Nr katalogowy: 702
Łyżka
mosiądz (pierwotnie złocony?); dł. 14,8 cm;
Polska, Gdańsk?, XVI w.
z kolistym czerpakiem i płaskim, zwężającym się ku końcowi trzonkiem; u nasady - na narcie wybity znak w formie łacińskiego
krzyża pod otwartą koroną;
mosiądz (pierwotnie złocony?); dł. 14,8 cm; średnica czerpaka 5 cm;
Polska, Gdańsk?, XVI w.