15 maja 2024

Aukcja: 15 maja 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

1
Piekło karpackie – Dolor et Caritas, [Wielka Wojna], 1915 olej, płótno dublowane; 50 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1915
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

2
Sad, ok. 1940 olej, płótno; 51 x 66 cm;
sygn. l. d.: W. Weiss;
estymacja: 42 000 - 48 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

3
Dziewczyna, 1932 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann 1932
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Eliasz KANAREK (1902- 1969)

4
Dziewczynka w różowej sukieneczce olej, płótno; 81,5 x 61 cm;
sygn. l. g.: E. KanaRek
estymacja: 43 000 - 50 000 zł

5
Akt w blasku wieczornego światła, lata 30. XX w. olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 52 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

6
Widok na architekturę drewnianą, ok. 1875 ołówek, akwarela, papier; 17 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JB; opisany l. d.: 91
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

7
Procesja, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 67 x 91 cm;
sygn. l. d. F. Pautsch
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875-1947)

8
Powrót z polowania olej, płótno; 65 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

9
Na zwiadzie, 1942 olej, sklejka; 78 x 63,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Tadeusz Kokietek / 1942 / Wiśce poświęcone ... (końcówka napisu nieczytelna).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

10
Przed dworkiem zimą olej, płótno; 59 x 77,5 cm;
sygn. p. d.: MK Piotrowski
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

11
Pomnik konny, 1924 akwarela, ołówek, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
napis p. d.: PARYŻ 924 WP.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

12
Jeździec z końmi, 1933 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Karol Kossak 1933 -.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (pseud. STACHOWICZ) (1911-1979)

13
Wnętrze pałacu w Wilanowie, 1938 olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d. Wł. CHMIELIŃSKI 1938
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

14
Kościół w Oksie, 1932 akwarela, papier; 35 x 46,5 cm;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

15
Widok kościoła, 1924 tusz lawowany, papier; 50 x 35,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: SN (monogram wiązany) / 2 / 24/VI (słabo czytelne) 4.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Władysław CHMIELIŃSKI [pseud. STACHOWICZ] (1911-1979)

16
Plac Zamkowy w Warszawie - tryptyk akwarela, papier; 23,5 x 58 cm (całość);
sygn. i opisany po środku: Plac Zamkowy / Wł. Stachowicz.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

17
Motyw z Wawelu akwarela, tektura; 46,2 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Stanisław Tondos … (słabo czytelnie)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

18
Warszawa - Stare Miasto olej, tektura; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

19
Zamek w Krasiczynie, 1897 akwarela, papier; 17 x 23 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Krasiczyn 1897 Tadeusz Rybkowski
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Zofia STANISŁAWSKA-HOWURKOWA (1895-1960)

20
Zabudowania, 1931 akwarela, papier; 33,7 x 45,6 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Z. Stanisławska / Warszawa 31
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony - „R.W.”, XX w.

21
Tryptyk z motywami Krakowa 1. Wawel - Kurz Stopka 2. Widok na kaplice katedry Wawelskiej
3. Baszta Senatorska na Wawelu
estymacja: 2 100 - 2 400 zł

S. K. DANIEL, XX w.

22
Stary Rynek - Warszawa olej, ołówek, tektura; 39 x 33,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stary Rynek Warszawa / SK Daniel
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Ignacy MAZUREK (1880-1950)

23
Ratusz w Toruniu, 1936 olej, tektura; 58 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: IM 1936
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

24
Portret kobiety z profilu pastel, papier żeberkowy; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ
estymacja: 13 500 - 16 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

25
Akt bokiem, 1923 ołówek, gwasz, papier; 37 x 17 cm;
sygn. i dat. p. d. M. [swastyka] W. / 24.VII. / 1923 R. P.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

26
Akt siedzący przodem, 1910 ołówek, kredka, gwasz, papier; 38 x 21,5 cm;
datowany i opisany p. d.: 6.VI. / 1910 / Józefa / Dylewska / Kowalska.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

27
Akt z uniesionymi rękami, 1924 ołówek, gwasz, papier; 36 x 16,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: 10/VII / 1924 rp / M. [krzyż łamany] W.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Józef SZCZĘSNY (1885-1968)

28
Starość i młodość pastel, papier; 64 x 48 cm;
sygn. przy lewej krawędzi, po środku: Szczęsny.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

29
Pan Hrabia w salonie akwarela, piórko, tusz, papier; 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Wilhelm [WILK] WYRWIŃSKI (1887-1918)

30
Pejzaż z drzewami czarna kredka, papier; 17,7 x 15,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W.W.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

REINHARD, XX w.

31
Zestaw 5 projektów: opakowań, zaproszeń na wystawę, ok. 1930 gwasz, tusz, karton; 30 x 23 cm (każda);
każdy sygn. p. d.: J… Reinhard (imię słabo czytelnie, piórem)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

32
Papuga akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tusz, papier żeberkowy; 26 x 16,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Maurycy Trębacz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

T. SZPIEGEL, XX w.

33
Kupiec żydowski, 1920 pastel, tektura; 63,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Szpigel / 1920
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

34
Portret żony - Jadwigi Mehofferowej węgiel, papier żeberkowy; 56,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer, l. d.: sucha pieczęć: … (nieczytelna).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

35
Portret żony artysty akwarela, tektura; 46 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ZPronaszko (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

36
Nad rzeką, 1875 akwarela, gwasz, papier; 34 x 48,5 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski 1875.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Mikołaj Pietrowicz BIELSKI-BOGDANOW (1868-1945)

37
Dzieci na łące olej, deska; 24 x 21 cm;
sygn. l. d.: M. Bogdanoff. Belsky.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

38
Kobieta w chuście, 1941 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F. Jaźwiecki 1941. (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

39
Wiejska para, 1936 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i opisany p. d.: W. Wodzinowski / 15.X.1936. (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Lucjan ORZECH (UR. 1946)

40
Muzykanci olej, płótno; 60 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Lucjan ORZECH
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Alina WÓJCIK-LEŚNIAK (1933-2004)

41
Hutnik, 1962 olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wójcik - Leśniak A. / 62.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Marcel SŁODKI (1892-1944)

42
Tulipany w wazonie olej, papier naklejony na sklejkę; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: Słodki
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Henryk BACZYŃSKI, XX w.

43
Róże w wazonie, 1922 olej, tektura, 35 x 46 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: H. Baczyński / 1922.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

44
Kwiaty w koszu olej, tektura; 69 x 57 cm;
sygn. l. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Iraida CWIETKOW (1923-2003)

45
Martwa natura z bażantem olej, płótno; 60 x 85,5 cm;
sygn. p. d.: I. CWIETKOW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

46
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: N Gutman
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz KLIMEK, XX w.

47
Martwa natura z kaktusami, 1942 olej, płótno; 60,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tad. Klimek / Kw. 1942.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

48
Martwa natura, 1939 olej, płótno; 28,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
estymacja: 4 300 - 5 000 zł