Nr katalogowy: 823
Toaletka ze stolikiem
w stylu klasycystycznym
konstrukcja - mahoń, jawor; fornir - mahoń; róża
w stylu klasycystycznym;
toaletka z owalnym, uchylnym lustrem, ujętym na bokach giętymi wspornikami, opartym na podstawie o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, z trzema szufladkami. Toaletka ustawiona na prostokątnym stoliku o wybrzuszonym froncie z dwoma szufladami w oskrzynieniu, wspartym na czterech graniastych zbieżnych nóżkach, zakończonych rolkami. Toaletka i stolik fornirowane wzorzystym fornirem, na licach szuflad ułożonym w "jodełkę";
konstrukcja - mahoń, jawor; fornir - mahoń; róża;
wymiary: toaletka - 80 x 63,8 x 26,2 cm; stolik - 76,8 x 106,8 x 55,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Meble w stylu klasycyzmu angielskiego w wersji nowoczesnej wykonywanej na pocz. XX wieku, chętnie
stosowanej za panowania króla angielskiego Edwarda VII (1901-1910). Proste i eleganckie w formie,
w dobrym stanie zachowania.