Nr katalogowy: 511
Dzbanuszek z reliefem Neubrandenstein
i kwiatami;
Miśnia?, 3 ćw. XVIII w.
i kwiatami;
o gruszkowym brzuścu, gałązkowym uszku, 3-kątnym dziobku modelowanym na kształt pąka
powoju i płaskiej pokrywce z uchwytem- plastyczną gałązkę z kwiatem. Brzusiec i pokrywka
z dekoracją reliefową barwnymi bukietami i rzutami kwiatów „niemieckich”.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 14,2 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze i ryte R (lub P?); przez dno i wzdłuż brzuśca
(na linii uszka) ślad szwu; Miśnia?, 3 ćw. XVIII w.
Interesujący, studyjny obiekt, z nietypową sygnaturą (litera ryta) i cechami technologicznymi, które
mogą wskazywać na wykonanie poza Miśnią, jednak w końcu XVIII wieku.