21 czerwca 2023

Aukcja: 21 czerwca 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

815
Brelok w kształcie amfory mosiądz srebrzony; wys. 8 cm (wymiar z łańcuszkiem).
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

816
Laska z głową lwa drewno czernione, srebro pr. 925, emalia; dł. 98 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

817
Laska z głową słonia drewno czernione, srebro; guma; dł. 90 cm.
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

John GOTTLIEB - warsztat konwisarski

818
Talerz z inicjałami „JGAB” cyna; wys. 2,5 cm, średnica 24 cm.
Niemcy, 1728
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

819
Papierośnica drewniana czeczotka brzozowa, srebro (?); 4 x 8,6 x 10,5 cm;
szer. po rozłożeniu 42,5 cm.
Lwów, 1935.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

820
Wizytownik secesyjny mosiądz, odlew, 3 x 21 x 14 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

821
Wizytownik secesyjny cyna; wys. 10,5 cm, dł. 33 cm, szer. 19 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

822
Paterka pamiątkowa „Przewodnik i turyści w Tatrach” wg obrazu Walerego Eliasza Radzikowskiego
metal powlekany ciemnozieloną farbą emaliową; średnica 12,6 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Firma THALHAMMER & WELZL (Gold und Silberplattirter Metallknopfe fűr Militär und Civil)

823
Guzy kontuszowe mosiądz; średn. ca 1,5 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, lata 1832-1902.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

824
Ikona - Drzewo Jessego drewno (deska sosnowa), tempera, płótno; złocenia, aplikacja srebrna blaszka (nimb Maryi); 44,5 x 31,5 x 3,5 cm.
Grecja, XVII / XVIII w.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

825
Ikona - Matka Boska Oranta tempera na desce, 24,7 x 16 cm; ramka drewniana, złocona.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

826
Ikona - Matka Boska Korsuńska tempera na desce; złocenia;
22 x 19 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

827
Ikona - Jezus Chrystus Władca Świata - Pantokrator, w okładzie srebrnym olej na desce, podkład kredowo-gipsowy, dwie szpongi w sztorcach; srebro pr. 84; 19 x 14,5 x 1,8 cm.
Rosja, Moskwa, 1 poł XIX w. (1849).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

828
Ikona - Matka Boża Kazańska w srebrnym okładzie tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; srebro pr. 84; wymiary 23 x 18,2 x 2,7 cm.
Rosja, Sankt-Petersburg, 1870.
estymacja: 5 200 - 6 400 zł

829
Ikona - Matka Boża z Dzieciątkiem „Odzyskanie Zgubionych Dusz” („Wzyskanije pogibszich”) tempera na desce; 27 x 22 x 3 cm.
Rosja, XIX/XXw.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

830
Ikona - Święci Aleksander z Tessalonik, Jan Chrzciciel Prodromos, Wiaczesław - książę czeski, Natalia męczennica.
tempera, deska, złocenia; Rosja, XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

831
Ikona - ołtarzyk podróżny - w formie tryptyku mosiądz, emalia w kolorze niebieskim; ruchome skrzydła na zawiasach,
7,2 x 40 cm (po rozłożeniu). Rosja, XIX w.
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

832
Ikona podróżna - Tetraptyk - składnia mosiądz, odlew cyzelowany, dekorowany wielobarwną emalią, po rozłożeniu: 38,5 x 17,2 cm;
Rosja, Moskwa, I poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

833
Ikona - tryptyk - Św. Dymitr z Tesaloniki tempera, deska, srebrzenia; wymiary po rozłożeniu: 38,5 x 48,2 cm x 3,8 cm.
Bałkany, I poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

834
Tapiseria ze sceną rodzajową wełna; podszycie z grubego szarego płótna; 280 x 202 cm.
Francja, Aubisson?, XVIII w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

firma VINCENTI oraz RICHOUD

835
Zegar ścienny typu kartel brąz złocony, mosiądz, szkło; wys. ca 50 cm, szer. 24 cm;
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

836
Krucyfiks huculski, ręczny, procesyjny drewno (bukowe), snycerka; 31,5 x 9 x 2 cm.
Polska, Pokucie, 1893 (1895?)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

837
Rama huculska [z portretem huculskiej dziewczyny] drewno czernione, inkrustacja koralikami, snycerka; 47 x 33,8 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, lata 20. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

838
Para ramek huculskich, ściennych drewno czernione, malowane farbami; wym. zewn. 79 x 61,5 cm;
Karpaty Wschodnie, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

839
Zestaw ramek huculskich, z motywami geometrycznymi drewno barwione, lakierowane, snycerka;
Polska, Karpaty Wschodnie, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

840
Ręczniki dekoracyjne, huculskie, posagowe - 4 szt. len, z dekoracyjnym, wielobarwnym haftem, dwa identyczne,
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

841
Wieszak zakopiański drewno orzechowe, dekorowane płaskorzeźbionymi motywami podhalańskimi; 92,5 x 33 x 12 cm.
Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

842
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno złocone, gipsatura; 108 x 72 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Auguste MOREAU (1834-1917) - projekt

843
Lampa naftowa, secesyjna, z figurą kobiety kompozycja metali, drewno toczone, barwione; mosiądz, szkło, farby emaliowe naszkliwne, złocenia; wys. 78,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

844
Wieszak stojący, podłogowy drewno toczone, mosiądz;
wys. 172 cm.
Austro-Węgry? XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

845
Słupek - postument drewno czernione;
wys. 114 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

846
Ekran kominkowy, secesyjny drewno, mosiądz; wys. 94 cm; szer. 82,5 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

847
Parawan czteroskrzydłowy drewno, laka, farby lakowe, mosiądz; wys. 183,5 cm; szer. po rozłożeniu ok.160 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

901
Zestaw mebli w stylu Ludwika Filipa mahoń, sosna oraz orzech, tulipanowiec, brzoza;
kanapa, para foteli, 5 krzeseł, stół;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

902
Toaletka w stylu Ludwika Filipa mahoń, brzoza; 163 x 130,5 x 69,5 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

903
Serwantka w stylu późnego biedermeieru drewno liściaste (czereśnia ?); 184 x 103 x 45 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

904
Stolik do robótek w stylu biedermeier czereśnia, sosna; 77 x 49 x 38,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1825/1830.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

905
Komódka klasycystyczna mahoń, okucia mosiężne; 79,3 x 47,5 x 33,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

906
Sofa w stylu barokowym / mebli w typie Ludwika XIV orzech, 107 x 156 x 88 cm.
Europa Północno-Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

907
Stół w stylu rokokowym orzech, jabłoń, klon, śliwa, czarny dąb; 76 x 81,5 x 100 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), poł. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

908
Serwantka w stylu neorokokowym mahoń, sosna; 164,5 x 81 x 47 cm.
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

909
Szafka w stylu III Cesarstwa mahoń, orzech, bukszpan, palisander; 84 x 101,5 x 38 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), kon. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

910
Szafka - postument klasycyzująca mahoń, marmur; 74,5 x śr. 40 cm.
Europa Środkowa, XIX /XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

911
Komoda w stylu barokowym orzech, sosna, kość; 75 x 89,5 x 50 cm.
Europa Środkowa, Niemcy południowo-wschodnie?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

912
Taboret - schodki w stylu secesyjnym drewno liściaste (owocowe - jabłoń ?); 42 x 47 x 35 cm, wys. po złożeniu 55 cm.
Galicja - Polska ?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

913
Stoliczek pomocniczy - ekran w stylu eklektycznym palisander, macica perłowa; 69,5 x 51,5 x 37,5 cm, po złożeniu skrzydeł wys. 83,5 cm.
Europa Południowo-Zachodnia, kon. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł