Nr katalogowy: 806
Pomocnik kredensu
w stylu secesji geometrycznej
konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń
w stylu secesji geometrycznej
jednoczęściowy, z lustrem w górnej partii i dwuskrzydłową szafką oraz wnęką u dołu, wsparty na cokole, fornirowany, intarsjowany we wzory geometryczne. Lustro prostokątne, trzyczęściowe, środkowe fazowane, boczne podzielone mosiężnymi szprosami na sześć części, flankowane na bokach parami toczonych kolumn. Szafka na bokach ujęta parami ćwierćkolistych półek oraz toczonymi kolumnami. Skrzydła drzwi w górnej partii przeszklone, podzielone na cztery kwatery. Wnęka na bokach flankowana kolumnami. Na skrzydłach drzwi intarsjowane dekoracje z przecinających się figur geometrycznych: owali, kwadratów, trójkątów;
konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń; 192 x 100,5 x 39,3 cm.
Europa Środkowa, po 1900
Ładnie zaprojektowana szafka pomocnicza w stylu secesyjnym, w odmianie geometrycznej, z kompletu mebli do
salonu lub jadalni.