Izabela MARKOWSKA (ur. 1967)

349
Czerwone anturium olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: IZABELA / MARKOWSKA;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Izabela LIŻEWSKA (ur. 1983)

350
Wrzeciono, 2022 akryl, glina, piach, nasiona szczawiu, kocanka, krwawnik, kawa. płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: IZABELA LIŻEWSKA / "WRZECIONO" 2022 / a
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Karol PIUSTELNIK (1018 - 2010)

351
Kompozycja, 1966 gwasz , papier wym.68 x 48 cm sygn. l.d."K. PUSTELNIK 66"
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wojciech IDŹKOWSKI (ur. 1960)

352
Telepyla, 2018 technika własna (olej, akryl, kredka, tusz), 95 x 95 cm;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jerzy KUJAWSKI (1921-1998)

353
Kompozycja w brązach, 1960 gwasz (?, technika własna), papier; 49,5 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kujawski / 1960.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

354
Marynarz, 2003 pastel, papier; 37 x 23,5 cm (nieregularny arkusz);
sygn., dat. i opisany na odwrocie oprawy: Stasys / Marynarz / 37 x 23,5 / pastel / 2003 (ołówkiem).
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

355
Twarz, 1992 pastel, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1992 Stasys.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

356
Kompozycja, 1987 pastel, węgiel, papier bordowo-brązowy; 49 x 67 cm;
opisany i dat. przy prawej krawędzi u góry: [monogram autorski] / 1687 / NY [w okręgu].
estymacja: 30 000 - 34 000 zł
Cena sprzedaży 34 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

357
Bez tytułu, lata 50/60 monotypia, papier; 30 x 41 cm (w świetle passe partout);
na odwrocie pieczątka: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

358
Wtręty w syntezę A3, 1982 linoryt, druk wypukły suchy, papier; 7,5 x 9 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 1982, Wtręty w "Syntezie A3". 3/42 II. Jerzy Grabowski
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

359
Kompozycja abstrakcyjna sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

360
Epitaph I, 1988 technika własna, relief; 15 x 11,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat. i opisany u dołu kompozycji: Epitaph I ea Andrzej Gieraga '88 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

361
Czerń i biel II, 1987 technika własna, relief, papier; 15 x 12 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat. i opisany u dołu kompozycji: Czerń i biel II ea2 Andrzej Gieraga '87 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

362
Czerń i biel VI, 1988 technika własna, relief, papier; 15 x 12 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat. i opisany u dołu: Czerń i biel VI ea Andrzej Gieraga '88 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Ewa DYAKOWSKA-BERBEKA (1952-2018)

363
Bez tytułu, 1999/2001 kolaż, akryl, papier, płyta; 60 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Berbeka 99;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

364
Trzy głowy, 2013 tempera, tusz, papier; 17,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ryszard Opaliński, dat.: p. d.: 14. Januar 2013.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

365
Medycyna, 2007 akwaforta, sucha igła, papier; 21,5 x 34,5 cm (odcisk płyty); 39,5 x 54 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: KACPER BOŻEK 2007, (ołówkiem); l. d.: 135 / 14
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

366
Dworek kredka, pastel, tusz, papier; 25 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WiktorZin.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

367
Z głębin serigrafia, papier; 17 x 19 cm (wymiar kompozycji), 18,5 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: YERKA 95 (drukiem);
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

368
Archipelag serigrafia, papier; 17 x 19 cm (wymiar kompozycji), 18,5 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: YERKA 94 (drukiem);
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Roman Jarosław HEGER (1909-1993)

369
Pejzaż letni akwarela, papier; 23 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Heger (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Henryk OPAŁKA(1929-2018)

370
Lot w mgławicy litografia, papier; 50 x 51 cm (odcisk kamienia), 54 x 53,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Ryszard OSADCZY (ur. 1931)

371
Kobieta cynkografia barwna, papier; 64 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 70 x 53 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu wraz z nakładem: KOBI
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ryszard OSADCZY (ur. 1931)

372
Powroty cynkografia barwna, papier; 50 x 64 cm (wymiar kompozycji), 54 x 68 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i opisany u dołu wraz z nakładem: POWROT
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

373
Nie-ludzie I, 2022 tusz, piórko, pisak, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Gostyński / 2022.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

374
Nie-ludzie II, 2022 tusz, piórko, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Antoine CORREIA

375
Zestaw 10 rysunków, 2022 technika mieszana (ołówek, tusz, pastele, stemple), papier; 33 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Correia 22.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

376
Teka grafik, 2013 linoryt (farby: Charbonnel), papier Fabriano; 90 x 70 cm (wymiar każdego arkusza);
Teka 10 litografii Stefana Suberlaka: 1. Glowa Sołtysa, 1959, 2. Cielenie, 1
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

377
Umierający Las I, 1979 piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 43 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: Suberlak,
estymacja: 500 - 600 zł

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

378
Do miasta VII, 1967 litografia, drzeworyt, papier; 66,5 x 84,5 cm (wymiar arkusza);
opisana u dołu: „DO MIASTA 7” drzeworyt litografia 9/10 St. Suberlak 1967 (ołówkiem).
estymacja: 600 - 700 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

379
Place de la Concorde, 1955 litografia, papier; 45,5 x 60 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem); nakład: 94/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Władysława IWAŃSKA (1927-2005)

380
Chatki góralskie akwarela, papier; 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. WI.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Elżbieta BANECKA (ur. 1965) - malatura

501
Stolik malowany olej, płyta; wymiar blatu: 55 x 55 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

502
Kolarze brąz patynowany, 90 x 54 x 25 cm;
sygn.: BCHROMY.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Żuraw brąz patynowany, 185 x 110 x 50 cm.
estymacja: 64 000 - 76 000 zł

Marek KOWALSKI (ur. 1954)

504
Rozmowa, 2022 drewno polichromowane na postumencie; wys. rzeźby 75 cm; wysokość z postumentem: 143 cm;
sygn. i dat. na podstawie: MKow22;
estymacja: 13 300 - 16 000 zł

Józef MAREK (1922-2020)

505
Przystanek, 2006 brąz, marmur; wys. 29 cm;
sygn., dat. i opisany na spodzie: "Przystanek" / autor Józef Marek / 2006.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

506
Wazon szkło barwione w masie, ręcznie formowane, matowe; wys. 35 cm;
Polska (?), 2. poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

507
Zestaw talerzy szkło prasowane;
w zestawie: 8 talerzyków, 7 talerzy
estymacja: 1 200 - 1 400 zł