21 lutego 2024

2. Aukcja „Męska rzecz”

Środa, 21 lutego, godz. 18.00.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej najnowszej aukcji tematycznej, starannie skomponowanej z myślą o koneserach tradycji, elegancji oraz dziedzictwa minionych epok. To wyjątkowe wydarzenie otwiera drzwi do fascynującego świata, w którym każdy eksponat skrywa w sobie niezwykłą historię. Zatem przyłączcie się Państwo do naszej podróży przez czas i przestrzeń, gdzie odkryjecie nie tylko unikalne artefakty, lecz także odnajdziecie się w narracji męskiej historii i tradycji. To nie tylko szansa na posiadanie wyjątkowych przedmiotów, lecz także emocjonująca podróż w głąb dziedzictwa męskiej estetyki.

Wystawa przedaukcyjna: 15.02 - 21.02.2024

Wirtualny spacer

Wszystkie obiekty z katalogu można obejrzeć w naszym Salonie w Warszawie przy ul. Karowej 31.

Serdecznie zapraszamy!

Zlecenia aukcyjne:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

BERLIN - KPM

49
Leonhard POSCH (1750-1831) oraz Siegmund SCHÜTZ (1906-1997) - według Trzy plakiety z podobiznami: Kanta, Goethego, Mozarta
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 4 ćw. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł
Cena sprzedaży 100 zł

Firma Carla REICHERTA i Spadkobierców (zał. w 1876)

50
Mikroskop w pudle z dwoma obiektywami, w składzie 4 szkła powiększające, skalpel, szkiełka 3 rodzaje na próbki.
Austria, Wiedeń, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Fabryka Porcelany Lorenza HUTSCHENREUTHERA

51
Orzeł rozkładający skrzydła Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik Lorenz Hutschenreuther, model Karla Tuttera (1883-1969) z lat 30. XX w., realizacja późniejsza (poł. XX w.).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

52
Para okuć - maszkaronów o cechach satyra mosiądz odlewany, cyzelowany, złocony; 18,5 x 9 x 4 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

53
Dzwon okrętowy spiż, odlew; plecionka z liny; wys. 21 cm, z sercem 24 cm; średnica 22,4 cm; waga 7 kg.
Niemcy; wyspa Helgoland; dzwon ze szkunera rybackiego “Willy”; XIX/XX w
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

54
Bokser brąz, odlew patynowany; wys. 25 cm; szer. 8,5 cm; głęb. 8,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

55
Popiersie Hermesa na szpulowej, niskiej podstawie
brąz patynowany; 30 x 22 x 11 cm;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

August RODIN (1840-1917) - według

56
Pocałunek - redukcja brąz odlewany, patynowany na ciemno, marblit (cokół); wymiar całkowity: 14 x 9,8 x 9,8 cm, grupa figuralna: 12 cm.
Francja, Paryż, odlew redukcji 2 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Cena sprzedaży 300 zł

Wacław SZCZEBLEWSKI (1888-1965)

57
Gwiżdżący chłopiec - figurka gabinetowa brąz odlewany, patynowany, marmur (cokół); wymiary całkowite 20,5 x 8,5 x 8,5 cm, wys. figury z podstawą 19 cm.
Francja, Paryż, odlew z 2 ćw. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

58
Wilczur brąz odlewany, patynowany na ciemno, podstawa marmurowa; wymiar całkowity: 16 x 8 x 18 cm.
Polska?, ok. 1930
estymacja: 450 - 500 zł

Max MILO (1938-1976)

59
Struś brąz odlewany, patynowany na ciemno, cokół marmurowy; wymiar całkowity: 18 x 8,5 x 15 cm, wys. figury z wypukłą podstawą 16 cm.
Francja, 3 ćw. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

Roberto GUTIERREZ (ur. 1952)

60
Głowa Indianina drewno, 20,5 x 10,5 x 7,5 cm;
sygn. p. d.: GUTIERREZ.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

61
Model motocykl Harley-Davidson metal, farba, 26,5 x 17 x 53 cm.
Europa Zachodnia, wyrób rzemieślniczy, 2 poł. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Malarz nieokreślony, polski?, XIX w.

62
Portret mężczyzny, ok. 1870 olej, tektura; 26,5 x 22 cm;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Firma THALHAMMER & WELZL (Gold und Silberplattirter Metallknopfe fűr Militär und Civil)

63
Guzy kontuszowe mosiądz; średn. ca 1,5 cm.
Austro-Węgry, Firma Martin Thalhammer & Ferdinand Welzl; Wiedeń, lata 1832-1902.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

64
Zestaw guzów kontuszowych i szpila srebro, metal srebrzony, emalia, szkło;
Austria, Polska?, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena oferowana 3 500 zł

65
Prawidło do krawata drewno, intarsja; dł. 63,3 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Cena sprzedaży 200 zł

66
Flakon na perfumy srebro cechowane Minerwa 1 (925), szkło bezbarwne, szlifowane; 11,5 x 7 x 7 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł

67
Flakon na pachnidła w kształcie kła szkło bezbarwne, lane, mosiądz; 14 x 3,5 x 2,5 cm.
Francja?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł

68
Laska ze srebrnych uchwytem zdobionym ornamentem modernistycznym srebrno pr. 800, drewno czernione, guma; dług. 82,5 cm.
Niemcy, ok. 1915.
estymacja: 600 - 1 100 zł

69
Tkanina - kapa na łóżko wełna na wełnie, niewielkie wtręty nici metalowych, podszewka aksamitna; 255 x 209,5 cm.
Anglia, l. 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

70
Ramka w manierze Ludwika XVI z podstawką Francja?, pocz. XX w. (ok. 1915)
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

71
Para konsolek neoklasycystycznych drewno rzeźbione, złocone; wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

72
Szabla oficera pruskiej kawalerii z pochwą Niemcy, Solingen, Firma Weyersberg, Kirschbaum & Cie (W.K.C.), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

73
Szabla pruska, oficerska, artylerzysty stal, brąz, bakelit, drut mosiężny; dł. całkowita: 89,5 cm.
Niemcy, Solingen?; koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł

74
Szabla oficera armii austriacko węgierskiej, wzór 1869 Austria, głownia: Niemcy, Solingen, firma Weyersberg, Kirschbaum & Cie (W.K.C.), koniec XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 700 zł

75
Szabla paradna francuska z pochwą Francja. Saint Etienne, Manufacture française d'armes etcycles de St Etienne, koniec XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 900 zł

76
Szabla dragońska, wz. 1881 Rosja, Złatoust, głownia - 1886, rękojeść - 1887 r.
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

77
Szpada oficerska francuska Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

78
Pałasz oficerski z pochwą stal, mosiądz, drut mosiężny; dług. całk. 108 cm.
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

79
Szpada pruska stal, mosiądz, drut mosiężny; dług. całk. 107 cm.
Prusy, 1 poł. XIX w.
estymacja: 650 - 700 zł
Cena sprzedaży 700 zł

80
Para floretów ozdobnych typu francuskiego stal, trawienie (trójkątnej w przekroju głowni, kosza), drut stalowy (oplot rękojeści), skóra (w głębi osłony); 111 x 13 x 13 cm.
Francja, koniec XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

81
Para szpad paradnych - urzędniczych - w pochwach stal, brąz złocony, blacha stalowa, drewno, drut mosiężny, skóra; dług. całk. 92 cm i 93 cm.
Hiszpania, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

82
Kindżał kaukaski (kama) w pochwie stal, kość morsa, czarny róg, aplikacje srebrne (?) niellowane, pochwa drewniana obciągnięta skórą z niellowanymi aplikacjami.
Kaukaz, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

83
Jatagan w pochwie stal, srebro, drewno; dł. głowni 22 cm, dł. całk. 32,7 cm, w pochwie 36,5 cm.
Turcja?, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

84
Naginata - drzewcowa broń japońska Japonia, XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

85
Kordelas myśliwski stal, róg jeleni; dł. głowni 43,5 cm, dł. całk. 58,5 cm.
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w. (głownia zapewne starsza, XVIII w.).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

86
Dubeltówka z zamkiem kapiszonowym - rzeźbioną kaczką na kolbie stal, drewno; dług. całk. 122 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

87
Dubeltówka myśliwska z zamkiem kapiszonowym z rzeźbionym dzikiem na kolbie stal, drewno, dług. całk. 119 cm.
Europa Zachodnia. 2 ćw. XIX w.
estymacja: 600 - 800 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

88
Dubeltówka z zamkiem kapiszonowym, ze snycerowaną dekoracją na kolbie stal, drewno orzechowe; dł. całkowita: 122,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 700 zł

89
Dubeltówka z zamkiem kapiszonowym, ze snycerowaną dekoracją na kolbie stal, drewno orzechowe; dł. całkowita: 115,5 cm.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 750 zł

90
Strzelba - ptaszniczka z zamkiem kapiszonowym, reliefową głową i rozetami na kolbie stal, drewno orzechowe; dł. całkowita 139 cm.
Europa Zachodnia, Belgia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

91
Pistolet oficerski, francuski stal, drewno orzechowe; dł. lufy z warkoczem 19,6 cm, dł. całk. 28,5 cm.
Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w., przezbrojenie ok. 1820.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

92
Pistolet skałkowy Francja?, poł. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

93
Prochownica myśliwska Anglia, Sheffield, firma: G & J.W. HAWKSLEY / SHEFFIELD, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

94
Prochownica z reliefowymi, identycznymi, scenami z polowania po dwóch stronach korpusu.
Anglia?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena oferowana 400 zł

95
Prochownica Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena oferowana 300 zł

96
Fajka z głową pirata pianka morska (sepiolit), tworzywo sztuczne (imitacja bursztynu); dł. 18 cm.
Europa Zachodnia, koniec XX w.
estymacja: 600 - 700 zł