19 kwietnia 2023

Aukcja: 19 kwietnia 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

812
Pierścionek z opalami 3 szt. okrągłych i owalnych opali australijskich + 4 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.080 g.
estymacja: 5 700 - 6 000 zł

813
Pierścionek z diamentami 14 szt. diamentów; złoto pr.0.585, masa całkowita 4.340 g.
okres międzywojenny XX w.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

814
Naszyjnik z pereł 82 szt. pereł Akoya o śr. 6.1-6.5 mm;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 31.060 g
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

815
Naszyjnik z pereł 55 szt. pereł Akoya o śr. 6.7 -7.3 mm naprzemiennie ułożonych z 56 szt. pereł Akoya o śr. 2.8 - 3.3 mm
+ 6 szt. rubinów; masa całkowita 33.889 g.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

816
Wisior z perłami 4 szt. pereł słodkowodnych o śr.3.0-3.2 mm + perła o śr. 6.10 mm;
złoto, masa całkowita 16.180 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Firma JAEGER - LECOULTRE

817
Zegarek damski naręczny z bransoletką, w firmowym etui złoto pr. 375 ( 9 K), średn. tarczy 1,8 cm.
Szwajcaria - Francja, pocz. lat 70. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

818
Krzyżyk w etui srebro złocone, kość słoniowa; 10 x 6 cm.
Francja, Paryż, 7 Rue Mayet, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

819
Puderniczka z kości, w etui kość, mosiądz złocony, tafla lustrzana; 7 x 6,8 x 3,5 cm;
Indie?, Chiny?, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

820
Figurka boga Ganeśa kość; wys. 7,5 cm.
Indie, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henri VIAN (1860-1905) - według

821
Świecznik brąz złocony; wys. 22 cm, szer. 25 cm, głęb. 14cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

H. BOYER

822
Secesyjny nożyk do korespondencji brąz pozłacany; dł. 23 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma A. RISLER & CARRÉ

823
Kałamarz z piórem, w firmowym etui srebro złocone, emalia komórkowa, alabaster (brak szklanego wkładu);
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

824
Taca secesyjna, dekoracyjna „AVIATION” cyna, ślady srebrzenia; 55 x 24,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

825
Wizytownik z figurą gołębia brąz; wys. 25,5 cm, szer. 21 cm, głęb. 30 cm.
Dania, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

826
Krater do chłodzenia szampana, secesyjny blacha miedziana; wys. 26 cm; średnica wylewu 17 cm.
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma ORIVIT

827
Para świeczników secesyjnych w kształcie wiązanki maków cyna złocona; wys. 23 cm, szer. 19 cm.
Niemcy, ok. 1900.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

828
Para świeczników dwuramiennych z puttami brąz złocony; wys. 28 cm, szer. 21 cm, głęb. 12 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

829
Para dekoracyjnych waz dwuusznych brąz złocony, porcelana, złocenia; wys. 37 cm, szer. 17 cm, głęb. 12 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

830
Świecznik pięcioświecowy brąz, odlew; 35,5 x 27 x 6 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 4 700 - 5 500 zł

Louis-Isidore CHOISELAT (1784 - 1853) - przypisywany

831
Para świeczników - lichtarzy w stylu empire ok. 1810 brąz złocony ogniowo; moleta; wys. 30 cml;
Francja?, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

832
Koronacja Najświętszej Maryi Panny - medalion mosiądz odlewany na wosk tracony, cyzelowany, ryty, złocony, w profilowanej drewnianej ramie;
owal: 21,4 x 17,8 cm;
Augsburg, zapewne jeszcze przed 1600 r.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

833
Ukrzyżowanie mosiądz, odlew; emalia biała i niebieska; 22,5 x 14,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 100 zł

834
Ikona - Matka Boża z Dzieciątkiem „Odzyskanie Zgubionych Dusz” („Wzyskanije pogibszich”) tempera na desce; 27 x 22 x 3 cm.
Rosja, XIX/XXw.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

835
Ikona - Św. Serafin z Sarowa tempera na desce; podkład kredowo-gipsowy; złocenie; 26,5 x 23 x 1,9 cm.
Rosja, pocz. XX w. (po 1903).
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

836
Ikona - Zmartwychwstanie tempera na desce; podkład kredowo-gipsowy, złocenia; dwie szpongi; 36 x 31 x 3 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

837
Ikona - Książęta Jarosławia, w okładzie tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; złocenia; dwie szpongi; okład mosiężny, repusowany; 36 x 46 cm x 2,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

838
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska; podkład gipsowo-kredowy; 36, 5 x 29 x 2,6 cm.
Rosja, 1 poł. XIX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

839
Ikona - Matka Boża Czerrnichowska, w kiocie tempera, deska, snycerka, złocenia; 17 x 13 cm;
Rosja Centralna, XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

840
Krucyfiks w rzeźbionej oprawie kość, drewno, tkanina; krzyż 45 x 22 cm; całość 95 x 42 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

841
Dekoracyjna rzeźba ażurowa kość, drewno; długość 57 cm.
Chiny, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

842
Szkatułka drewniana na toaletowe przybory drewno - orzech, intarsje, tafelka lustrzana, plusz pąsowy; 8 x 30 x 17,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

843
Barometr ścienny, z termometrem rtęciowym obudowa drewniana, szkło, lustro wypukłe, emalia; mosiądz; wys. 107,5 cm, szer. 31 cm.
Anglia, 1 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

844
Zegar kominkowy art déco z parą świeczników marmur różowy i czarny; mosiądz, szkło;
zegar - 27 x 31 x 14 cm; świeczniki - 18 x 11 x 11 cm.
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

BOURRETTE A PARIS

845
Zegar kominkowy w stylu Ludwika XVI marmur biały, brąz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 36,7 cm;
Francja, Paryż, 3 tercja XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

846
Kobierzec jedwab, wełna; 82 x 135 cm.
Pakistan, XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

847
Lambrekin jedwab na jedwabiu, haft, nici złocone; szkiełka, lusterka, metal; wys. 54 cm (bez frędzli), dł. 194 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł

848
Tkanina - chusta kaszmirowa wełna, haft ręczny; 194 x 194 cm;
Kaszmir, XIX w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

849
Sepecik na kosztowności drewno, mosiądz, tkanina jedwabna, jadeit; 32.5 x 20 x 15 cm.
Chiny, Szanghaj, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

850
Sepet podróżny w manierze XVIII w. drewno sosnowe, okucia mosiężne; wys. 38 cm, szer. 56 cm, głęb. 34 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

851
Polifon drewno, intarsje, stal, mosiądz, szkło; 33 x 54 x 37,5 cm.
Szwajcaria?, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

852
Lampa secesyjna, wisząca, elektryczna mosiądz, szkło; wys. 82 cm, średnica 47 cm.
Europa Środkowa (Niemcy? Austria?), pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

901
Sekretarzyk w stylu mebli z okresu panowania Napoleona III drewno liściaste, mosiądz, porcelana, gips; 138 x 79 x 74 cm.
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 19 000 - 24 000 zł

902
Toaletka w stylu art déco, z kompletu do sypialni całość fornirowana okleiną z czeczoty brzozowej; 191 x 131 x 29,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1930.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

903
Stolik pomocniczy palisander, orzech, bukszpan; 60 x śr. 68,5 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

904
Para foteli w stylu art déco orzech; 73 x 58 x 66,7 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

905
Szafka w stylu art déco sklejka, sosna, okleina - orzech; 111,4 x 104 x 38 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

906
Stół w stylu Ludwika Filipa buczyna barwiona na mahoń; 74,7 x śr. 107 cm.
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

907
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa mahoń, sosna; 222 x 108 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł