29 listopada 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 listopada 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.11 (piątek): 11:00 - 19:00
27.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.11 (wtorek): 11:00 - 17:00
29.11 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1
Stroje ludowe z Pokucia offset barwny, papier; 53,7 x 74,2 cm;
u góry: "STROJE LUDOWE / Z POKUCIA", u dołu: "Z STRYJEŃSKA".
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

2
Stroje ludowe z okolic Sieradza, 1933 offset barwny, papier; 54 x 74,5 cm;
u góry: "ILUSTRACJA SZKOLNA / SERJA XXXVII, NR.468, STYCZEŃ 1933 R. / Krajoznawstwo 150. w obrębie obrazu: STROJE LUDOWE /

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

3
Papugi, 1936 drzeworyt barwny; 42 x 26 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem poniżej obrazu l. d.: A. Laszenko, p. d.: drzeworyt 1936.

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

4
Miłosierdzie litografia barwna, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Julian FAŁAT (1853-1929)

5
Klimczok widziany z Bystrej,1928 autolitografia, papier; 20 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Fałat Bystra.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

6
Sandomierz, 1925 litografia, papier; 29 x 40cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d. „LWyczół 1925” oraz p. d. „Sandomierz” (ręką artysty).

Józef RAPACKI (1871-1929)

7
Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie litografia barwna; 53 x 35,5 cm (w świetle oprawy);

Giovanni Antonio RIZZI-ZANNONI (1736-1814)

8
Mapa Polski [„CARTE GENERALE DE LA POLOGNE avec tous les Etats qui en dependent … - napis w kartuszu], 1772
miedzioryt, papier; 34 x 48 cm;

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

9
Dziewczyna ołówek, tusz, papier, bibuła, 21 x 17 cm; na odwrocie stempel: „Z teki TADEUSZ WAŚKOWSKIEGO”.

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

10
Wróble piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Stankiewicz.

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)

11
Kwiaty, 1930 akwarela, pastel, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1930.

12
Nokturn krakowski - Widok na Wawel, 1920 olej, tektura; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Fabijański / Kraków 13.10.1920, opisany na odwrocie.

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

13
Peonie w glinianym dzbanku, przed 1972 olej, tektura; 63 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "aneri", na odwrocie autorska dedykacja okolicznościowa z 1972 r.

Stefan PIENIĄŻEK (1913-2008)

14
Zalew Wieprza o wschodzie słońca, 1954 olej, płótno; 26 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SPieniążek / 954, autorski opis na odwrocie.

Franciszek MOLLO (1897-1967)

15
Miasteczko, 1929 olej, tektura; 35 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mollo / 1929.

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

16
W sadzie olej, tektura 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Woj. Fleck.

Kazimierz BORZYM (1884-1968)

17
Peonie olej, płyta; 48 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Borzym.

Edward HARTWIG (1909-2003)

18
Impresja z Łazienek fotografia czarno-biała, brom; 48,8 x 35,8 cm;
na odwrocie stempel autorski.

Jan TARASIN (1929-2009)

19
Drzewa, 1990 serigrafia barwna, 38,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: JTarasin 90.

Jan TARASIN (1929-2009)

20
Przedmioty, 1990 serigrafia barwna, papier; 38,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: J. Tarasin 90.

Pablo PICASSO (1881-1973)

21
Zakochana para litografia, papier Velin d`Arches; 48 x 36 cm cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);

Amedeo MODGILIANI (1884-1920)

22
Portret kobiety litografia, papier Velin d`Arches; 56 x 36 cm (wymiar kompozycji), 77 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. g. oraz pod kompozycją: Amedeo Modgiliani..

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

23
Rysunek tuszem 2, 2005 tusz, papier; 30,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
u dołu opisany ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM 2 / 10.III.2005 / KORYTÓW „A”.

Edward DWURNIK (1943-2018)

24
Wesołych Świąt piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. D.

Ryszard Wojciech SADLEY (ur. 1932)

25
Kompozycja technika mieszana; wymiar: 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: 'SADLEY' dalej nieczytelne.

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

26
Martwa natura z ręką, 2000 olej, płótno; 100 x 85 cm;
na odwrocie napis autorski: "MARTWA NATURA Z RĘKĄ" / Grzegorz Wnęk 100 x 85 / 2000".

Iwan KULIK (ur. 1959)

27
Akt, 1998 olej, płótno; 80 x 60,5 cm;
sygn. i dat na odwrocie: Iwan / Kulik / 1998 r.

Benon LIBERSKI (1926-1983)

28
Słoneczniki olej, płótno na płycie; 50,5 cm x 80 cm;
sygn. p. d. wersalikami: B. LIBERSKI.

Rafał POMORSKI (1921-1974)

29
Przystań, ok. 1965 olej, płótno; 44 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.

Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)

30
Portret kobiety w kapeluszu, 1960 olej, płótno; 64 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bartoszewicz 1960.

31
Figura konia brąz patynowany, marmur; 30 x 27 x 11,7 cm.
Pierwowzór II ćwierć XX w., odlew późniejszy.

ESCHENBACH

32
Serwis do herbaty na 12 osób porcelana kremowa, druk naszkliwny, złocenia.
Niemcy, Bavaria, ok. 1960 r.

33
Serwis do herbaty na 11 osób porcelana, druk barwny, złocenia.
Francja, II ćwierć XX w.

WAWEL

34
Patera NEW LOOK porcelana, druk naszkliwny; 3 x 31,5 x 31,5 cm;
ozn. na odwrocie: Wawel / MADE IN / POLAND.

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

35
Dzbanek z uchem Inco szkło barwione w masie; 20 x 12 x 9,5 cm.

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

36
Zestaw 4. kieliszków szkło rubinowe, barwione w masie; 19 x 5 x 5 cm;
dwa drobne odpryski przy krawędzi.

37
Patera srebro pr. 3; średnica: 25,8 cm, waga: 384 g.;
cechy wewnątrz na brzegu.

FIRMA ELLDEE

38
Zestaw sztućców na 12 osób plater.
Francja, XX w.

39
Mlecznik plater na mosiądzu?, heban; 16,8 x 8,5 x 10,5 cm;
ozn. u nasady ucha.

Malarz nieokreślony, XIX w.

40
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura gwasz, iworyna; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noël

41
Kosmetyczka art déco szylkret, szkło lustrzane, mosiądz; wymiar w zamknięciu: 3,3 x 9,5 x 11,8 cm.
Francja?, lata 20. XX w.

42
Kosmetyczka art déco szylkret, mosiądz, szkło lustrzane; wymiar w zamknięciu: 3 x 10 x 16 cm.
Uszczerbione lusterko, zawias do naprawy.

43
Przybornik do pisania w składzie: podstawka pod kałamarze, suszka;
marmur, brąz, szkło, drewno; wymiar całkowity: 14 x 17,5 x 31 cm.

44
Żyrandol art déco szkło, metal; wymiar całkowity: 93 x 74 x 74 cm.
Klosze wtórne.

45
Barek na kółkach płyta, blacha mosiężna; 68 x 45 x 77 cm.
Europa Zachodnia, 3 ćw. XX w.

46
Barek na kółkach mosiądz, drewno; 77 x 50 x 90 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

47
Wieszak stojący eklektyczny drewno, mosiądz; 176 x 43 x 43 cm.
Europa Zachodnia, 1. poł. XX w.

48
Para szafek nocnych w manierze rokoka drewno; 58,5 x 34 x 57,5 cm.
Włochy, XX w.