: FS (monogram wiązany) / 16 95 / M (w czerwonym kółku).
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

344
Młoda kobieta piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: R. OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 3 700 - 5 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

345
Wpisana w kulę, 1972 litografia barwna, papier; 33 x 22,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem); l. d.: 93/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

346
Inspiracja litografia, papier; 31 x 23 cm.
Praca z: F. Maurlot „Chagall Litograph 1957-1962”, wyd. Verlag Andre Sauret, Monte Carlo 1963.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

347
Tancerka litografia, papier; 31 x 23,5 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

348
Bez tytułu, 1982 tusz, technika mieszana, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. wewnątrz kompozycji: Winiarski 82 (długopisem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł