Nr katalogowy: 716
Ikona - Ostatnia Wieczerza
tempera na desce, snycerka, złocenia;
Rosja, pocz. XX w.
obraz w formie tonda, z postaciami dwunastu apostołów i centralną postacią Chrystusa trzymającego kielich; malowidło pod wyraźnym wpływem malarstwa zachodnio-europejskiego; obramowanie snycerskie, złocone, z motywem stylizowanych liści i wolut; "Ostatnia Wieczerza" stanowiła zwykle element Ikonostasu; umieszczana była nad Carskimi Wrotami;
tempera na desce, snycerka, złocenia; wys. 44,8 cm, szer. 40 cm, głęb. 3 cm;
Rosja, pocz. XX w.