14 grudnia 2022

Aukcja: 14 grudnia 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

806
Wizytownik z lwem marmur czarny, toczony; brąz patynowany; średnica 30 cm; wys. z figurą 14 cm.
Europa Zachodnia, 1. tercja XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Firma KAYSERZINN - J.P. KAYSER SOHN (zał. 1844)

807
Krater do chłodzenia szampana cyna; wys. 20,5 cm; dł.. 50 cm; szer. 30 cm.
Niemcy, Bockum k. Krefeld, pocz. XX w.
Waza pochodzi z Zamku książąt Światopełk-Mirskich w Mirze na Białorusi.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

808
Ikona podróżna - tryptyk - składnia, z wizerunkami Matki Boskiej Tempera, deska, oprawa - srebro, pr. 84; wymiary każdej kwatery 11,5 x 9 cm.
Rosja, Moskwa? probierz „O.C.” (cyrylicą), 1896.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

809
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem w typie Hodegetria tempera na desce, w okładzie srebrnym pr. 900, z mosiężną ramką; punce z Imperium Osmańskiego; 27 x 19,3 x 3,6 cm.
Imperium Osmańskie, Bałkany; ikona: XVII w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

810
Ikona podróżna, dwustrefowa - ze sceną Zmartwychwstania i Zstąpienia do Otchłani tempera na desce z kowczegiem; podkład kredowo-gipsowy, złocenia, mosiądz srebrzony; 12 x 10 cm (całość).
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

811
Ikona podróżna - Mandylion - Spas Nierukotwornyj tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, papier, tłoczenia, złocenia; 11,4 x 9 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

812
Ikona - św. Maria Magdalena tempera na desce, kowczeg, 2 szpongi pogrążone w sztorcach, złocenia; 10,2 x 15,4 x 2,4 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

813
Ikona - Chrystus Eucharystyczny tempera, deska, podkład gipsowo-kredowy, okład srebrny, pr. 84; nimb - mosiądz; plusz;
31,5 x 26,5 cm; Rosja, Petersburg, złotnik E. F.Brandenburg, 1857.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

814
Krzyż procesyjny, malowany dwustronnie tempera na desce wyciętej w kształt krzyża; 87 x 55 x 1,5 cm.
Polska, Podkarpacie, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

815
Ikona - Sobór Wasiliewa, w kiocie tempera na desce, złocenia; 28 x 22,5 cm;
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

816
Ikona - Matka Boża Pokrow tempera na desce, 2 szpongi w sztorcach, złocenia; 44,5 x 38,5 x 3 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

817
Ikona - Prazdniki, w srebrnym okładzie tempera, deska, dwie szpongi poprzeczne i dwie w sztorcach; złocenia, srebro pr. 84; 47,5 x 39 cm.

Rosja, Petersburg?, okład 1774, ikona późniejsza ?
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

818
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera, deska, okład - srebro pr. 84, emalia komórkowa; 27 x 22,5 cm.
Rosja, złotnik „SG” (cyrylicą); XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

819
Ikona - Matka Boska „Znamienije” tempera na desce; szpongi w sztorcach; 44 x 37 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

820
Ikona podróżna - tryptyk - tzw. składnia tempera, deska, oprawa - mosiądz; całość po rozłożeniu - szer. 14,3 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

821
Ikona - Św. Jan Chrzciciel Prodromos tempera, deska, złocenia; szpongi w sztorcach; 44,3 x 37,3 x 3 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

822
Krucyfiks drewno czernione, kość; wys. 47 cm; szer. 17,5 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

823
Krucyfiks - relikwiarz drewno, elementy z kości; 24,5 x 10 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?, XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

824
Krucyfiks drewno - czeczotka orzechowa; kość; 34 x 21 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

825
Krucyfiks w stylu zakopiańskim drewno; wys. 67 cm; szer. 34 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma L. GOSZCZ

826
Lampa chanukowa brąz; 29 x 22 x 10 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiktor GONTARCZYK (1882-1948)

827
Plakieta - Serce Jezusa brąz; 37 x 26,3 cm.
Polska, Warszawa, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

828
Teczka portfelowa i kasetka Polska, Warsztaty Krakowskie, 1913-1926.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

829
Beczułka huculska na gorzałkę drewno, inkrustacje koralikami, okucia z pakwongu; wys. 17 cm;
Karpaty Wschodnie, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

830
Rama ścienna, z motywami huculskimi drewno czernione i barwione, snycerka, inkrustacje koralikami; 78 x 62 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

831
Zegar szafkowy, ścienny, z dekoracją o motywach huculskich drewno, snycerka, inkrustacje koralikami i macicą perłową; 62,5 x 29 x 16,5 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie (obudowa), Niemcy? (mechanizm) pocz. XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

832
Zestaw szkieł do likieru w podróżnej kantynie drewno mahoniowe, brąz złocony, inkrustacje, mosiądz, szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Ferdinando POGLIANI (1832-1899)

833
Scenka bachiczna - panneau w ramie drewno (heban), kość, grawerunek; 35,5 x 50,5 cm (wymiar całości).
Włochy, Mediolan, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Ewa ŻYGULSKA (1924-1997)

834
Park na Kennsingtonie mozaika ceramiczna na gipsowej płycie, 36 x 54 cm.
Londyn, 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Helena BUKOWSKA-SZLEKYS (1899-1954) (proj.?)

835
Tkanina żakardowa żakard, bawełna; wymiary: 147 x 204 cm.
Polska, Spółdzielnia Artystów Plastyków „Ład", po poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

836
Kilim z wzorem geometrycznym wełna, osnowa lniana, wymiary: 146 x 220 cm.
Polska, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1986) - wg proj. artystki

837
Kilim - Łąka wełna różnobarwna, osnowa bawełniana, 186 x 140,5 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Manufaktura TOWER, Birmingham

838
Pistolet kapiszonowy, oficerski, angielski stal, drewno orzechowe, srebro, mosiądz; dł. całk. 34 cm;
Anglia, Birmingham, pocz. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

839
Szabla francuska, oficera Marynarki Wojennej (oficerów i wykładowców Ak. Marynarki Wojennej i oficerów piechoty morskiej) stal, brąz i mosiądz złocony, skóra; dł. głowni 70 cm;
Francja, szabla regulaminowa, po 1900.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

840
Szabla francuska, w typie szabel orientalnych - arabskich i tureckich stal, brąz i mosiądz złocony, róg; grawerunki; dł. głowni 85 cm;
Francja, przełom XVIII i XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

841
Zegar kominkowy z konną postacią malachit, brąz patynowany i złocony; wys. 73,5 cm; szer. 43 cm; głęb. 18 cm.
Europa Zachodnia, Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 36 000 - 44 000 zł

842
Zegar kominkowy z parą kandelabrów brąz złocony, kompozycja metalu, alabaster;
Francja, Paryż, obudowa C. Detouche, mechanizm firma Japy Freres, kon. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

843
Lustro weneckie, neorokokowe szkło, tafle lustrzane, drewno; wys. ca 127 cm, szer. całk. 82 cm;
Włochy, Wenecja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

844
Lustro ścienne z głową lwa w zwieńczeniu drewno, gipsatura, złocenia, szkło fazowane; 122 x 70 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

VERRERIE DE VIANNE (zał. 1820)

845
Para elektrycznych lamp wiszących - ampli szkło powlekane, trawione, mosiądz; średn. klosza 37 cm; wys. całości: 65 cm.
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

901
Biurko biedermeier fornir czereśniowy; 110 x 142 x 78 cm.
Austria, Wiedeń, ok. 1832.
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

902
Stolik pomocniczy w stylu art déco sklejka, sosna, okleina - orzech; 79,5 x 85 x 40 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

903
Szafka w stylu art déco sklejka, sosna, okleina - orzech; 111,4 x 104 x 38 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

904
Lampa stojąca ze stolikiem w stylu art déco orzech; 175 x 25 x 44 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

905
Kanapa w stylu art déco orzech; 81 x 241,5 x 87 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

906
Stolik pomocniczy w stylu art déco orzech; 70 x 70 x 70 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

907
Para foteli w stylu art déco orzech; 73 x 58 x 66,7 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

908
Fotel do wypoczynku w czasie dnia w stylu art déco orzech; 81 x 60 x 76 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł