Nr katalogowy: 826
Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie
tempera na desce, 31,5 x 26,3 x 6 cm; srebro, pr. 84; emalia i kolorowa imitacja kamieni.
Rosja, Moskwa, 1854.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Rosja, Moskwa, 1854.
Chrystus z głową i wzrokiem skierowanym ku górze; prawą ręką błogosławi kielich uniesiony przed sobą. Okład ze srebrnej, repusowanej blachy, z bordiurą o motywach muszli i rocaille’u. Na dolnej krawędzi koszulki cechy probiercze Moskwy, monogram probierza Andrieja Antonowicza Kowalskiego, z datą „1854”; ponadto cechy złotnika Dmitrija Iwanowicza Orłowa (czynnego 1840-1872).
Na nimbie znaki innego złotnika i probierza - Wiktora Sawikowa (czynnego 1855-1888).
Stan zach.: dobry, widoczne ubytki w kamieniach
18 000 zł