Nr katalogowy: 807
Stolik wraz z parą krzeseł w stylu seces
konstrukcja - buczyna, mahoń;
Polska, po 1900
stolik okrągły, wsparty na granistym trzonie i czterech kolumnach, umieszczonych na kwadratowej platformie o ściętych ściankach. Na trzonie dekoracja intarsjowana o wydłużonej formie, z przecinających się figur geometrycznych. Krzesła o ażurowych oparciach, z trapezoidalnymi, wyściełanymi siedzeniami, wsparte od frontu na toczonych nóżkach, tylnych szablastych. Trzy tralki w oparciu oraz przednie nogi zakończone mosiężnymi skuwkami;
konstrukcja - buczyna, mahoń; wymiary: stolik - 80,1 x śr. 80 cm;
krzesła - 88 x 42,5 x 40,5 cm. Polska, po 1900
Meble w stylu secesji geometrycznej o prostych, eleganckich i jednocześnie bardzo uniwersalnych kształtach.
W Polsce były modne i produkowane od pocz. XX w. do lat 15-20. XX w. przez wiele fabryk mebli stylowych.
Meble po konserwacji. Krzesłą pierwotnie wyściełane (na oskrzyni od wewnętrznej strony zachowane otwory po
wyplocie).