Nr katalogowy: 712
Zegarek damski - pektoralik
złoto?, mosiądz, stal; turkusy, perły, ametysty;
Francja, 1790-1810
z kluczykiem i szpilą ozdobną; w pojedynczej, odkrytej kopercie złotej, okolonej podwójnym pierścieniem drobnych turkusików; wierzch koperty dekorowany reliefowo motywem dwóch koncentrycznych wieńców; tarcza oszklona, giloszowana, z motywem plecionki i cyframi arabskimi na kolistych plakietkach wypełnionych białą emalią;
szpila do przypinania zegarka - z głowicą w formie buławki pokrytej pasami naprzemiennymi turkusów i perełek; pod głowicą umocowane dwa łańcuszki z chwościkami - również ozdobionymi perełkami i turkusami;
mechanizm z ażurowym kokiem, nakręcany kluczykiem;
złoto?, mosiądz, stal; turkusy, perły, ametysty; średnica 3,8 cm; dł. szpili 6 cm;
Francja, 1790-1810
[wg opinii rzeczoznawcy - Marka Jakuba Binia. Stan zachowania - również cytowany z jego orzeczenia: mechanizm
uszkodzony; zerwany łańcuszek i zapadka w kole naciągowym; tarcza ze śladami wgnieceń; uszkodzony pierścień z oznaczeniami minut; brak 3 kamieni w pierścieniu stanowiącym ozdobę tylnego dekla koperty]; (ponadto brak 9 koralików na chwościkach i 2 na główce szpili).