15 marca 2023

Aukcja: 15 marca 2023 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

816
Zestaw przyborów na biurko, art déco w składzie: ekrytuar, suszka, przycisk do papieru i stojak na listy; mosiądz chromowany;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

817
Przycisk reklamowy, firmowy FABRYKI LIN I DRUTU, dawniej ADOLF DEICHSEL S.A. stal; wys. 8 cm, średnica 8 cm.
Sosnowiec, 1935-1936
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

818
Zestaw 3 pojemników secesyjnych brąz, mosiądz, miedź; wys. 11 cm, 7,5 cm, 6 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

819
Zestaw przyborów na biurko secesyjny cyna; Niemcy?, pocz. XX w.
Zestaw składający się z 7 elementów.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

820
Ryngraf z Matką Boską brąz; 10,5 x 6,5 cm.
Polska, Kraków, 1924.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

821
Przycisk na biurko z herbem Lubicz marmur, brąz złocony, srebro; 14 x 10,5 cm (całość);
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

822
Zegar na biurko, z budzikiem jadeit, mosiądz, szkło; wys.18 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 4,5 cm.
Szwajcaria, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

823
Figura boga Ganeśa kość słoniowa, podstawa toczona drewniana;
wys. figury 10 cm; z podstawą 12,7 cm; Indie ?, k. XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

824
Ikona - Św. Charłamp tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy; srebrzenia; obramienie - tkanina, haft;
44,6 x 35,6 x 3 cm. Rosja, pocz. XVIII w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

825
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie i kiocie olej na desce, tkanina; okład - mosiądz tłoczony, złocony i srebrzony, kiot; obraz: 21,5 x 17 cm
Rosja, XX w.
estymacja: 2 400 - 2 700 zł

826
Ikona - Pokłon Trzech Króli tempera na desce, podkład kredowo- gipsowy, 41,2 x 36,5 x 2,8 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

827
Ikona - Matka Boża Achtyrska tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy; złocenia; 34,6 x 26,8 x 2,7 cm.
Rosja, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

828
Waza do ponczu, z pokrywą szkło, brąz; wys. 51 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w., figury wtórne.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

829
Żardiniera z postaciami antycznymi ceramika, brąz; wys. 38 cm, dł. 69,5 cm, szer. 26 cm.
Francja, XIX/XX w., figury na uchwytach wtórne.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Firma GUSTAVE JEUSSELIN OPTICIEN (czynna od 1939)

830
Barograf drewno, szkło, mosiądz, papier; Republika Francuska - Algieria, ALGER, przed 1962.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

831
Kantyna podróżna ze szkłami do likieru drewno, mosiądz, brąz; szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane; wys. skrzynki: 27,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 22,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

832
Para lampek nocnych, elektrycznych, trójświecowych drewno, metal, marmur; wys. 37 cm, szer. 22 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

833
Pistolet z zamkiem kapiszonowym stal, drewno orzechowe; dł. całk. 32 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, lata 20.-30. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

834
Kasetka w stylu Ludwika XVI brąz złocony, marmur, sukno; 20 x 33,5 x 20 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Teofil STUDNICKI (czynny: 1905-1928)

835
Konsolka drewno, snycerka, wys. 22 cm; szer. 16 cm; głęb. 11 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

836
Konsolka i ciupaga zakopiańska konsolka - drewno barwione, wymiary: 28 x 18 x 12,5 cm;
ciupaga - drewno, mosiądz, dł. 69,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

837
Ramka huculska do obrazu drewno czernione, częściowo barwione, snycerka; 49 x 39 cm.
Polska, krąg Karpat Wschodnich, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

838
Martwa natura w ramie huculskiej olej, płótno, 43 x 53 cm (wymiar płótna), 61,5 x 71 cm (wymiar ramy - drewno czernione, barwione, snycerka).
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

839
W drodze na połoninę - obraz w ramie huculskiej olej, płótno naklejone na sklejkę; 31,5 x 45 cm; całość ujęta w ramę huculską. 46 x 59,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

840
Młoda para huculska - w ramie z geometrycznymi wzorami akwarela, papier; 28 x 33 cm (wymiar obrazu); drewno, snycerka, 39,5 x 44,5 cm (wymiar ramy).
Polska, Karpaty Wschodnie, Żabie, 1925.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

841
Kasetka huculska drewno, snycerka; 11 x 32 x 9,5 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

842
Taca dwuuszna huculska drewno, snycerka, uchwyty mosiężne; 4 x 47 x 18 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

843
Taca dwuuszna huculska drewno, snycerka; uchwyty mosiężne; 5 x 48,5 x 36 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

844
Beczułka huculska do gorzałki drewno, snycerka, kranik mosiężny, inkrustacja mosiądzem i koralikami; dł. całk. 31 cm, średnica 21 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, XIX / XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

845
Para toporków huculskich drewno, okucia i żeleźca mosiężne, emalia; dł. calkowita 88 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

846
Szachy z figurami górali drewno, częściowo polichromowane; szachownica: 38 x 38 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

847
Szafka ścienna huculska drewno, snycerka; 60 x 42 x 18 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

W. GIERMAN (XX w.)

848
Lustro ścienne w ramie huculskiej drewno czernione, częściowo barwione, dekorowane snycerką, koralikami; tafla lustrzana (współczesna); 58 x 44,5 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, 1937.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

849
Półeczka huculska drewno, snycerka; wymiary: 21 x 42 x 8,5 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

850
Wieszak huculski, ścienny, na ręcznik drewno kolorowo barwione, snycerka; 27 x 51 x 9 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

851
Zegar kominkowy w typie Boulle’a drewno, brąz złocony, blacha mosiężna, farby emaliowe, emalia; wys. 58 cm; szer. 31cm; głęb. 15 cm;
Europa Zachodnia, 2. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

852
Zegar kominkowy z parą kandelabrów brąz złocony, kompozycja metalu, alabaster; Francja, Paryż,
obudowa C. Detouche, mechanizm firma Japy Freres, kon. XIX w.
estymacja: 6 300 - 7 500 zł

853
Kilim z motywem maków osnowa lniana, wątek z barwnej wełny, wymiary: 104,5 x 216 cm.
Polska, Gliniany?, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

854
Gobelin wełna; kolory: różne odcienie zieleni, beżu, brązu i różu;
wys. 208 cm, szer. 119 cm;
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

855
Lustro ścienne z głową lwa w zwieńczeniu drewno, gipsatura, złocenia, szkło fazowane; 122 x 70 cm; tafla szklana: 74,5 x 41 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

856
Konsola z lustrem neorokokowym brąz złocony, blat marmurowy, tafla lustrzana; lustro: 84 x 54 cm, konsola: 67 x 27,5 cm, wys. 19 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

857
Żyrandol art déco metal niklowany, drewno; szkło mleczne; wys. 82 cm;
Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

858
Lampa wisząca, witrażowa, elektryczna metal, odlew; szkło kolorowe, częściowo iryzujące; wys. 100,5 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

859
Postument neorokokowy drewno, fornir mahoniowy; brąz złocony, marmur; wys. 155 cm, 44 x 44 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

860
Lampa stojąca, podłogowa, zelektryfikowana brąz patynowany; abażur tekstylny; wys. 170 cm;
Francja, Paryż, Henry CAHIEUX (1825-1854) - projekt, XIX/XX w.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

901
Stolik pomocniczy w stylu eklektycznym brzoza barwiona na heban, sosna, marmur, mosiądz; dekoracja "pietra dura"; 76,5 x 56 x 72,5 cm.
Włochy, Florencja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

902
Stół w stylu Ludwika Filipa buczyna barwiona na mahoń; 74,7 x śr. 107 cm.
Europa Środkowa, kon. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

903
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa mahoń, sosna; 222 x 108 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł