Nr katalogowy: 706
Wazon dekoracyjny
szkło fasetowane, brąz patynowany i złocony;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
na trójnożnej podstawie z lwimi łapami i ażurami w formie stylizowanych palmet, zwieńczonych pełnoplastycznymi głowami kobiecymi; wyżej szklany wazon w kształcie smukłego, fasetowanego kielicha o faliście wyzębionej krawędzi, dołem umieszczony w koszu z palmowych liści, z parą gałązkowych uchwytów z kolistymi antabkami;
szkło fasetowane, brąz patynowany i złocony; wys. 45,5 cm; średnica wylewu 18 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.