Nr katalogowy: 515
Plakieta porcelanowa:
Wiarus z giermkiem (Falstaff?)
owalna, ujęta w prostokątną oprawę obciągniętą wiśniowo-filetowym aksamitem i drewnianą złoconą ramę. Miniatura z przedstawieniem stojącego bokiem,
ujętego w 3 postaci jowialnego otyłego mężczyzny w zielonym kaftanie , przerzuconej przez ramię wiśniowo-kremowej draperii i zielono-ceglastym nakryciu
głowy oraz młodego chłopca dźwigającego tarczę i miecz. Uśmiechnięty wiarus oparty na lasce, lewą dłonią wsparty pod bok; w tle drewniana ściana
z fragmentem zakratowanego okienka; porcelana, farby naszkliwne, aksamit, drewno; rama złocona; wymiary: plakieta (owal) 35 x 18 cm, rama 50 x 43 cm;
na odwrocie plakiety wycisk: Cöln - Meissen 4.
Porcelana: Miśnia, Cöln-Meissner Chamotte und Tonwarenfabrik R. M·ler (zał.1874) lub wytwórnia Ernsta Teicherta w Miśni, XIX/XX w.
Miniatura: krąg malarzy atelier drezdeńskich (?), XIX/XX w.