o eleganckiej formie sygnetu damskiego, w części centralnej obsadzony diament naturalny w szlifie brylantowym starym o średnicy 4,4 mm i masie 0,37 ct (barwa TCR, czystość Si), złoto pr. 0,585, masa łączna 6,740 g.
Piękny, klasyczny pierścionek pochodzący najprawdopodobniej z terenów Austro-Węgier, z przełomu XIX/XX w.