29 czerwca 2023

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 czerwca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
27.06 (wtorek): 11:00 - 19:00
28.06 (środa): 11:00 - 19:00
29.06 (czwartek): 11:00 - 17:00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

1
Miłosierdzie litografia barwna, papier, 38 x 27 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis.

Jan MATEJKO (1838-1893)

2
Odczytanie wyroku śmierci drzeworyt, papier; 33 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. monogram wiązany „JM”.

Juliusz KOSSAK(1824-1899)

3
Posłanie, 1881 litografia, papier; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: „J. Kossak”.

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)

4
Kwiaty, 1930 akwarela, pastel, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1930.

Władysław RZĄB (1910-1992)

5
Gościna, 1979 linoryt, papier; 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WRząb 1979; napis l. d.: „Gościna J”; napis śr.: „linoryt”.

Edward HARTWIG (1909-2003)

6
Wierzbowa Kapliczka - z cyklu „Wierzby”, 1986 fotografia czarno-biała, analogowa, papier fotograficzny; 43 x 30 cm;
sygn. p. d.: EH (flamastrem).

Jan TARASIN (1929-2009)

7
Koń, 1990 serigrafia, papier; 40 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: J Tarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan TARASIN (1929-2009)

8
Drzewo, 1990 serigrafia, papier; 40 x 29 cm (w świetle oprawy);

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

9
Humor serigrafia, papier; wymiar: 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: czeczot.

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

10
Dziedzic offset barwny, 71,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: projekt na / rzeźbę Dziedzic / Szukalski.

Edward HARTWIG (1909-2003)

11
Plakat, 1994 fotografia kolorowa; 45 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig.

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

12
Cerkiew, 1967 rysunek ołówkiem, podmalowany akwarelą; 13 x 11 cm (w świetle oprawy);
u dołu nieczytelny napis.

Karol KOSSAK (1896-1975)

13
Powóz, 1928 akwarela, papier; 16 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: K Kossak 1928.

Wilhelm VON GEGERFELT (1844-1920)

14
Pejzaż górski, 1866 olej, płótno dublowane; 55,5 x 83,5 cm;
sygn.. i dat. p. d.: W. Gegerfelt 66.

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

15
Zima w mieście olej, płótno; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: W Chmieliński.

Władysław STACHOWICZ (1911-1979)

16
Kościół Świętej Anny w Warszawie, 1937 ołówek, papier; wymiar: 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WŁ Stachowicz 1937.

Eugeniusz ARCT (1899-1974)

17
Kazimierz zimą, 1960 olej, płótno; 53 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Eug. Arct 1960.

Elżbieta ZAREMBA (ur. 1952)

18
Pędzące konie, 2004 pastel, papier; 41,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Zaremba / 2004.

Judyta SOBEL (1924-2012)

19
Martwa natura z kwiatem i zabawkami olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

20
Baniocha pod Górą Kalwarią, 1961 olej, płótno; 53 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Zakrzewski 1961 77, napis l. d.: „BANIOCHA”

Lutka PINK (1906-1998)

21
Kompozycja olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: LUTKA PINK.

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

22
Martwa natura, 1958 olej, płótno; 95,5 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.

Michał ZABOROWSKI (ur. 1960)

23
Irysy olej, płótno; 59 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. ZABOROWSKI.

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

24
Kobieta na sofie, 1998 ołówek, papier; 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
stempel p. d.: „Mes APPAY-GAIROARD-BESCH-CANNES / ATELIER / KLIMEK / 1998”.

Marek PIASECKI (1935-2011)

25
Dwa koty, 1959 heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie; w oprawie autorskiej.

26
Wazon w formie buta szkło kryształowe bezbarwne, szlifowane; 43 x 30 x 10,5 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

27
Patera na owoce w stylu art déco mosiądz srebrzony; 6 x 36 x 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie;

FRAGET

28
Mlecznik plater; 9 x 10,5 x 10,5 cm;
oznaczenia na spodzie.

Magda i Andrzej NOWAKOWSCY (1938-2008)

29
Orkiestra, lata 60. XX w. - metaloplastyka składająca się z 15 figurek muzykantów z różnymi instrumentami;
mosiądz, każda z figurek sygn. na spodzie: MAGDA I ANDRZEJ / NOWAKOWSCY / WARSZAWA.

Viktor SZCZEBLEWSKI (XIX w.)

30
Paterka z figurą Wenus w muszli ciągniętą przez Trytony kompozycja metali; wys. 30 cm;
sygn. na podstawie: V. Szczeblewski.

31
Para klasycyzujących kandelabrów z małymi Bachusami brąz odlewany, cyzelowany, złocony; 32 x 25,5 cm;
wywiercone dziurki na przewody elektryczne.

32
Lampa naftowa kolumnowa mosiądz, onyks, szkło bezbarwne, szkło powlekane, zmatowione; 90 x 25 x 25 cm.
Polska?, koniec XIX - pocz. XX w.

33
Lustro w manierze rokoko drewno rzeźbione, malowane, złocone; 122 x 70 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

34
Lustro rzeźbione w manierze późnego baroku drewno rzeźbione, malowane w kolorze starego złota; 113 x 69 cm.

35
Kwietnik w typie art déco drewno, okleina jesionowa?; 91 x 31 x 74 cm.
Europa Zachodnia?, ok. poł. XX w.

36
Stolik do gry w karty w stylu biedermeier palisander, mahoń; 75 x 89,5 x 44 cm, blat po rozłożeniu 89,5 x 89 cm.
Europa Zachodnia, Włochy, 1830 i ok. 1850.

37
Witrynka z dwiema półkami szklanymi drewno intarsjowane, szkło szlifowane; 94 x 50 x 50 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.

38
Barek na kółkach metal chromowany na kolor złoty, szkło; 71 x 60 x 60 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

39
Krzesło narożnikowe drewno, tkanina obiciowa; 83 x 57 x 53 cm.
Polska?, 1 ćw. XX w.

40
Stół okrągły z szafką w oskrzynieniu w typie Chippendale drewno, okleina mahoń?; 74 x 93 x 93 cm.
Polska, 1 poł. XX w.

Artysta nieokreślony

101
W drodze, 1910 tusz, piórko, papier; 10,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy).
Stan zach.: urwany prawy dolny róg arkusza.

Artysta nieokreślony

102
Starszy gentleman i młoda dama - scenka, 1905 tusz, piórko, papier; 10 x 14 cm.

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

103
Przy ognisku z teki Palestyna druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. piórko tusz p. d.: Wil Wachtel.

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

104
Młodzież w kibucu z teki Palestyna druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Wil Wachtel.

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

105
Ogrojec przy Kościele Świętej Barbary w Krakowie akwaforta, papier; 19 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: JWojnarski; l. d.: …, Św. Barbara.

Artysta nieokreślony

106
Zamek Wolfsburg akwaforta, akwatinta, papier; 16 x15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na dole pracy: Zamek Wolfsburg, akwaforta 21 / 25.

Leopold GOTTLIEB (1879-1934) - ?

107
Studium postaci węgiel, papier (uzupełniany); 44,5 x 31 cm (w świetle passe-partout).

Feliks SZYNALEWSKI (1825-1892)

108
Dziewica, 1881 litografia, papier; 24 x 17 cm (w świetle oprawy); rama drewniana 32 x 26 cm;
sygn. i dat. na płycie p. d.: FSzynalewski 81.