Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Nr katalogowy: 262
Portret dziewczyny
olej, tektura, 48 x 27 cm;
sygn. u dołu: WT.
olej, tektura, 48 x 27 cm;
sygn. u dołu: WT.
Na odwrocie napisy: główkę tę przy mnie/ malował Włodzimierz Tetmajer/ co zaręczam słowem honoru/ Maria Niedzielska/ Kraków oraz: Obrazek Włodz.
Tetmajera-/ Odziedziczywszy po mej Ciotce,/ malarce krakowskiej/ Marii Niedzielskiej (zmarłej ok. 1948)/ ofiaruję go w dowód/ szczerej sympatii/ Mironowi
Kołakowskiemu/ ostatniemu bodaj świadkowi/ dawnych czasów/ Jerzy Młodziejewski/ Częstochowa/ 12 lutego 1968 roku