13 grudnia 2023

Aukcja: 13 grudnia 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

836
Bransoleta z sekretnikiem czarna emalia złotnicza + 7 szt. pereł;
złoto pr. 0.585, pr.0.750, masa całkowita 36.880 g.
estymacja: 39 000 - 44 000 zł

838
Wizytownik secesyjny żeliwo, odlew; 17,5 x 15,5 cm; wys. 5,5 cm.
Rosja, ok. 1900.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Bruno ZACH (1891-1945)

839
Miniaturowe pudełeczko z figurką małpki brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, polichromowany na zimno; 5 x 6 x 9 cm.
Wiedeń, lata 20 - 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

840
Podpórka do książek z figurką kowboja na koniu brąz polichromowany; wys. 14 cm; szer. 14,5 cm; głęb. 7,8 cm.
Austria, ok. 1900
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

841
Ekrytuar na biurko z parą kałamarzy brąz; 32,3 x 19 cm; wys. 8 cm.
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

842
Wizytownik z figurką małej tenisistki cyna srebrzona; wys. 16,5 cm; szer. 16 cm; głęb. 10 cm.
Niemcy? pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Elsie WARD HERING (1871-1923)

843
Wazon secesyjny z postacią dziewczyny cyna, polichromowana; wys. 28 cm;
Stany Zjednoczone, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

844
Para podpórek do książek ceramika patynowana na brąz; wys. 14,5 cm; szer. 8,3 cm;
Europa Środkowa, Niemcy? pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

845
Gazetnik drewno czernione, rurki mosiężne, 98,5 x 41,5 x 28,5 cm.
Austria, Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

846
Krucyfiks macica perłowa, metal; 29,5 x 15 cm.
Francja? XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

847
Para krzyżyków 1/ Krucyfiks srebrny z kryształem górskim
2/ Krucyfiks z relikwiami, relikwie trzeciego stopnia;
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

848
Chrystus cierniem ukoronowany brąz; 15 x 12,3 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

849
Medalionik ze św. Anną nauczającą Marię muszla - macica perłowa, srebro; 15 x 14 cm.
Austria? ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

850
Ikona podróżna - Zaśnięcie Matki Boskiej - „Uspienije” emalia na miedzi; 9 x 8 cm.
Moskwa, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

851
Ikona - Matka Boska Skarbiaszcza - Orędowniczka tempera, deska, złocenia; 22 x 17,5 cm.
Moskwa, 1890-1905
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

852
Ikona - Nauczanie Jezusa - Deesis tempera, deska, podkład kredowo - gipsowy, srebrzenia; 27,2 x 23,2 x 2,3 cm.
Rosja XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

853
Ikona - Św. Mikołaj z Miry, Cudotwórca tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, 32,2 x 27,2 cm x 3,2 cm.
Rosja, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

854
Ikona - Św. Jerzy Zwycięzca tempera, deska, okład z blachy mosiężnej, w drewnianej oprawie; 23,5, x 17,5 cm;
Bałkany, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

855
Ikona - Św. Mikołaj z Miry, Cudotwórca tempera, deska; podkład kredowo-gipsowy; srebrzenie; 43,7 x 36,2 x 2,2 cm.
Rosja, Syzrań, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

856
Ikona - Matka Boża Hodegetria, w srebrnym okładzie olej, deska, srebro; 19,5 x 14,5 cm.
Bałkany, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

857
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 35 x 31 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

858
Ikona - Chrystus Pantokrator - w okładzie i w kiocie olej, deska, plusz, srebro pr. 84, grawerowane, złocone; 13,7 x 11,2 x 1,7 cm;
Rosja, Moskwa, 1876.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

JAPY FRERES & Cie - firma zegarmistrzowska

859
Zegar kominkowy, portykowy drewno czernione, lakierowane, brąz złocony, emalia, farby, inkrustacje; wys. 50,5 cm; szer. 24,5 cm; głęb. 14 cm.
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

860
Zegar kominkowy z figurką ptaszka brąz złocony, mosiądz, porcelana, emalia; wys. 28 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

861
Dżidżim wełna na bawełnie; ręcznie tkana; barwa gęsta, barwniki naturalne; 206 x 45,5 cm.
Turkmenistan, XX w. - okres międzywojenny.
estymacja: 600 - 700 zł

862
Tkanina dekoracyjna jedwab na jedwabiu, tkana na krośnie; 249 x 49 cm.
Indochiny, Bali, okres międzywojenny XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

863
Tkanina dekoracyjna jedwab na jedwabiu, tkana na krośnie; 273 x 85,5 cm.
Indochiny, Bali, l. 40. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

864
Tkanina dekoracyjna jedwab na jedwabiu; barwniki naturalne; 242 x 40 cm.
Indochiny, Bali, l. 40. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

865
Tkanina - kapa na łóżko wełna na wełnie, niewielkie wtręty nici metalowych, podszewka aksamitna; 255 x 209,5 cm.
Anglia, l. 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

866
Tkanina dekoracyjna jedwab, haftowany nićmi metalowymi, złoconymi i srebrzonymi; 252 x 53 cm.
Persja? XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

867
Kilim - Polski Orzeł - Godło II RP wełna, wymiary: 74 x 57,5 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

868
Talerz dekoracyjny z motywami zakopiańskimi drewno toczone, snycerka, średnica 43,6 cm.
Polska, Zakopane, 1930.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

869
Zestaw ramek zakopiańskich ramki drewniane, dekoracja snycerką;
Polska, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

870
Zestaw podhalański: kasetka i żeleźce ciupagi 1/ Kasetka drewniana
2/ Żeleźce ciupagi
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

871
Kinkiet dwuświecowy, elektryczny blacha mosiężna, trybowana; wymiary: 53,5 x 54,5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

872
Para kinkietów trójramiennych, zelektryfikowanych brąz złocony; wys. 60 cm; szer. 35 cm.
Polska? XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wytwórnia szkła artystycznego MULLER FRÉRES

873
Lampa secesyjna, elektryczna żelazo kute ręcznie, szkło warstwowe, powlekane; wys. całkowita 50 cm;
Francja, Lunéville, pocz. XX w.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

874
Lampa secesyjna typu Nautilus, elektryczna kompozycja metali, muszla ślimaka morskiego nautilus pompilius; wys. całk. 45 cm.
Wiedeń? Pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

875
Słupek - postument marmur (alabaster?) beżowy, z brązowymi żyłkami; wys. 95 cm;
Europa Zachodnia (Włochy?), 1 poł. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

876
Lustro ścienne, pałacowe rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 133 x 213 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

901
Etażerka w stylu secesyjnym palisander, z intarsjami (jesion, brzoza, bukszpan); 68 x 76 x 17cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

902
Szafka w stylu klasycystycznym fornir - mahoniowce, okucia - mosiądz; 103,5 x 104 x 58 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

903
Stół do gry w stylu empire mahoń, skóra, brąz złocony; 75,5 x średnica blatu 122 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

904
Szafka w stylu rokokowym fornir - róża, mahoń, okucia - mosiądz; 94 x 73 x 48 cm.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

905
Wieszak w stylu art deco mahoń, buczyna; podstawa z wieszakiem i szafką - 186,5 x 119 x 35 cm, lustro - 105,5 x 44,2 x 7 cm.
Europa Środkowa, lata 20. / 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

906
Szafka w stylu klasycyzmu francuskiego konstrukcja - dębina, mahoń; fornir - róża, intarsje - jawor, mahoń, bukszpan; 92 x 108 x 41 cm.
Europa Zachodnia (Francja?), 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

907
Stolik pomocniczy palisander, orzech, bukszpan; 60 x śr. 68,5 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł

908
Para foteli w stylu art déco orzech; 73 x 58 x 66,7 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł