Polska, Śląsk, XVIII - XIX w. Wszystkie kamienie ryte w głąb do pieczętowania i napisy - są w negatywie. Cechą charakterystyczną jest dobrej klasy grawerunek. estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Polska, Śląsk, XVIII - XIX w. Wszystkie kamienie ryte w głąb do pieczętowania i napisy - są w negatywie. Cechą charakterystyczną jest dobrej klasy grawerunek. Kamienie mogą być inspiracją do oprawienia w pierścienie lub brosze. 1. Heliotrop owalny; 2 x 1,5 cm; XIX w. Wyryta korona szlachecka z niedźwiedzią łapą, okolone pasem rycerskim z klamrą i dewizą: „ESSE QUAM VIDERI”. 2. Karneol; 1,2 x 1 cm; I poł. XVIII w. Na barokowym kartuszu wyryte serce z literami „IHS”, nad tym gmerk przypominający herb Kościesza. Stan zach.: nieznaczne uszkodzenie brzegów w dwóch miejscach. 3. Kryształ górski; 1,5 x 1,2 cm; II poł. XVIII w. Wyryte serce gorejące, na nim twarz kobiety oraz napis w jęz. francuskim: „CEST. TOVT. A. ELLE.”. 4. Karneol, średnica 1,1 cm; ok. poł. XIX w. Gotyckie litery „JP” na neobarokowym kartuszu, okolone pasem rycerskim. 5. Karneol, 1,4 x 1,1 cm; XIX w. Przedstawienie róży i napis: „HOFFE” (nadzieja).