Nr katalogowy: 704
Para świeczników z amorkami
brąz złocony i patynowany; wys. 37,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 tercja XIX w
na kwadratowych podstawach, z cylindrycznymi cokołami z brązu złoconego, zdobionymi
ukośnymi, moletowanymi pasami; powyżej figurki skrzydlatych amorków trzymających pochodnie, zwieńczone (przydanymi) gałązkami róż, z tulejkami w formie kwiatu;
brąz złocony i patynowany; wys. 37,5 cm, podstawy 7,3 x 7,3 cm;
Europa Zachodnia, 1 tercja XIX w.; XX-wieczne przeróbki związane z elektryfikacją.