06 marca 2024

Aukcja: 6 marca 2024 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

PACYKÓW - Wytwórnia Fajansu i Terakoty Aleksandra Lewickiego

601
Popiersie dwu Hucułek glinka terakotowa (jasna), farby ceramiczne półmatowe i matowe (karnacja),
Polska (Galicja), pocz. XX w. (lata ok. 1912-1918).
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 25 000 zł

602
Cztery putta - alegorie 4 pór roku porcelana biała, farby podszkliwne; wys. ok. 13 - 13,5 cm; nie sygnowane;
Nieustalona wytwórnia europejska, Niemcy lub Włochy?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

VOLKSTEDT - Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG

603
Baletnica porcelana ze szkliwem kremowym na cokole, farby naszkliwne; wys. 20 cm;
Niemcy (Turyngia), XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

"ĆMIELÓW" - Zakłady Porcelany Stołowej

604
Grzybiarka (Panna z koszykiem), 1957 porcelana, farby naszkliwne; wys. 18 cm; proj. Zbigniewy Śliwowskiej-Wawrzyniak (1931-2003) z 1957 roku, lata 50./60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Bogumił MARCINEK (1904-1940) - proj.

605
Łowiczanka (Magdusia) porcelana, farby naszkliwne; wys. 14 cm;
Polska, fabryka porcelany w Ćmielowie (?), okres powojenny, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Zakłady Porcelany „BOGUCICE” w Katowicach-Bogucicach

606
Byczek Corrido porcelana, farby naszkliwne; wys. 11 cm;
proj. Mieczysława Naruszewicza (1923-2006) z 1958, lata 50./60. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

ROSENTHAL AG, KUNSTABTEILUNG SELB

607
Dziewczyna z gołębiami - Cinderella (Kopciuszek) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 31,5 cm; Niemcy, Selb (Bawaria),
model Lore Friedrich-Gronau (1905-2002) z 1955 roku, lata 50./60. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

608
Wazka z nakrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
Niemcy, Berlin, po 1870.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

MIŚNIA - MANUFAKTURA PORCELANY

609
Kałamarz, z miniaturą: willa i winnica króla Saksonii w Wachwitz porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 8,5 cm;
Miśnia, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

MANUFACTURE ROYALE ET IMPERIALE

610
Wazon (do oranżerii?) fajans jasny (tzw. faience nouvelle), kobalt podszkliwny; wys. 62,5 cm;
Belgia, Nimy, XX w. (1898-1921).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

ATELIER HELENY WOLFSOHN

611
Wazon dekoracyjny z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 63 cm,
Niemcy Drezno, kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

ROSENTHAL AG - Zakład filialny Kronach

612
Serwis deserowy Bettina, z dekoracją Pariser Frühling porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia,
zespół dla 6 osób; Selb (Bawaria), k. lat 50. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

613
Serwis do kawy „Kaprys”, z dekoracją kwiatową serwis dla 6 osób; proj. Bogdana Wendorfa z ok.1932-1933,
realizacja - okres powojenny (lata 50. - 70.).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Ludwik Walenty NAST (firma czynna od lat 20. XIX w. do ok. 1890)

701
Lichtarz srebro próby 84 cechowane; wys. 17 cm; waga 235 g.
Warszawa, 1882.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Paul MIERCK

702
Cztery łyżki stołowe srebro próby 12; dł. 21,5 cm; waga 212 g.
Szczecin, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

703
Imbryk do herbaty srebro próby 12 cechowane, wys. 12,4 cm, waga 506 g.
Drezno, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

704
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 800 cechowane; waga 1446 g.
Włochy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jean René BURANDT ? (czynny w Strasburgu od k. XVIII w.)

705
Tabakierka srebro częściowo złocone, cechowane; waga 118 g.
Strasburg?, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

706
Nożyczki do objaśniania świec srebro próby 13 cechowane; waga 91 g;
Wiedeń 1830.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

707
Kielich mszalny srebro próby 84 cechowane; wys. 22 cm; waga 428 g.
Moskwa, ok. 1880.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

708
Lampa bliskowschodnia srebro; wys. ca 65 cm; średn. 29 cm; waga 825 g.;
Bliski Wschód? k. XIX w.; cecha importowa polska z lat 1921-1931.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

709
Naczynie dwudzielne na przyprawy srebro częściowo złocone próby 12, cechowane; waga 87 g.
Polska?, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Peter LINDMAN (czynny 1790-1837)

710
Misa do samowara (płukalnica) srebro próby 84 cechowane; waga 373 g.
Petersburg, 1834.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

IMAGO ARTIS (czynna 1947-1995)

711
Cukiernica srebro próby 3 cechowane; waga 253 g.
Kraków, lata 70. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

ORNO

712
Szkatułka na biżuterię srebro próby 3 cechowane, alabaster; wys. 8,8 cm, szer. 14, 5m, głęb. 10,4 cm.
Warszawa, lata 70. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Wilhelm LUTHER (ok. 1813-1876)

713
Świecznik srebro próby 84 cechowany; wys. 32 cm; waga 466 g.
Warszawa, 1857.
estymacja: 1 700 - 2 200 zł

714
Cukiernica srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 278 g.
Niemcy, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

MAYERHOFER & KLINKOSCH (spółka czynna 1831-1869)

715
Solniczka prostokątna z monogramem srebro częściowo złocone cechowane; waga 39 g.
Wiedeń, lata 40. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

716
Solniczka w formie studni srebro próby 84 echowane; waga 208 g.
Moskwa, lata 80. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Sergiej Iwanowicz NAZAROW (czynny k. XIX - pocz. XX w.)

717
Papierośnica męska srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; waga 128 g.
Moskwa, 1908-1920.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

WHITING MANUFACTURING Co (czynna 1840-1924)

718
Łyżka wazowa (do zupy ostrygowej) srebro próby sterling cechowane; dł. 32 cm, szer. 10,7 cm, waga 190 g.
Nowy Jork, koniec XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

719
Łyżka do oliwek srebro próby 800 cechowane; dł. 19 cm, szer. 7 cm; waga 49 g.
Niemcy, koniec XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

720
Łyżka wazowa srebro próby 84 cechowane; dł. 31,5 cm, szer. czerpaka 9,3 cm; waga 230 g.
Moskwa, 1 ćw. XX w. (po 1908)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

William AITKEN (czynny 1891-1921)

721
Komplet do herbaty w składzie: imbryk, mlecznik, odkryta cukiernica; srebro częściowo złocone próby sterling;
waga całkowita 545 g. Birmingham, 1905
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

722
Para świeczników srebro próby 3 cechowane; wys.36,5 cm, waga 858 g.
Warszawa, 1922-1932.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

723
Komplet toaletowy - dobierany składający się z lusterka z rączką, szczotki do włosów z rączką, flakonu do perfum, pilnika, łyżki do butów i haczyka do gorsetu.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

BRACIA HENNEBERG - Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych (czynna 1856-1939)

724
Lustro na toaletkę plater cechowany, tafla lustrzana, drewno; wys. 24 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 2 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

725
Patera z postacią kobiety cyna srebrzona niecechowana, szkło; wys. 35 cm;
Niemcy?, ok. 1900.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

FRAGET - Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)

726
Lustro toaletowe plater cechowany, tafla lustrzana, drewno; wys. 48 cm, szer. 36 cm;
Warszawa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

801
Bransoletka ze szmaragdami 6 szt. szmaragdów oraz 10 szt, diamentów w starym szlifie + 52 szt. rautów, rozet i diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 14.550 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

802
Brosza z perłami 43 szt. pereł oraz 6 szt. diamentów; platyna pr.ok.0.900, masa całkowita 10.800 g.
okres międzywojenny.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

803
Pierścionek z emalią 67 szt. brylantów oraz czarna emalia złotnicza;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 11.290 g.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 500 zł

804
Bransoleta złota przegubowa, z zapięciem typu szuflada, ażurowa kompozycja z motywem greckim,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 10.040 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

805
Kolczyki z diamentami 4 szt. diamentów w starym szlifie europejskim; złoto pr. 0.583,
oprawa kamieni srebro pr. ok. 0.900, masa całkowita 3.930 g.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

806
Pierścionek z szafirem szafir naturalny + 28 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 7.560 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

807
Pierścionek z akwamarynem akwamaryn + 28 szt. brylantów; złoto pr. 0.585,
oprawa kamieni srebro pr. ok. 0.900, masa całkowita 9.130 g.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

808
Wisior z brylantami forma księżyca wysadzanego 13 szt. brylantów;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.050 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

809
Pierścionek z diamentami 67 szt. diamentów w szlifie 8/8 + 12 szt. diamentów w szlifie bagieta;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.650 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł