Nr katalogowy: 822
Szafka kredensowa w stylu empirowym
konstrukcja - buczyna, sosna, mahoń; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1900
jednoczęściowa, z półkolistym lustrem wmontowanym w ściankę opartą na dwuskrzydłowej szafce i wnęce u dołu, umieszczonej na prostym cokole, fornirowana, ozdobiona, dekoracyjnymi mosiężnymi okuciami. Lustro zwieńczone tympanonem i palmetami po środku (całą) i na bokach (połówkami). Tak jak dolna wnęka, lustro flankowane parami kolumn. We wnętrzu szafki półka. Okucia w stylu klasycystycznym: na skrzydłach drzwi duże, wydłużone w formie pochodni, w narożach skrzydeł drzwi rozety, na cokole rozety i palmety (jednej brak), na ściance z lustrem rozety i wieńceł;
konstrukcja - buczyna, sosna, mahoń; fornir - mahoń; 181,5 x 82,8 x 37,8 cm.
Europa Środkowa, ok. 1900
Mebel wykonany w stylu empirowym, w ładnej, rzadziej
spotykanej formie, zakorzeniony w secesji geometrycznej
z elementami późno-klasycystycznymi z pocz. XIX w.