gładki, stożkowy, z dzióbkiem prostym, osadzonym pod kątem,
z uchem obłym z izolatorkami, z płaską nakrywką, wnętrze złocone;
srebro próby 84; wys. 11,3 cm, szer. 17,8 cm, głęb. 9,5 cm; waga 357 g.
Petersburg, monogram złotnika EK , 4 ćw. XIX w.