VOLKSTEDT
Nr katalogowy: 610
Para amorków - alegorie Wiosny i Jesieni (?)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Turyngia, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
amorek-Wiosna: dwa drobne wyszczerbienia skrzydełek, wyszczerbienie płotka i skrzydełka kury;
amorek - Jesień: wyszczerbienie jednego skrzydełka;
wys. 20,5 cm, podstawy: owal 12,5 x 9 cm;
sygn.(obie figurki) na spodzie kobaltem podszkl.: pozioma strzała z grotem w lewo, kropką z promienistym kręgiem kresek pośrodku i lotką z 4 dwudzielnych piór.
Niemcy, Turyngia, Volkstedt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik Triebner, Ens & Co.?, XIX/XX w.
Na niskich owalnych podstawach z motywem złoconych ogniw - figurki uskrzydlonych, półnagich amorków z opaskowymi draperiami, stojących przy płotku z desek opartym o niski konar, z koszykiem obok: 1) alegoria Wiosny - z koszem z kwiatami uniesionym nad głową; 2) alegoria Jesieni - z koszem winogron podtrzymywanym na ramieniu.
Figurki w stylistyce plastyki miśnieńskiej, którą naśladowano w wytwórni Triebner, Ens & Co., sygnatury b. zbliżone do marki tej wytwórni.
2 800 zł