Robert WĘGLARZ (ur. 1968)

361
Fantazja - VII, 2024 olej, płótno; 90 x 90 cm
sygn. p. d.: monogram wiązany (RW)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

362
Ołów w złoto 6, 2018 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / PŁÓW W ZŁOTO 1 / LEAD TO GOLD 6 / AKRYL / PŁÓTNO / 2018.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

363
Ołów w złoto 1, 2018 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MACIEJ KWIATKOWSKI / PŁÓW W ZŁOTO 1 / LEAD TO GOLD 1 / AKRYL / PŁÓTNO / 2018.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Agnieszka ANDRUSZKIEWICZ (ur. 1978)

364
Kompozycja III, 2020 płaskorzeźba, technika własna, płyta pilśniowa; 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: AGNIESZKA ANDRUSZKIEWICZ / KOMPOZYCJA III - SZKŁO / 2020 rok
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

365
Kompozycja IV-szkło, 2020 tektura naturalna, technika własna, płyta pilśniowa; 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: AGNIESZKA ANDRUSZKIEWICZ / KOMPOZYCJA IV - SZKŁO / 2020 rok
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Helena SUŁKOWSKA-PAWLIK (ur. 1940)

366
Kilim - Wędrujące wydmy, 1991 wełna, len; 150 x 195 cm;
Zakopiańskie Warsztaty Wzorcowe.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009) – projekt

367
Plakat do filmu „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana, 1982 offset, papier; 94 x 87 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

368
Copernicus Harnessing the Sun (Pomnik Kopernika) druk artystyczny, papier; 50 x 39 cm;
druk współczesny, nienumerowany, według kompozycji z ok. 1973 roku;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

369
Na ławce, 1984 litografia barwna, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witold-K 1984 (ołówkiem), opisana l. d.: 88/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

370
Bez tytułu, 1994 akwarela, papier; 60 x 48 cm;
sygn. i dat. p. g.: FranciszekMaśluszczak1994.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

371
Spokój, 2019 akwarela, papier; 26,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d. 2019FranciszekMaśluszczak, opisany l. g.: Spokój.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)

372
Kwiaty, 1983 gwasz, papier; 34,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. g.: Zb Maciejewski 3.V.1983 (tuszem).
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI(ur. 1961)

373
Ultimum votum inkografia, papier; 61 x 65 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: T.Sętowski "Ultimum votum" 7/50
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

374
XXX, 1980 serigrafia, papier; 70 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 57/180 serigrafia / XXX / Get80 (ołówkiem).
estymacja: 800 - 900 zł

375
Oedipus Rex, 1980 serigrafia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 8/260 Serigrafia / OEDIPUS REX / Get' 80 (ołówkiem).
estymacja: 800 - 900 zł

376
XXX, 1980 serigrafia, papier; 68 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 97/200 Serigrafia / XXX / Get80 (ołówkiem).
estymacja: 800 - 900 zł

377
Zrób to sam offset, papier; 83,5 x 67,5 cm;
sygnatura w druku: p. d.: GET 75/81
estymacja: 900 - 1 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

378
Texture of Casual Desire inkografia, papier; 73 x 55,5 cm (zadruk);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem), numerowany l. d.: 230/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan Jaromir ALEKSIUN (ur. 1940)

379
Bez tytułu serigrafia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 145/240 serigrafia JAleksiun 80 (ołówkiem).
estymacja: 600 - 800 zł

380
Die silberne, 1980 serigrafia, papier; 70 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu wraz z nakładem: 39/130/II serigrafia. Die Silberne / JAleksiun 80 (ołówkiem).
estymacja: 600 - 800 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

381
Ogrody oligoceńskie inkografia, papier; 19 x 20 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana p. d.: YERKA92 (w kompozycji, drukiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

382
Ostatni lodowiec inkografia, papier; 19 x 23 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Michał KALICKI (ur. 1973)

383
Na pokładzie spodka były urządzenia czytające ludzkie myśli; 2020 gwasz, piórko, papier; 96 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kalicki.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Michał KALICKI (ur. 1973)

384
Gwóźdź w gumiaku, 2020 gwasz, piórko, papier; 96 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kalicki.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

385
Dwa pejzaże nostalgiczne, 1976 akwaforta barwna, papier; 32 x 25 cm (odcisk płyty), 51 x 37 cm (wymiar arkusza);
opisana u dołu: Dwa pejzaże nostalgiczne - akwaforta barwna - 37/100 - Leszek
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Walenty WRÓBLEWSKI (ur. 1954)

386
Bez tytułu, 1997 technika własna, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: W.WRÓBLEWSKI 1997 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Walenty WRÓBLEWSKI (ur. 1954)

387
Bez tytułu, 1995 technika własna, papier; 70 x 50 cm
sygn. i dat. p. d.: W.WRÓBLEWSKI / 1995 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Piotr PASIEWICZ (ur. 1979)

388
Olbrzym, 2006 linoryt, papier; 59,5 x 50 cm (wymiar kompozycji), 70 x 57 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (A.D) Pasiewicz (ołówkiem) l. d.: tytuł "Olbrzym" (ołówkiem), śr.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929 - 1990)

389
Bez tytułu technika własna; 75 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Gennadij PISAREV (ur. 1959)

390
Kompozycja na osi [niebieska], 2012 akwarela, papier; 84,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pisarev 2012.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Gennadij PISAREV (ur. 1959)

391
Kompozycja na osi [czerwona], 2012 akwarela, papier; 59,5 x 84 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pisarev 2012.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Janusz BERSZ (1925-1985)

392
Kompozycja, 1966 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 61,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Janusz Bersz / 66 r.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ryszard GRAZDA (ur. 1952)

393
Podróż do Sandomierza akwaforta, akwatinta, papier; 67,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: Podróż do Sandomierza (ołówkiem), opisany śr. d.: Akwaf. akwat. e/a (oł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

394
Spacer uliczką, 1970 tusz lawowany, papier; 38 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Buchara / listopad 1970 / Wiktor Zin, dedykacja l. d.: Na pamiątkę dla p. Marysi.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Paweł KRÓL, XXI w.

395
Kazimierz, 2003 olej, tektura fakturowana; 47 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Paweł Król 2003.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

396
Z cyklu "Mała miasteczko nie jest nudne" litografia, papier; 35,5 x 53 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu kompozycji: Epr. d'a "Małe miasteczka nie są nudne" dla P. Tadeusza Zagór
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

397
Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 litografia, papier; 48 x 63 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem); nakład: 214/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Vico CALABRO (ur. 1938)

398
Widok na pokój grafika barwna, papier; 25 x 33,5 cm (wymiar kompozycji), 34,5 x 43,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Calabro (ołówkiem), l. d.: 14/20 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

399
Kwiaty w wazonie tempera, tektura; 59 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kurek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Edward BRYK (1923-1991)

400
Dziewczynka z kwiatami, 1960 gwasz, tempera, karton; 45 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EBryk 1960 (ołówkiem); tytuł l. d.: Dziewczynka z kwiatami (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

401
Dziewczyna o dużych oczach ołówek, papier; 15 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STEFAN Ż.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marie LAURENCIN (1883-1956)

402
Dwie gracje akwaforta, akwatinta barwna, papier; 46 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Marie Laurencin (ołówkiem), nakład p. d.: 11/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Pancerz (Cuirasse II), 1986 brąz patynowany, podstawa marmurowa; wym.: 10 x 8 cm
sygn. p. d.: MITORAJ,
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

HASIOR WŁADYSŁAW (1928 - 1999)

502
Don Kichot, 1982 metal, stal, podstawa drewniana; wys. 91 cm podstawa 21 x 14,5 cm;
opisany na spodzie: Hasior Wł / 1986 / -Don Kichot-
estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Kolarze brąz patynowany, 50 x 93 cm;
sygn. na spodzie podstawy: BCHROMY.
estymacja: 33 000 - 40 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Smok Wawelski brąz, wymiary: 41 x 32 x 11 cm.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Głowa sowy brąz patynowany, 50 x 50 cm.
estymacja: 5 000 - 5 400 zł

Aliaksandr SAKALOU, XX / XXI w.

506
Maska, 2022 brąz patynowany; 52,5 x 32,5 x 15 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na rancie: 2022 / SAKALOU.
estymacja: 13 000 - 14 000 zł