06 września 2023

Aukcja: 6 września 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

814
Spinki do mankietów owalne, ażurowe z dekoracją w postaci maszkaronów,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.580 g.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

815
Bransoleta z emalią filigran oraz biała, niebieska i granatowa emalia złotnicza;
złoto pr.0.750, masa całkowita 17.900 g.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

816
Mapa sztabowa Warszawy druk barwny, papier; 45 x 38 (w świetle oprawy);
pierwsze wydanie, 1941 r.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

FIRMA BRACIA ŁOPIEŃSCY

817
Lichtarzyk w formie lampki oliwnej brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 9 cm;
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

818
Wazonik secesyjny, z kulistymi owocami ceramika powlekana galwanicznie; wys. 18,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

819
Dzban - wazon, z herbem Łodzi i Warszawy węgiel; wys. 63,5 cm;
Śląsk, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

820
Ikona - Sobór Jana Chrzciciela z Matką Boską, w okładzie mosiądz, tempera, deska; 36,5 x 28,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

821
Ikona - Żywot św. Mikołaja Cudotwórcy tempera na desce; 44,5 x 38 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

822
Para pistoletów kapiszonowych, oficerskich, bojowych stal, grawerunki; drewno orzechowe, dł. całk. ok. 33 cm;
Francja, 2.-3. dekada XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

823
Para pistoletów skałkowych przerobionych na kapiszonowe w XIX w.
stal, drewno orzechowe, mosiądz, dł. całk. ok. 38 cm; Inflanty, k. XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

824
Strzelba kapiszonowa, dubeltowa drewno orzechowe, stal; dł. całk. 131 cm.
Anglia, 2. ćw. XIX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

825
Strzelba kapiszonowa dwulufowa stal, drewno orzechowe; dł. całości 120 cm.
Francja, lata 40. XIX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

826
Strzelba kapiszonowa, dubeltowa stal, drewno orzechowe, dł. całości 129 cm.
Francja, lata 40. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

827
Strzelba kapiszonowa dubeltowa stal, drewno orzechowe; dł. całości 117,5 cm.
Francja, lata 40. XIX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

828
Szabla husarska wyższego oficera francuskiego, w pochwie stal, mosiądz złocony, skóra; dł. 93 cm;
Francja, XVIII / XIX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

829
Zegar kominkowy, w stylu rokoka drewno czernione, markieteria, brąz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 51 cm;
Francja, Paryż, XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

830
Zegar ścienny, holenderski, fryzyjski drewno, metal, farby emaliowe, mosiądz; 123 x 40 x 21 cm.
Holandia, ok. 1800.
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Firma Johann Heinrich MOSER & Cie

831
Zegarek podróżny, z budzikiem, tzw. „kareciak”; zwany też „oficerskim” mosiądz, grawerunki; szkło, emalia; wys. 14,5 cm;
Szwajcaria, Rosja; k. XIX w.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

832
Kobierzec wełna wielobarwna; 220 x 122 cm.
Bliski Wschód, XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

833
Tkanina z motywami kwiatowymi wątek i osnowa wełna (+ jedwab?); tkana ręcznie, płasko; 274 x 184 cm.
Francja, Aubusson, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

834
Dekoracyjna tkanina kaszmirowa wełna na jedwabiu; 184 x 186 cm.
Indie, rejon Kaszmiru, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

835
Tkanina dekoracyjna jedwab, haft wypukły na podkładzie, nić metalowa srebrzona, mulina, aplikacje; 42,5 x 43 cm.
Besarabia (?), k. XVIII w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

836
Tkanina ozdobna aksamit, aplikacje, haft wypukły, nici metalowe; 186 x 139 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Firma JAMES HINKS & SONS ?

837
Para lamp z postaciami wojowników brąz, częściowo złocony; szkło prasowane, matowane; wys. ca 62,5 cm (bez kloszy).
Anglia, Birmingham, 2 poł. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

838
Żyrandol 6-świecowy, art déco drewno (czeczotka orzechowa); metal niklowany, szkło mleczne; wys. ok. 125 cm;
Polska?, lata 20.- 30. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

839
Żyrandol 5-świecowy, neorokokowy, zelektryfikowany brąz złocony, wys. 90 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

840
Lustro ścienne w rzeźbionej ramie drewno, gipsatura, złocenie; tafla lustrzana 91 x 61 cm;
całość: 143 x 89,5 cm. Europa Środkowa, Polska? XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

841
Gazetnik drewno czernione, rurki mosiężne, 98,5 x 41,5 x 28,5 cm.
Austria, Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

901
Komplet mebli w stylu biedermeier brzoza karelska, sosna; kanapka - 75 x 142,5 x 54 cm, foteliki - 74 x 56 x 45 cm, stolik - 77 x śr. 96,5 cm.
Europa Środkowa, 2. ćw. XIX w.
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

902
Komoda w stylu rokoka francuskiego konstrukcja - dębina, orzech; fornir - róża; 87 x 120 x 53 cm.
Europa Zachodnia (Francja?), kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

903
Szafka w stylu klasycyzmu francuskiego konstrukcja - dębina, mahoń; fornir - róża, intarsje; 92 x 108 x 41 cm.
Europa Zachodnia (Francja?), 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

904
Para foteli w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - mahoń; 105,5 x 66 x 66 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

905
Stół w stylu środkowo-europejskiego art déco konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - orzech; 76,5 x śr. 125,5 cm;
Środkowa Europa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

906
Szafka w stylu art déco francuskiego konstrukcja - orzech, mahoń; fornir - mahoń; 73 x 121 x 50 cm.
Anglia, Londyn, firma Shrager Brothers - Masterpiece Furniture, ok. 1930.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

907
Szafka - barek w stylu art déco środkowo-europejskiego konstrukcja - mahoń, sklejka; fornir - orzech; 114 x 57,5 x 37,5 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

908
Toaletka w stylu środkowo-europejskiego art déco konstrukcja - sosna, sklejka, orzech; fornir - orzech; 168 x 129 x 36 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

909
Stolik i lustro w stylu francuskiego art déco drewno orzechowe, skóra, stal; stolik - 52 x 55 x 39 cm, lustro - 104 x 91 x 2,2 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł